Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti?
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 03 Gruodis 2021 10:48

Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, yra nuspręsti dėl šio įrenginio pirkimo tikslo. Mokslams, darbui ar pramogoms:

Naršyti internete, siųsti el. laiškus, rašyti, skaičiuoti, žaisti paprastus žaidimus, karts nuo karto pažiūrėti kitą filmą? Tada jums reikia vidutinės klasės kompiuterio.

Ar naudojate kompiuterinę grafiką, redaguojate filmus, nuotraukas, žaidžiate aukščiausios klasės žaidimus ir naudojate naujausią programinę įrangą? Tada pasirinkite nuo aukštesnių iki didžiausių parametrų kompiuterio aparatinę įrangą.

Jei nesate kompiuterių entuziastas ir norite išsirinkti sau tinkamą kompiuterį, tuomet turite žinoti keletą pagrindinių dalykų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Tai yra procesorius, RAM ir standusis diskas (standartinis diskas), vaizdo plokštė, ekrano įstrižainė ir skiriamoji geba.

Pradinė nešiojamojo kompiuterio kaina 200 eurų

Didžiąją pirkimo sumos dalį sudarys procesoriaus, kietojo disko, vaizdo plokštės ir paties kompiuterio korpuso kaina. Suma didėja su pasirinkto kompiuterio nustatymais: kuo jie didesni, tuo didesnė kaina. Neskubėkite rinktis aukšto lygio. Pavyzdžiui, jei neplanuojate naudoti daugialypės terpės, jums tikrai nereikia 1 TB kietojo disko. Kasdienėms užduotims atlikti 128 GB SSD bus efektyvesnis ir žymiai greitesnis. Tą patį patarti galima ir renkantis kompiuterio procesorių. Galite nuspręsti, kur sutaupyti ir kur mokėti daugiau. Kaip ir visur, galioja tos pačios taisyklės – kuo aukštesnė kokybė, tuo didesnė kaina. Tačiau tai nereiškia, kad pigesniuose įrenginiuose neįmanoma rasti kokybiškų variantų. Nešiojamasis kompiuteris TOP10 su daugiausiai 400 eurų įrodo, kad net ir turint nedidelį biudžetą galima rasti visus poreikius atitinkančios įrangos.

Prieš pirkdami nešiojamąjį kompiuterį, išsiaiškinkite jo akumuliatoriaus veikimo laiką

Įsitikinkite, kad kompiuterio bateriją galima naudoti mažiausiai dvi valandas be elektros. Kuo mažesnis kompiuteris, tuo mažiau jis sunaudoja energijos.Paprastai mažo kompiuterio tarnavimo laikas yra ilgesnis nei didelio, o baterijos veikimo laikas gali pailgėti iki 2-3 kartų. Tačiau 2 valandų išjungimo intervalas yra standartinis minimumas. Prietaisas taip pat turi būti patogus naudoti, kompiuterio jungtis neturi būti per arti, o klaviatūra ir pelės kilimėlis turi būti patogūs ir patogūs liesti. Procesorius - tai kompiuterio smegenys, be kurių šis prietaisas tiesiog neveiktų. Šiuo metu Lietuvos rinkoje vyrauja du populiariausi gamintojai - tai Intel ir AMD.

Brangesnis ir labiau vertinamas specialistų – Intel. Tiesa, AMD – pigesni. Intel firmos procesoriai su ženklu Celeron, skirti daugiau ofisiniam darbui, o iš AMD populiariausi šiandien – dviejų ir keturių branduolių procesoriai. Dviejų branduolių procesoriai -  tokie procesoriai yra pigesni bei jų pilnai pakanka naudojant kasdienius darbus kompiuteriu (naršyti, rašyti, skaičiuoti). Intel Celeron – pigiausi ir silpniausi procesoriai, naudojami kompiuteriuose. Intel Pentium – šiek tiek galingesni procesoriai, naudojami pigesniuose kompiuteriuose bei Intel Core i3, Intel Core i5.

Keturių branduolių „Intel Core i7“ yra greitas ir galingas, tinkamas profesionalams

Turbo Boost yra viena iš Intel naudojamų technologijų, kuri pasižymi paprastesniais procesais, kurie neišnaudoja visos procesoriaus galios. Tik tada, kai įvyksta daugiau kompiuterių reikalaujančių procesų, procesorius pradeda veikti visu pajėgumu. „Intel Core i7“ procesorių rekomenduojama tiems, kurie naudoja daug išteklių reikalaujančias programas, tokias kaip vaizdo redagavimas, grafika ir projektų kūrimas. Naudodami kompiuterį su šiais procesoriais jūsų darbas bus greitesnis ir sklandesnis.
 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed