Planšetinis kompiuteris: ar man jo reikia?
Kompiuterių pasaulis
Pirmadienis, 23 Sausis 2012 00:18

Stulbinantis planšetinių kompiuterių populiarumas pasaulyje vis kelia man tą patį klausimą: ar man jo reikia? Žinoma, lengviausia į jį atsakyti pasinaudojus kompiuteriu bent kelias dienas. Tik tada galima iš tikrųjų pajausti ar jis pakeičia dabar turimus įrenginius ir suteikia papildomos naudos, ar visgi tenka planšetinį padėti į šalį ir pasiimti paprastą kompiuterį. Dėl šios priežasties per pastaruosius kelis mėnesius teko išbandyti „Asus EEE Pad Transformer TF101”, „Apple iPad 2“ ir „Samsung Galaxy Tab 10,1“ P7500“ modelius.

„Asus“ įrenginį gavau kartu su klaviatūra, tad tai tikrai paliko malonų įspūdį, nors ir aiškiai pasakė: planšetinis kompiuteris pilnaverčio nešiojamojo kompiuterio man negali pakeisti. Kol kas. Kitas buvo „Apple iPad 2“. Kokybiškas, malonus naudoti, turi begalę jam skirtų programėlių tvarkingoje „Apple App Store“ parduotuvėje. Paskutinysis, kurį tebeturiu, rašydamas šį tekstą, yra „Samsung Galaxy Tab“. Žiūrint į jo dizainą iš priekio – nuo „Apple“ atskirti ganėtinai sunku. Labai panašūs. Tik centrinio mygtuko neturi. Pats įrenginys yra iš kokybiško plastiko, tvirtas ir plonas.

Šiuo įrašu nesiekiu palyginti visų trijų įrenginių, tačiau atmintyje išlikę įspūdžiai daro savo. „Samsung“ įrenginys juntamai greičiau tvarkėsi su jam pavestomis užduotimis, nei „Asus“, tačiau lyginant su „Apple“ – skirtumo nepajaučiau.

Realus skirtumas tarp Apple ir Samsung jaučiamas tik programinėje įrangoje. Apple naudoja savąją iOS 5, o „Samsung“ – „Google“ sukurtą „Android“ operacinę sistemą. Nors su Android pažangesni vartotojai turi daug daugiau galimybių prisitaikyti kompiuterį savo poreikiams, paprastam vartotojui „Apple“ operacinė sistema gali būti šiek tiek patogesnė. Naudojantis „Android“ tiek su „Asus“, tiek su „Samsung“, neretai tekdavo pamatyti raginimą uždaryti programą dėl to, kad ji nustojo veikti.

Tai iš tiesų erzina ir primena tuos laikus, kai prieš 10 metų ne visos programos veikdavo „Windows“ operacinėje sistemoje. Iš dalies dėl to galima kaltinti „Google“ atvirumą programuotojams.

Beje, jei naudositės bet kuriuo „Android“ operacinę sistemą turinčiu kompiuteriu nenustebkite, jei atsisiųsta programa veiks tik mažoje ekrano dalyje. Taip yra todėl, kad būsite parsisiuntę telefonui, o ne kompiuteriui pritaikytą programėlę. Su „Apple“ to patirti neteko. Taip yra turbūt dėl to, kad „Apple“ programėlių parduotuvė yra tvarkingesnė (jei tokia pati programa tinkama ir kompiuteriui ir telefonui – jūs atsisiųsite kompiuteriui skirtą versiją). Be to, tiek „iPad“, tiek „iPad 2“ turi tokio pačio dydžio ekraną (9.7“) ir tokio pačio dydžio ekrano raišką (1024×768), o „Android“ įrenginių yra pačių įvairiausių ir su itin skirtingomis raiškomis.

Visgi „Apple“ taipogi turi minusų. Vienas pagrindinių yra išplėtimo galimybės. Jei „Samsung“ kompiuteryje galite papildomai įdėti atminties kortelę, su „Apple“ to padaryti nepavyks, nes nėra tam skirtos jungties. Norėdami didesnės talpos „iPad“ kompiuteryje, turėsite rinktis brangesnį modelį.

Peržvelgus šių kompiuterių kainas Lietuvos internetinėse parduotuvėse galite pamatyti, kad „Apple iPad 2“ kompiuterį pigiausiai galima įsigyti vos už 1629Lt, „Asus“ už 1289Lt, o „Samsung“, esantį per viduriuką, už 1499Lt. Beje, reikėtų paminėti, kad „Asus“ jau yra išleidę ir „TF201“ modelį, kuris yra brangesnis.

Tai nėra dideli kainos skirtumai atsižvelgiant į tai, kad kompiuterį naudosite ne trumpai. Tad kurį pirkti, geriausiai atsakysite tik jūs patys sau, įvertinę savo įgūdžius ir poreikius. Jei esate kompiuterių entuziastas ir norite turėti galimybes keisti beveik viską – neabejotinai rinkitės „Android“. Su „iOS“ tokį rezultatą pasiekti yra žymiai sunkiau.

Šaltinis: 

 


Susijusios naujienos:

  • Koks spausdintuvas geresnis - lazerinis ar rašalinis? (2023-11-15)

    Ne paslaptis, kad šiandien mums yra ypač reikalingas ne tik kompiuteris, bet ir itin įvairūs jo priedai. Na, o vienas ypač populiarių ir itin svarbių priedų yra ir kompiuteriui skirtas spausdintuvas.

  • Kokį nešiojamą kompiuterį pirkti? (2021-12-03)

    Ilgą laiką nešiojamieji kompiuteriai buvo laikomi prabangos prekėmis. Kažkada beveik kiekvieno namuose šiandien buvo nešiojamas kompiuteris. Tokie kompiuteriai išpopuliarėjo dėl savo mobilumo ir patogumo, taip pat dėl ​​vis prastėjančio kainos ir kokybės santykio. Jie lengvi, gražūs ir patogūs naudoti. Ar planuojate jį įsigyti, bet esate ne IT specialistas? Nesijaudinkite, turite suprasti keletą pagrindinių žinių, kad suprastumėte terminiją ir techninius parametrus.

  • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

    Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

  • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

    Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

  • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

    Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

    Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed