Kodėl planšetiniai kompiuteriai užkariavo vaikų širdis? (video)
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 10 Vasaris 2012 15:45

Neseniai atlikti tyrimai parodė, jog JAV vaikų, kurių amžius yra nuo 6 iki 12 metų, pati geidžiamiausia dovana yra planšetinis kompiuteris.

2011 metais planšetinių kompiuterių visame pasaulyje buvo parduota apie 60 milijonų vienetų. Kiek iš jų atiteko vaikams, kiek suaugusiems – tikslių duomenų nėra, tačiau pakankamai įspūdingi skaičiai gali reikšti tiesioginią planšetinių kompiuterių skvarbą ne tik į kasdienę vaikų veiklą, bet ir į bendrojo lavinimo erdvę. Tuo labiau, jog naujausios apklausos JAV rodo, kad planšetinis kompiuteris tampa geidžiamiausia dovana
vaikų tarpe.

Didelis vaikų noras turėti planšetinį kompiuterį rodo, jog vaikai tikrai myli planšetinius kompiuterius, tačiau iškyla natūralus klausimas „kodėl?“. Tinklapis spotlessinteractive.com, remdamasis psichologų darbais, vardina tokias priežastis:

1) Psichologinis efektas

Nors ir nėra tikslių psichologų paaiškinimų kodėl vaikams taip patinka planšetiniai kompiuteriai, tačiau galima pateikti kelis faktorius, kurie tiesiogiai įtakoja vaikų prielankumą šiems gaminiams:

Kontrolė. Vaikams labai patinka jausmas, jog jie kontroliuoja savo aplinką. Planšetiniai kompiuteriai suteikia labai intuityvią naudojimosi aplinką bei duoda labai greitą atgalinį ryšį, o būtent tai ir užpildo kontrolės jausmo poreikį. Nors tą patį galima pasiekti ir su kitais kompiuteriais, tačiau jų valdymas yra sudėtingesnis ir kontrolės pajautimui reikia daugiau kantrybės.
Įvairovė. Vaikams yra ganėtinai sunku ilgai išlaikyti savo koncentraciją. Planšetinis kompiuteris gali pasiūlyti begalę įvairiausių žaidimų ir kitokių užsiėmimų, sukurta begalė įvairiausių programėlių. Ši didelė įvairovė sugeba išlaikyti ilgalaikį vaiko susidomėjimą planšetiniu kompiuteriu. Gi įprastiniai kompiuteriai pritaikyti ne tiek laisvalaikiui, kiek darbui, tad ir juose dažniausiai įdiegtų žaidimų ir kitokių pramogų įvairovė neprilygsta planšetėms.
Kartojimas. Dauguma tėvų tikrai gali patvirtinti, jog vaikams patinka žiūrėti tą patį filmą dar kartą ir dar kartą, dainuoti tą pačią dainą dar kartą ir dar kartą. Planšetiniai kompiuteriai gali pasiūlyti labai didelį kiekį įvairiausių veiklų, kur būtinas įvairiausių užduočių kartojimas. Žinoma, veiksmus kartoti galima ir su kitais kompiuteriais, tačiau tikriausiai jų valdymas ne toks patogus.
Interaktyvumas. Daugelis vaikų labiau mėgsta „žaisti“ nei pasyviai sėdėti ir užsiimti kažkokia tai veikla. Planšetinis kompiuteris ir suteikia tą galimybę žaisti vykdant įvairiausias užduotis.
Suaugusiųjų mėgdžiojimas. Vaikams patinka mėgdžioti suaugusius stebint jų elgesį, tad labai tikėtina, jog vaikui pamačius tėvus naudojantis planšetiniu kompiuteriu jo susidomėjimas šiuo prietaisu taip pat išaugs. O prisiminus, jog šiuo metu planšetiniai kompiuteriai vis dar išlieka rinkos naujove, tad ir dažni tėvai jiems skiria daugiau dėmesio nei kad kitiems įprastinei technikai.
Poreikis liesti. Vaikams labai patinka liesti ir žaisti su įvairiausiais daiktais, išbandyti naujas patirtis. Planšetinis kompiuteris pilnai patenkina šį poreikį ir netgi jį skatina, nes viskas tiesiogiai ekrane valdoma pirštais – nereikia fiziškai atsieto tarpininko – pelės ar klaviatūros ir taip dar labiau didėja betarpiškumo jausmas.

2) Naudojimosi paprastumas

Turbūt daugelis viršuje išvardintų savybių nebūtų tokios svarbios jei planšetiniais kompiuteriais nebūtų taip lengva naudotis. Galbūt rimtiems darbams tai nėra pats patogiausias kompiuteris, tačiau vaikiškiems žaidimams – praktiškai idealus produktas. Juk nereikia išmokti naudotis jokiomis papildomomis valdymo priemonėmis, tokiomis kaip klaviatūra ar pelė, kurie reikalauja daugiau kantrybės ir pastangų. Viskas ką reikia daryti, tai tik paspausti atitinkamą ekrano vietą, o toks paprastumas tikrai padidina vaikų susidomėjimą planšetiniu kompiuteriu.

Spotlessinteractive.com tinklapio nuomone, išvardintos priežastys nulemiai tai, kad vaikas pirmenybę atiduoda planšetiniams kompiuteriams, su kuriais jie nori praleist daugiau laiko ne tik žaidžiant, bet ir lavinant įvairiausias savo žinias bei įgūdžius.

Atsižvelgiant į tai, inovatyvūs pedagogai jau svarsto, kad planšetinis kompiuteris dėl savo plačių galimybių ir interaktyvumo gali tapti labai šaunia vaikų lavinimo priemone, kadangi įvairiausios programėlės gali ne tik išmokyti vaikus atpažinti gyvūnus, bet ir pagilinti žinias įvairiose akademinėse srityse.

Pavyzdžiui, žemiau galite pamatyti programėlės video, kurioje naudojantis iPad planšetiniu kompiuteriu vaikas gali įgauti žinių apie laukinės gamtos gyvūniją. O tokių programėlių gausa tikrai gali pasigirti ir App Store, ir Android Market.

Ką gi, galbūt mūsų vaikų vaikai jau mokinsis ne iš knygų, o iš ateities planšetinių kompiuterių? O šiuolaikinės švietimo priemonės bus pripažinti visiškai archaiškais ir nebetinkamais ateities visuomenei?…Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed