Artėja kompiuteris už 25 dolerius (video)
Kompiuterių pasaulis
Pirmadienis, 26 Gruodis 2011 21:21

Netrukus po Naujųjų parduotuves gali pasiekti D. Britanijoje sukurtas minikompiuteris „Raspberry Pi“, kainuosiantis vos JAV 25 dolerius. Šiuo metu vykdomi jo bandymų darbai.Šio maždaug USB rakto dydžio kompiuterio prototipą metų šių metų pradžioje pagamino žaidimų kūrėjas ir vienas iš  Didžiosios Britanijos bendrovės „Frontier Developments“ steigėjų Davidas Brabenas, kartu su bendraminčiais vėliau įsteigęs labdaros fondą „Raspberry Pi Foundation“. Dabar jo pranešime sakoma, kad prasidėjo „Raspberry Pi“ pavadinto mikrokompiuterio antrasis bandymų etapas. Skelbiama, kad išsamių bandymų metu bus tikrinamas „Raspberry Pi“ programinės ir techninės įrangos veikimas.

Jei bandymai bus sėkmingi, bus pradėta masinė šio minikompiuterio gamyba. Įsigyti juos bus galima jau kitų metų sausio mėnesį. Pranešama, kad dalis šių kompiuterių bus pardavinėjama labdaros aukcionuose.

„Raspberry Pi Foundation“ atstovų teigimu, bus gaminami du minikompiuterio modeliai – vienas už 25, kitas už 35 JAV dolerių kainą. Vienas nuo kito jie skirsis mažesniu USB jungčių skaičiumi (viena arba dvi),  vietinio „Ethernet“ tinklo jungtimi (pigesniame modelyje jos nėra) ir mažesniu darbinės atminties kiekiu.

Abiejuose „Raspberry Pi“ modeliuose naudojamas 700 MHz dažnio „ARM11“ procesorius, 128 arba 256 MB darbinės atminties. Operacinė sistema, programos ir vartotojų duomenys gali būti saugomi SD/MMC formato atminties kortelėse.

„Raspberry Pi“ turi HDMI bei USB jungtis (1 arba 2). Kompiuterį valdo operacinė sistema „Linux“ arba RISC OS.  Jame įdiegta interneto naršyklė „Iceweasel“, biuro programų paketas „KOffice“, kitos taikomosios programos. Kūrėjai teigia, kad minikompiuterio galimybių pakaks eiliniams uždaviniams atlikti, tarp jų ir videomedžiagos peržiūrai. Tačiau pagrindinė jo paskirtis – mokytis vaikus programavimo. Manoma, kad dėl mažos kainos šis minikompiuteris labai pravers besivystančių šalių mokykloms.

Šiuose vaizdo siužetuose – „Raspberry Pi“ prototipo pristatymas ir jo naudojimas žaidžiant „Quake 3“.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed