Kompiuteriai ir telefonai veikia ir po vandeniu (video)
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 12 Sausis 2012 17:57

Las Vege (JAV)  vykstančioje parodoje „CES 2012“ bendrovė „HzO“ demonstruoja technologiją, apsaugančią kompiuterius, telefonus ir kitus elektroninius įrenginius nuo vandens poveikio.

„Waterblock“ pavadintos technologijos pagrindas – elektroninius komponentus dengianti nanomedžiaga, sauganti juos nuo vandens, praneša „PC World“.

Šios medžiagos sluoksnis, kuriuo prieš surenkant kompiuterį padengiama jo elektroninė įranga, sukuria efektyvų plėvelės pavidalo nanobarjerą, užtikrinantį galimybę veikti net ir vandenyje. Vanduo, patekęs į  kompiuterio ar telefono korpuso vidų, nepadarys jam jokios žalos.

Bendrovė „HzO“ šios medžiagos sudėties neatskleidžia, tačiau jos atstovai užsimena, kad kai kurie jos komponentai jau kelis dešimtmečius naudojami pramonėje. Šiam nanobarjerui sukurti naudojamos dujos, atskiri komponentai gali būti padengti ir kitu būdu.  „CES 2012“ parodoje „Waterblock“ technologijos galimybės demonstruojamos panardinant įvairius ja apsaugotus įrenginius į vandens talpą. Iš vaizdo medžiagos matyti, kad ir po vandeniu jie veikia be sutrikimų.

Tiesa, iki kokio vandens gylio „Waterblock“ yra efektyvi ir ar gali apsaugoti į vandenį įkritusius kompiuterius ar telefonus ilgesnį laiką, neatskleidžiama. Pasak gamintojų, pagrindinė „Waterblock“ paskirtis – apsaugoti kompiuterį ar kitą elektroninį įrenginį nuo trumpalaikio vandens poveikio, pavyzdžiui, jam įkritus į vonią.  „HzO“ pranešė pradėjusi derybas su nešiojamųjų įrenginių gamintojais dėl „Waterblock“ naudojimo. Kaip tai gali atsiliepti gaminių kainai, neskelbiama.

Video siužetas

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed