„Toshiba“ perima „Western Digital“ kietųjų diskų gamybos technologijas už tai perleisdama savo kietųjų diskų gamyklą Tailande
Kompiuterių pasaulis
Ketvirtadienis, 01 kovas 2012 01:56

Japonijos elektronikos koncernas „Toshiba“ pranešė pasirašęs galutinį susitarimą su „Western Digital Corporation“, pagal kurį „Toshiba“ įsigyja 3,5 colio kietųjų diskų (HDD) gamybos įrengimus ir susijusią intelektinę nuosavybę iš „Western Digital“. Mainais už tai „Western Digital“ perleidžiama „Toshibos“ antrinė įmonė Tailande „Toshiba Storage Device Co., Ltd.“, taip pat gaminanti kietuosius diskus (HDD).       

Sandorį „Toshiba“ ir „Western Digital“ ketina užbaigti šių metų kovą, gavus reikalingus kontroliuojančiųjų institucijų leidimus.

Pagal pasirašytą susitarimą, „Toshiba“ iš „Western Digital“ perims šiuos įrengimus ir intelektinę nuosavybę: 1) gamybos įrenginius, skirtus gaminti 3,5 colio kietuosius diskus (HDD) staliniams kompiuteriams ir kitiems plataus vartojimo įrenginiams bei su tuo susijusią intelektinę nuosavybę; 2) gamybos įrenginius, skirtus gaminti didelės apimties kietuosius diskus (near-line HDD) serveriams.

„Western Digital“ bus perleista pilna kompanijos „Toshiba Storage Device Co., Ltd.“ nuosavybė. Šis susitarimas su „Toshiba“ leis „Western Digital“ užbaigti pradėtą „Hitachi Global Storage Technologies“ įsigijimo sandorį ir gauti reikalingus konkurencijos priežiūros institucijų leidimus.  

Kietųjų diskų ir kitų informacijos saugojimo įrenginių pasaulinė paklausa, tikimasi, nuosekliai augs dėl besitęsiančios įrenginių, kuriems reikalingi atminties diskai, plėtros – tai kompiuteriai, planšetės, išmanieji mobilieji telefonai. Atminties laikmenų poreikį taip pat didina smarkiai auganti duomenų saugojimo ir archyvavimo paklausa plintant debesų kompiuterijai.

2009 m. „Toshiba“ buvo įsigijusi „Fujitsu Limited“ kietųjų diskų gamybos verslą ir per tą laiką  smarkiai išplėtė bendrovės gaminamų diskų portfelį. Praėjusių metų liepą „Toshiba“ sujungė „Semiconductor“ ir „Storage Products“ kompanijas, tokiu būdu po savo skėčiu sutelkdama NAND flash atminties, SSD ir HDD kietųjų diskų gamybą bei prekybą. 3,5 colio HDD kietųjų diskų gamybos dalies įsigijimas iš „Western Digital“ dar labiau išplės „Toshiba“ atminties laikmenų portfelį ir leis pasiūlyti visų rūšių HDD kietųjų diskų visiems rinkos segmentams.      

Atminties laikmenų gamybą „Toshiba“ ketina sutelkti savo dviejose HDD kietųjų diskų gamyklose Filipinuose bei Kinijoje. Toliau bus siekiama didinti gaminamų laikmenų kainos konkurencingumą efektyvinant gamybą. Ši reorganizacija sustiprins „Toshiba“ atminties laikmenų verslą. Koncernas siekia įsitvirtinti kaip integruotų duomenų saugojimo sprendimų lyderis – kompanija, valdanti šiuo metu trijų svarbiausių atminties technologijų: NAND flash, SSD ir HDD, gamybą.    

Pranešimas žiniasklaidai

 


Susijusios naujienos:

 • Kompiuteris: nauda ar žala vaiko vystymuisi? (2016-09-02)

  Šiais laikais tikriausiai vargu ar rasime šeimą, kurioje nėra kompiuterio. Be jo, kaip ir be telefono neįsivaizduojame ne dienos. Net ir vaikai, vietoj to, kad vasaros metu bėgiotu lauke, žaistų žaidimus su kiemo draugais ar statytų smėlio pilis, renkasi savo laisvalaikį praleisti prie kompiuterio, ne tik žaidžiant kompiuterinius žaidimus, bet ir naršant įvairiuose internetiniuose portaluose.

 • „Dell“ stebina nešiojamų kompiuterių tendencijomis (2016-08-09)

  Garsioji amerikiečių informacinių technologijų korporacija „Dell“ neseniai pristatė naują nešiojamų kompiuterių liniją. Naujieji „Inspiron“ kompiuteriai „2-in-1“ pasižymi unikalumu ir produktyvumu. Šie įrenginiai puikiai tiks verslo atstovams, studentams, ar šeimos nariams. Kompiuteriai, skirti tiek darbui, tiek ir kasdieniam naudojimui patenkins visų poreikius.

 • Tryliktą kartą skelbiamas geriausias Lietuvos IT sistemų administratorius (2015-08-03)

  Lietuvos IT sistemų administratorių konkursą, kuriame dalyvavo 120 „adminų“ iš visos šalies, nugalėjo Aleksandr Stankevič. Visas „SysadminDay LT“ konkurso užduotis įveikė 22 dalyviai.

  Liepos 31 d. minint pasaulinę IT sistemų administratorių dieną tryliktą kartą apdovanojami ir geriausi Lietuvos „adminai“. Jie paaiškėjo po vakar visą dieną vykusio konkurso, kurio užduotis parengė IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ „adminų“ komanda. Įvairių specializacijų IT sistemų administratoriai varžėsi, kas greičiau atrakins vartus, iššifruos standartus ir  kodus, skambino „ufonautui“, siuntė laiškus, o atsakymų laukė brukalų paskyroje.

 • Gabiausieji programuotojai pasirinko studijas KTU (2015-07-22)

  Gabiausieji programuotojai mokosi Kauno technologijos universitete (KTU). Tai paaiškėjo ketvirtadienį paskelbtus bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas pirmojo etapo kvietimo rezultatus. KTU studijų programa Programų sistemos pritraukė daugiausiai valstybės finansuojamų studijų vietų. Iš viso nuo rugsėjo programavimą KTU kviečiami studijuoti 237 pirmakursiai. Iš jų – net 200 nemokamai.

 • Lietuviai dažniau spaudžia ant video reklamos (2015-06-05)

  Lietuviai ant reklamos prieš video (preroll) spaudžia pusantro karto dažniau nei ant sklandančios reklamos (brandmark), kuri yra antras daugiausiai internautų veiksmų sulaukiantis formatas. Tai atskleidžia naujausia „gemiusAdMonitor“ ataskaita „Most popular display ads Q3 - Q4 2014“. Ataskaitoje analizuojami dvylikoje Europos šalių (Bulgarija, Čekija, Estija, Kroatija, Lietuva, Latvija, Lenkija, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija ir Vengrija) 2014 m. antroje pusėje vykusių reklamos kampanijų rezultatai. Analizė remiasi parodymų ir paspaudimų santykio rodikliu (CTR).


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed