Naujasis „iPad“ pykstasi su „Wi-Fi“
Kompiuterių pasaulis
Šeštadienis, 31 kovas 2012 09:37

Pasirodo, naujasis „iPad“ ne tik kaista, bet ir prastai laiko „Wi-Fi“ ryšį: testai atskleidė, kad ši ažiotažą rinkoje sukėlusi planšetė su „Wi-Fi“ veikia blogiausiai iš kitų  „Apple“ pagamintų įrenginių, turinčių  šią belaidžio ryšio technologiją.

Naujasis „iPad“, kurio rekordinės pardavimų pradžios apimtys taip įkvėpė „Apple“, kelia vis daugiau rūpesčių. Bendrovė jau buvo priversta aiškintis dėl daugelio jį įsigijusių vartotojų skundų, kad „iPad“ dirbdamas labai įkaista, ir įrodinėti, kad iki 47 laipsnių įkaitęs jo korpusas nekelia jokio pavojaus. Dabar bendrovės atstovai bus priversti raminti vartotojus dėl dar vienos išaiškėjusios jo problemos: prastos „Wi-Fi“ ryšio kokybės.

Apie planšetinius kompiuterius rašančio portalo „TabletPCReview.com“ atlikti naujojo „iPad“ testai atskleidė, kad jis prastai priiminėja „Wi-Fi“ signalus. Testavimai buvo pradėti po to, kai interneto forumuose šio planšetinio kompiuterio savininkai ėmė skųstis dėl to, kad didėjant atstumui nuo „Wi-Fi“ prieigos taško iki „iPad“ belaidis ryšys blogėja. Iš pažiūros tai neturėtų kelti nuostabos, tačiau jei ryšys pastebimai pablogėja net esant palyginti arti belaidžio „Wi-Fi“  maršrutizatoriaus, tai ima kelti įtarimų. Antai kai kurie vartotojai skundėsi, kad belaidis ryšys veikia tik tuo atveju, jei naujasis „iPad“ yra ne toliau nei už 1,8 m nuo maršrutizatoriaus. Tokius įtarimus  patikrinti pabandė „TabletPCReview.com“ testuotojai.

Pranešama, kad šių testų metu buvo naudojamas ne tik naujasis „iPad“, bet ir pirmosios kartos „iPad“ planšetė bei išmanieji telefonai „iPhone 3GS“ ir „iPhone 4S“. Testuojama buvo su „Linksys“ („Cisco“) maršrutizatoriumi WRT310N (802.11a/b/g/n).

Atlikus testus paaiškėjo, kad naujasis „iPad“ su bevielio ryšio tinklu dirba blogiausiai iš visų bandytų įrenginių, netgi blogiau už 2009 m. išleistą „iPhone 3GS“.  Nustatyta, kad didžiausias kokybiško ryšio nuotolis buvo „iPhone 4S“ atveju: būdamas už 9 metrų nuo maršrutizatoriaus jis priiminėjo duomenis 5,16 Mb/s sparta. Pirmosios kartos „iPad“  tokiu atstumu veikė 1,67 Mb/s sparta, o naujasis „iPad“ – vos 0,28 Mb/s.

Pasak testuotojų, kiekvienas įrenginys buvo bandomas apie 20 minučių, testas atliktas 8 kartus. Testavimui pasibaigus „iPhone 3GS“ telefono baterijos talpa siekė 83 proc., o naujojo „iPad“ – 92 proc.

„TabletPCReview.com“ rašo, kad toks palyginti prastas naujojo „iPad“ darbas „Wi-Fi“ tinkle nustebino testuotojus, nes šiame kompiuteryje naudojama ta pati „Wi-Fi“ ryšio mikroschema, kaip ir „iPhone 4S“ telefone: „Broadcom BCM4330“. Tuo tarpu pirmosios kartos „iPad“ ir „iPad 2“ planšetėse naudojama BCM43291HKUBC „Wi-Fi“ mikroschema.

Taigi, mano testuotojai, iš visko sprendžiant prastos „Wi-Fi“ ryšio kokybės problema susijusi ne su aparatine, o su programine įranga. Naujųjų „iPad“ savininkams tai turėtų būti gera žinia, nes yra tikimybė, kad šį trūkumą galėtų ištaisyti naujas operacinės sistemos atnaujinimas.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

  Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

 • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

  Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed