Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi?
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 02 Rugsėjis 2016 15:16

Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

Tačiau visi galvoja, kad toks laiko praleidimo būdas vaikui yra ne į naudą, tai ne tik kenkia jo psichikai, bet ir komunikacijos tobulėjimui bei sveikatai. Bet mokslininkai tikina, kad vaikas žaisdamas kompiuteriu, tik su tinkama suaugusiųjų priežiūra, ne tik nepatiria jokios žalos savo organizmui, bet kaip tik, sugeba tobulėti, vystytis bei šviestis.

Vaikui kompiuteris naudingas dėl to, kad dabar yra sukurta daug įvairių žaidimų, kurie lavina vaiko loginį mąstymą, reakciją, įvairius socialinius įgūdžius. Net dabar, Lietuvoje jau yra atsidariusios kelios išmaniosios klasės, kur vaikai dirba kompiuteriu bei lavina save naudodami būtent ugdymui pritaikytas programas. Tačiau tėvams nereikia aklai leisti vaiko prie kompiuterio, svarbi ir jų nuolatinė priežiūra ir taisyklės. Nustatyti tam tikras valandas, kada vaikas gali sėdėti prie kompiuterio, daryti pertraukas, blokuoti neleistino ir žalojančio turinio svetaines, nes jos gali daryti žalos vaiko psichikai ir vystymuisi.

Kompiuterinių žaidimų rinkoje išties yra begalės žaidimų vaikams, kurie moko net patį mažiausia vaiką pažinti raides, skaičius, kitos kalbos, tačiau vaikui panorėjus nereikia pirkti įvairių šaudyklinių, veiksmo žaidimų, kadangi jie gali strigdyti vaiko nervinę sistemą. Tęsiant apie sveikatą, tai vaikai sėdėdami prie kompiuterio yra fiziškai neaktyvūs, taip pat krypsta jų stuburas, todėl tėvai negali leisti vaikams iki nakties sėdėti prie kompiuterio. Reikia daryti ilgas pertraukas, vaiką leisti į sportinius užsiėmimus.

Taigi, bendrai kalbant, kompiuteris yra svarbus daiktas kiekvienoje šeimoje, kuris gali padėti ugdyti vaiko mąstymą, tačiau tėveliai turi nepamiršti, kad internetas pilnas įvairios neigiamos informacijos, todėl negalima atmestinai žiūrėti į tai, ką vaikas veikia prie kompiuterio.

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed