Kas yra programinė įranga?
Programinė įranga
Pirmadienis, 07 Rugpjūtis 2023 11:41

Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

Kas yra programinė įranga?

Programine įranga yra vadinamos programos, kurios valdo kompiuterio darbą ir atlieka būtinus skaičiavimus. Trumpiau tariant, tik dėl programinės įrangos galime naudotis kompiuteriu taip, kaip esame įpratę tai daryti. Taip pat svarbu žinoti, kad programinė yra saugoma standžiajame diske, kompaktiniame diske ar diskelyje, o, kai vyksta vykdymas, tuomet kompiuterio atmintinėje. Be to, programinė įranga yra skirstoma į taikomąją ir sisteminę. Ypatingą dėmesį reikėtų skirti taikomajai programinei įrangai. Taip yra vadinamos funkcinės programos, kurios leidžia patenkinti vartotojų lūkesčius. Taigi, joms yra priskiriamos 4 pagrindinės technologijos: tekstinių dokumentų rengimo ir tvarkymo – Wordpad, Microsoft Word); lentelių su skaičiuojamais elementais tvarkymo skaičiuoklės, pavyzdžiui, Microsoft Excel; didelių duomenų rinkinių tvarkymo ir ataskaitų rengimo duomenų ,bazės, pavyzdžiui – Microsoft Access, Oracle; kompiuterinio ryšio paslaugos – elektroninis paštas, grupinio darbo įranga ir pan.

Taigi, tam, kad galėtumėte kokybiškai naudotis kompiuteriu ir atlikti daug įvairių veiksmų, kurie yra susiję su jūsų darbu, studijomis, laisvalaikiu ir t.t., būtina programinė įranga. Taigi, rinkitės legalią ir profesionalią programinę įrangą, kad užtikrintumėte geriausią naudojimosi kompiuteriu patirtį. Na, o, jei norite sužinoti dar daugiau informacijos, jos rasite užsukę į https://logistikai.lt/category/valdymo-sistemos/.

 


Susijusios naujienos:


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed