„Google Play“ vartotojams kilo nauja grėsmė
Programinė įranga
Penktadienis, 05 Birželis 2015 07:42

Aptikta daugiau nei 30 netikrų populiaraus žaidimo programėlių visame pasaulyje, kurios plinta žaibiškai. ESET tyrėjai aptiko daugiau nei 30 netikrų programėlių, kurias galima atsisiųsti „Google Play“ parduotuvėje. Tyrimas atskleidžia, kad kenkėjiškas programas, kurios dažniausiai apsimeta populiariu „Minecraft“ žaidimu, įsidiegė daugiau nei 600 000 Android vartotojų. Reaguodama į ESET pranešimą, „Google“ pašalino nesąžiningas programėles iš parduotuvės.
„Šiomis dienomis oficialioje „Google Play“ parduotuvėje atsisiųsti apkrėstas programas nėra paprasta dėl Google įdiegtų saugiklių, padedančių sumažinti kenkėjiškų programų skaičių. Vis dėlto pastaruosius 9 mėnesius tirtas atvejis atskleidžia, kad kai kurie programišiai panašias programėles bando kelti nuolatos ir, deja, sulaukia bent trumpalaikės sėkmės“, – sako ESET sprendimus pristatančios įmonės „Baltimax“ produktų vadovas Deividas Švėgžda.

ESET ekspertai šį kenkėją identifikuoja „Android/FakeApp.AL“ kodiniu pavadinimu. Jis priklauso scareware virusų tipui, kuomet vartotojai viliojami atsisiųsti iš pirmo žvilgsnio patikimą programėlę, kurioje iš tiesų slypi kenkėjiškas kodas.

Atsisiuntus programą, joje nerandamas žadėjas funkcionalumas, tik žaidimą atvaizduojantis baneris. Tuomet scareware tipo kenkėjas pasiūlo vartotojai išsivalyti virusus įrenginyje ir jam sutikus, aktyvuojama padidinto tarifo SMS paslauga, kuri savaitei kainuoja beveik 5 eurus.

„Visi aptikti virusai veikia panašiu principu, tik turi skirtingus pavadinimus ir programėlių paveikslėlius. Siekiant išvengti kenkėjiškų ar nepageidaujamų programėlių pasekmių, labai svarbu susilaikyti nuo programų siuntimo iš neoficialių šaltinių, nuolatos atnaujinti „Android“ operacinę sistemą bei naudoti saugumo sprendimus“, – priduria D. Švėgžda.

Pirmą kartą tokio tipo programėlės „Google Play“ parduotuvėje aptiktos 2014 metų rugpjūčio mėnesį. Nepaisant to, kad jos sulaukė neigiamų komentarų, šis kenkėjas per pastaruosius metus masiškai išplito. Remiantis viešais „Google Play“ duomenimis, iš viso rastos 33 netikros programėlės, kurias buvo įsidiegę nuo 660 000 iki 2 800 000 vartotojų.

 


Susijusios naujienos:

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Windows 10“ (ne)sėkmė (2016-07-18)

  Microsoft“ kuriamų technologijų gerbėjai jau kuris laikas „tyrinėja“ „Windows 10“ operacinę sistemą. Nors operacinės sistemos įdiegimas yra nemokamas, o vartotojai gali džiaugtis tokiomis naujovėmis, kaip „Cortana“ skaitmeninis asistentas, užduočių centru, virtualiais darbastaliais, atnaujinta programų išvaizda ir grįžusiu „Start“ meniu — „Windows 10“ anaiptol nesulaukė tokio didelio susidomėjimo, kaip buvo tikėtasi iš pradžių.

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.

 • Intelektinės nuosavybės teisės – ES ekonomikos augimo varomoji jėga (2016-01-21)

  Mokslininkai, studentai, jauno verslo kūrėjai KTU „Santakos“ slėnyje pirmą kartą surengtuose „Intelektiniuose pusryčiuose“ veltui laiko neleido – ne tik mėgavosi rytiniu kavos puodeliu, bet ir susipažino su išradimų teisinės apsaugos problemomis.


Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed