Lietuviai dažniau spaudžia ant video reklamos
Kompiuterių pasaulis
Penktadienis, 05 Birželis 2015 07:31

Lietuviai ant reklamos prieš video (preroll) spaudžia pusantro karto dažniau nei ant sklandančios reklamos (brandmark), kuri yra antras daugiausiai internautų veiksmų sulaukiantis formatas. Tai atskleidžia naujausia „gemiusAdMonitor“ ataskaita „Most popular display ads Q3 - Q4 2014“. Ataskaitoje analizuojami dvylikoje Europos šalių (Bulgarija, Čekija, Estija, Kroatija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija) 2014 m. antroje pusėje vykusių reklamos kampanijų rezultatai. Analizė remiasi parodymų ir paspaudimų santykio rodikliu (CTR).
Dažniausiai reklamas spaudžia lenkai

Jau kurį laiką Lenkija išlaiko savo poziciją kaip šalis, kurios gyventojai reklamas spaudžia aktyviausiai (vidutinis CTR 0,68%). Lietuvai tenka trečioji pozicija (vidutinis CTR 0,42%), ją šiek tiek lenkia Bulgarija ir Slovėnija (vidutinis CTR 0,49%). Lenkija išsiskiria ir tuo, kad yra vienintelė šalis, kurioje dominuoja „rich media“ formatai. „Rich media“ elementų turėjo 84% šalies reklamos kampanijų, o standartines reklamjuostes pasitelkė 41% kampanijų. Vis dėlto standartiniai reklamos skydeliai tebedominuoja kitose šalyse – jie naudojami 80% analizuojamų šalių reklamos kampanijų, kai „rich media“ dalis svyruoja tarp 10% ir 42%. Lietuva yra tarp šalių, kuriose tradicinės reklamjuostės itin populiarios (92% kampanijų). Didesnė dalis tenka tik Slovėnijai (97%) ir Estijai (96%).

Kurie reklamos formatai sulaukia daugiausiai paspaudimų?

Daugiausiai paspaudimų Lietuvoje sulaukia reklama prieš video (preroll) (vidutinis CTR 2,71%), sklandanti reklama (brandmark) (vidutinis CTR 1,94%) ir kiti „rich media“ formatai (vidutinis CTR 1,37%). Lenkijoje fiksuojamas ir dar vienas aukščiausias rezultatas: dažniausiai spaudžiama visą puslapį užimanti reklama, kuri pasirodo prieš tikslinį puslapį (interstitial) (vidutinis CTR 4,26%). Standartinių skydelių vidutinis CTR visose šalyse neviršija 0,30%. Daugiausiai paspaudimų jie sulaukia Lenkijoje (vidutinis CTR 0,30%) ir Estijoje (vidutinis CTR 0,30%). Lietuvoje šis rodiklis taip pat palyginti aukštas (vidutinis CTR 0,27%). Vis dėlto šiuo atžvilgiu svarbu prisiminti apie augančią „post-view“ efekto reikšmę.

 


Susijusios naujienos:

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.

 • Lietuviškų „eSTAR“ planšečių populiarumas Europoje augo keturis kartus (2015-05-21)

  Per praėjusius metus lietuviškas išmaniųjų įrenginių prekės ženklas „eSTAR“ pateisino metų pradžioje keltus plėtros lūkesčius – „eSTAR“ pardavimų apimtys išaugo beveik 39 proc. lyginant su 2013-aisiais. Paspirtį augimui suteikė didėjusi lietuviškų planšetinių kompiuterių paklausa Europos rinkose – čia jų pernai parduota 4 kartus daugiau nei 2013 m.

  „2014-uosius pasitikome atnaujinę „eSTAR“ išmaniųjų įrenginių logotipą ir visus metus plėtėme šio lietuviško prekės ženklo tarptautinį žinomumą. Taikėme drąsesnę rinkodarą ir kainodarą, aktyviai dalyvavome pasaulinėse parodose. Didėjančius pardavimus taip pat lėmė nauji išmaniųjų įrenginių modeliai“, - pasakoja „eSTAR“ produktų grupės vadovas Artūras Byčius.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed