„Intel“ naujovė: lietimui jautrią plokštę pakeitė skaidrus paviršius
Kompiuterių pasaulis
Trečiadienis, 11 Sausis 2012 12:53

Parodoje „CES 2012“ kompanija „Intel“ pristatė nešiojamojo kompiuterio su skaidria lietimui jautria plokšte prototipą.

Kompiuteriui suteiktas „Nikiski“ vardas. Anksčiau „Intel“ jau buvo pademonstravusi įrenginio dizainą, tačiau dabar pirmąkart viešai pristatytas veikiantis jo modelis, skelbia Dvice.com.

Bendrovės atstovai teigia nebijantys konkurentų bandymų idėją nukopijuoti, kadangi jie jau pasirūpino visais reikiamais patentais.

„Nikiski“ vietoje įprastinio „touchpad“ įrengta skaidri, tarsi stiklinė, lietimui jautri plokštė, užimanti visą erdvę nuo klaviatūros apačios iki kompiuterio krašto. Ją galima naudoti kaip įprastą „touchpad“, o uždėjus rankas ši funkcija automatiškai išjungiama, kadangi kompiuteris supranta, jog vartotojas ketina naudoti klaviatūrą.

Lietimui jautri plokštė veikia iš abiejų pusių (t.y. prisilietimai fiksuojami ir iš kitos jos pusės), taigi, kadangi yra skaidri, ji naudinga ir užlenkus kompiuterio ekraną.

Užlenkus kompiuterio ekraną galima aktyvuoti specialų lauką, kuris naudojamas panašiai kaip planšetinis kompiuteris ar išmanusis telefonas. Lietimui jautrios plokštės zonoje matomos piktogramos („Windows 8“ stiliaus, mat kompiuteryje įdiegta ši operacinė sistema), kurias galima valdyti vien pirštais. Pavyzdžiui, skaityti naujienas, peržvelgti artimiausių dienų orus, skaityti el. laiškus ir panašiai. Įjungus kurią nors aplikaciją, pilną vaizdą (pvz., straipsnį, nuotraukas ar kitą turinį) galima pamatyti tiesiog atlenkus kompiuterio ekraną.

Pranešama, kad „Nikiski“ bus galima valdyti ir balsu, taigi kompiuteriui užduotis bus galima tiesiog pasakyti. Funkcija veiks ir tuomet, kai kompiuterio ekranas bus uždarytas.

Kol kas „Intel“ neatskleidžia, kada toks kompiuteris gali pasirodyti rinkoje ir kokia gali būti jo kaina.

Siūlome pasižiūrėti vaizdo įrašą (anglų k.)

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed