„Android“ OS iki 2016 m. pralenks „Windows“, mano analitikai
Programinė įranga
Penktadienis, 30 kovas 2012 09:17

Iki 2016 m. elektroninių įrenginių, naudojančių „Google“ plėtojamą operacinę sistemą „Android“, skaičius bus didesnis, nei naudojančių „Windows“ OS, mano bendrovės IDC analitikai.

Šiuo metu daugiau nei 90 proc. visų asmeninių kompiuterių įdiegta kuri nors „Windows“ versija, tačiau, pasak analitikų, šiuo metu keičiasi visa asmeninės elektronikos ekosistema. IDC prognozuoja, kad iki 2016 m. „Microsoft“ operacinės sistemos dalis nešiojamųjų kompiuterių, planšečių, išmaniųjų telefonų ir kitų įrenginių rinkoje sumažės nuo 35,9 proc. iki 25,1 proc. Tuo tarpu „Android“ naudojančių įrenginių skaičius iki 2016 m. turėtų išaugti nuo 29,4 proc. šiuo metu iki 31,1 proc.

Pasak analitikų, „ Android“ rinkos dalies augimas tiesiogiai susijęs su nebrangiais įrenginiais. Nors „Microsoft“ šiemet pateiks rinkai naująją „Windows“ šeimos versiją „Windows 8“, pritaikytą planšetiniams kompiuteriams, IDC analitikai mano, kad ji nepakeis „dramatiškų pokyčių“, kai gamintojai vis labiau pereis prie „Android“ platformos.

Šaltinis:

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed