A. Guoga investuoja į Kauno informacinių technologijų mokyklą
Ryšiai
Antradienis, 23 Birželis 2015 07:34

Šiandien Europos Parlamento narys, filantropas Antanas Guoga pasirašė Ketinimų protokolą su Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM). A. Guoga įsipareigoja padėti KITM siekti modernesnio, technologijas išmanančių, darbo rinkos poreikius atitinkančių IT specialistų rengimo proceso.
„Jei norime būti konkurencinga ir patraukli investicijoms šalis, mums reikia pažangių specialistų, galinčių dirbti su moderniausiomis technologijomis. IT specialistų trūksta. Todėl nusprendžiau savo žiniomis, kontaktais ir lėšomis padėti šiai mokyklai gerinti teikiamų studijų kokybę”, – teigia A. Guoga.

Jo įsitikinimu, apskritai profesinis mokymas Lietuvoje yra per ilgas ir per mažai orientuotas į praktiką. „Ne teorija, bet praktinės žinios yra svarbiausia geram specialistui. Verslas turi būti suinteresuotas prisidėti prie studijų profesinėse mokyklose kokybės. Savo pavyzdžiu raginu įmones investuoti į profesinių mokyklų technines bazes, nebijoti priimti moksleivius praktikantais. Taip galima užsiauginti specialistų, kurie atitinka darbdavių poreikius ir moka dirbti su šiandien įmonėse naudojamomis technologijomis”, – apie patirtis versle sakė A. Guoga. KITM -  jau antroji profesinė mokykla, su kuria bendradarbiauja A. Guoga. 2014 m. jis tapo Elektrėnų profesinio mokymo centro dalininku.

KITM direktorius Juozapas Dambrauskas neslėpė, kad A. Guogos pagalba mokyklai bus rimtas kokybinis postūmis ir prisidės prie mokyklos populiarinimo tarp studijas besirenkančių moksleivių. „Mes suinteresuoti ieškoti naujų, paklausių mokymo programų ir teikti kokybišką praktinį mokymą. Mes vertiname investicijas, padėsiančias pritraukti daugiau motyvuotų moksleivių ir suteiksiančias daugiau praktikos galimybių verslo įmonėse. To mums, technines mokymo kryptis turinčioms mokykloms, šiandien labiausiai trūksta”, – teigia KITM direktorius.

IT krypties profesinėje mokykloje Danijoje studijavusi IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ Web kanalų vadovė Alma Cikanė teigia, kad verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra tiesiog privalomas. „Studijos profesinėje mokykloje Danijoje buvo kaip darbas IT agentūroje. Studentas iš karto gauna daug praktinių užduočių, o į studijas šimtu procentų įtraukiamas verslas. Visi laimi: verslas gauna daug idėjų ir nemokamai bei kūrybiškai atliktus produktus, o studentai gali išbandyti save ir suprasti, ar jie būtent tai nori dirbti ateityje“, – kokybiškų profesinių studijų patirtimi dalijosi A. Cikanė.

A. Guogos renginyje „IT profesinis lavinimas: kur einame?“ verslo ir švietimo atstovai diskutavo, kaip Lietuvai tapti konkurencinga, atskleisti technologijų talentus bei sukurti naujos kokybės profesinį lavinimą.

Investicija į KITM yra viena iš daugelio europarlamentaro iniciatyvų, stiprinant Kauno, kaip technologijų miesto, kryptį. Liberalas Kaune jau ne vienerius metus įgyvendina dešimtis įvairių idėjų, bendradarbiauja su švietimo, verslo organizacijomis, remia visuomenines iniciatyvas. A. Guogos teigimu, Kaunas gali tapti dinamišku, tarptautiniu, klestinčiu miestu, kuriame lengva įgyvendinti pažangias idėjas.

 


Susijusios naujienos:

 • Lietuviai dovanų pirko 4G ryšio telefonus (2016-01-08)

  Populiari dovana per praėjusias šventes Lietuvoje buvo 4G (LTE) ryšio telefonai. Gruodžio duomenimis, telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ salonuose ir interneto parduotuvėje tele2.lt jie užėmė 8 pirmas pozicijas perkamiausių telefonų dešimtuke ir sudarė net 90 proc. visų parduotų telefonų. Ruošdamiesi šventėms, gruodį „Tele2“ klientai telefonų įsigijimui skyrė dviem trečdaliais daugiau lėšų nei lapkritį.

 • Telecentras startuoja su 4G LTE interneto paslaugomis (2015-11-26)

  AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pradeda teikti 4G LTE interneto paslaugas Klaipėdoje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, Alytuje ir Anykščiuose. Nuo šiol nurodytuose miestuose MEZON klientai galės naudotis spartesniu ir kokybiškesniu 4G LTE interneto ryšiu. Paslaugų kokybinį šuolį įmonė pažymi ir bendru MEZON įvaizdžio virsmu: nuo šiol prekės ženklas MEZON dar dinamiškesnis ir ryškesnis.

 • „Teo“ paprastina grupės įmonių valdymą (2015-10-26)

  IT ir komunikacijų bendrovė „Teo“ paprastina savo įmonių grupės valdymą. Prie UAB „Baltic Data Center“ (BDC) prijungiama jai priklausanti UAB „Hostex“ ir pačios „Hostex“ valdyta, tačiau keletą metų veiklos nevykdžiusi UAB „Hosting“. Formali reorganizacija niekaip nepaveiks įmonių klientų sąlygų ir paslaugų, jas toliau vykdys BDC.

 • Telecentras interneto MEZON tinklo modernizacijai technologiniu partneriu pasirinko „Huawei“ (2015-09-23)

  Rugsėjo 23 d., Vilnius. AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pradeda 4G tinklo modernizavimą ir diegia LTE Advanced platformą. Atnaujintame tinkle MEZON klientai naudosis spartesniu ir kokybiškesniu interneto ryšiu. MEZON tinklo modernizavimo technologiniu partneriu pasirinkta „Huawei Technologies (Vilnius)“ yra viena didžiausių, pasaulyje lyderiaujančių telekomunikacijų įrangos ir paslaugų bendrovių.

 • Lietuviai norėtų dirbti lanksčiai, tačiau net 62% to daryti negali (2015-06-15)

  Lietuviai jau atranda lankstaus darbo principus ir norėtų darbuotis tada, kai jiems patogu ir ten, kur jie nori. Nereguliariomis darbo valandomis jie atlieka užduotis, nes turi lanksčią darbo savaitę ar toks darbo stilius geriau atitinka jų gyvenimo būdą, rodo „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa. Tačiau naujas tendencijas įvertina ne visi darbdaviai – net 62% darbuotojų nurodė, jog privalo būti darbo vietoje, kad galėtų atlikti jiems skirtas užduotis.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed