Sukurtas naujo tipo lankstus betonas
Trumpai
Šeštadienis, 09 Gegužė 2009 17:12
Jis gali lankstytis, lietaus dėka plyšiai jame savaime pasišalina, tuo pat metu jis pakankamai tvirtas, kad būtų naudojamas tiltų ir kitų rimtų objektų statyboje. Tai nauja statybinė medžiaga, kurią sukūrė Viktoro Li vadovaujama inžinierių grupė.
Viktoras Li jau kelis metus stengiasi išgauti medžiagą, kurį gali lankstytis, išsitempti ir nereaguoti į temperatūros svyravimus plyšiais. Jam tai pavyko. Naujas betonas gali lankstytis, o kalcio karbonato dėka, kuris gaminasi lietaus vandens ir anglies dioksido reakcijos metu, plyšiai išnyksta. Tokia medžiaga kainuos nepigiai, bet ji bus patikimesnė už įprastą betoną, ypač jei statoma seismiškai pavojingose zonose.

Parengė: redakcija
Šaltinis: physorg
 


Susijusios naujienos:

 • Nepakliūkite į sukčių pinkles! (2010-01-21)

  Mobilaus ryšio abonentai gauna trumpus skambučius, ir randa „praleistą skambutį“ iš numerio +882138*****. Perskambinus tuo numeriu, nėra jokio sujungimo signalo, tačiau abonentui toks atskambinimas kainuoja ~11Lt. Esaugumas.lt įspėja būti atidiems ir, radus tokį ar panašų praleistą skambutį mobiliame telefone, neskambinti tuo numeriu.
 • Skėčiai, keičiantys spalvą lietuje (2009-06-28)

  Neįprasti „Skyline Squidarella“ skėčiai įdomūs tuo, kad jų juodai baltas piešinys, patekus ant jo vandeniui, tampa spalvotu. Ant skėčių pavaizduotos žymios Londono vietos. Esant lietingoje Didžiosios Britanijos toks skėtis praskaidrins nuotaiką niūrią dieną. Jis kainuoja 35 JAV dolerius. Tai pat galite pasižiūrėti video apie šiuos skėčius.
 • Kepurė su apšvietimu, maitinama saulės energija (2009-06-28)

  Ši kepurė su LED žibintuvėliais veikia saulės energijos pagalba. Saulės panelė yra snapelio viršuje, o žibintuvėliai – po juo. Baterija kraunama trijų dienų metu, tada kepurė galima naudoti apšvietimui 5 valandas. Galiausiai jai pakaks 8 valandų įkrovimo. Priklausomai nuo galvos palenkimo kampo (su kepure) žibintai apšviečia kelią iki metro į priekį. Kepurės kaina yra 30 JAV dolerių.
 • USB atmintinės liliputams (2009-06-28)

  Kompanija „Buffalo“ pristatė naujas ypač mažas USB flash atmintines. 16 Gb informacijos telpa 5 mm plote. „Buffalo“ atmintinės Japonijoje pasirodys jau šią savaitę ir miniatiūrinių daiktų gerbėjams kainuos 136 JAV dolerius.
 • „Cideko Air Keyboard“: klaviatūra, pelė ir distancinio valdymo pultas viename (2009-06-21)

  „Cideko Air Keyboard“: klaviatūra, pelė ir distancinio valdymo pultas viename„Air Keyboard“ – tai ne tik belaidė klaviatūra, bet ir 3D pelė bei distancinio valdymo pultas. Įrenginys gali veikti 50 metrų atstumu. „Air Keyboard“ suderinta su „Mac“ ir „Windows“ operacinėmis sistemomis ir kaip dauguma šiuolaikinių įrenginių nereikalauja diegimo. Įrenginį maitina dvi AA tipo baterijos, kurių pakanka 50 valandų.

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed