„Google“ išleido pirmąją savo programavimo kalbos versiją
Programinė įranga
Penktadienis, 30 kovas 2012 09:28

Bendrovė „Google“ pristatė pirmąją stabilią savo programavimo kalbos „Go“, siūlančios didelį našumą, saugumą ir spartą, versiją.

Apie atvirojo kodo programavimo kalbos „Go“ kūrimą „Google“ pranešė 2009 m. lapkritį. Pasak bendrovės atstovų, „Go“ yra eksperimentinė programavimo kalba, turinti apjungti didelį C++ našumą ir saugumą bei dinaminių programavimo kalbų, tokių kaip „Python“, spartą. „Go“ projektas apima programavimo kalbą, kompiliatorių rinkinį ir specialias bibliotekas, leidžiančias įtraukti į „Go“ programas visą eilę įdiegtų funkcijų.

„Google“ pranešime sakoma, kad nuo 2009 m. lapkričio daugiau nei 200 specialistų „Go“ kode ir dokumentacijoje padarė tūkstančius pataisymų, įvedė daugybę papildymų, labai prisidėjo prie programavimo kalbos testavimo. Būtent atvirojo kodo bendruomenė labiausiai prisidėjo prie projekto sėkmės, tvirtina  „Google“ atstovai.

Pasak jų, „Go 1“ versija pasižymi labai didelėmis tolimesnės plėtros galimybėmis. Jau dabar su „Go 1“ parašytos programos galės patikimai veikti daugelį metų, sakoma pranešime.

„Go 1“ platinama „Windows“, „Linux“, „Mac OS X“, „FreeBSD“ ir kitoms platformoms skirtų binarinių paketų pavidalu, juos galima parsisiųsti iš projekto tinklalapio. Kartu su „Go 1“ išleista ir naujoji programavimo priemonių rinkinio „Google App Engine SDK“ versija.  „Google App Engine SDK“ skirtas kurti „App Engine“, kuri buvo perdirbta taip, kad būtų suderinama su naujomis „Go 1“ galimybėmis, programoms.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

  Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt
Antivirusinė NOD32Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed