„Google Play“ vartotojams kilo nauja grėsmė
Programinė įranga
Penktadienis, 05 Birželis 2015 07:42

Aptikta daugiau nei 30 netikrų populiaraus žaidimo programėlių visame pasaulyje, kurios plinta žaibiškai. ESET tyrėjai aptiko daugiau nei 30 netikrų programėlių, kurias galima atsisiųsti „Google Play“ parduotuvėje. Tyrimas atskleidžia, kad kenkėjiškas programas, kurios dažniausiai apsimeta populiariu „Minecraft“ žaidimu, įsidiegė daugiau nei 600 000 Android vartotojų. Reaguodama į ESET pranešimą, „Google“ pašalino nesąžiningas programėles iš parduotuvės.
„Šiomis dienomis oficialioje „Google Play“ parduotuvėje atsisiųsti apkrėstas programas nėra paprasta dėl Google įdiegtų saugiklių, padedančių sumažinti kenkėjiškų programų skaičių. Vis dėlto pastaruosius 9 mėnesius tirtas atvejis atskleidžia, kad kai kurie programišiai panašias programėles bando kelti nuolatos ir, deja, sulaukia bent trumpalaikės sėkmės“, – sako ESET sprendimus pristatančios įmonės „Baltimax“ produktų vadovas Deividas Švėgžda.

ESET ekspertai šį kenkėją identifikuoja „Android/FakeApp.AL“ kodiniu pavadinimu. Jis priklauso scareware virusų tipui, kuomet vartotojai viliojami atsisiųsti iš pirmo žvilgsnio patikimą programėlę, kurioje iš tiesų slypi kenkėjiškas kodas.

Atsisiuntus programą, joje nerandamas žadėjas funkcionalumas, tik žaidimą atvaizduojantis baneris. Tuomet scareware tipo kenkėjas pasiūlo vartotojai išsivalyti virusus įrenginyje ir jam sutikus, aktyvuojama padidinto tarifo SMS paslauga, kuri savaitei kainuoja beveik 5 eurus.

„Visi aptikti virusai veikia panašiu principu, tik turi skirtingus pavadinimus ir programėlių paveikslėlius. Siekiant išvengti kenkėjiškų ar nepageidaujamų programėlių pasekmių, labai svarbu susilaikyti nuo programų siuntimo iš neoficialių šaltinių, nuolatos atnaujinti „Android“ operacinę sistemą bei naudoti saugumo sprendimus“, – priduria D. Švėgžda.

Pirmą kartą tokio tipo programėlės „Google Play“ parduotuvėje aptiktos 2014 metų rugpjūčio mėnesį. Nepaisant to, kad jos sulaukė neigiamų komentarų, šis kenkėjas per pastaruosius metus masiškai išplito. Remiantis viešais „Google Play“ duomenimis, iš viso rastos 33 netikros programėlės, kurias buvo įsidiegę nuo 660 000 iki 2 800 000 vartotojų.

 


Susijusios naujienos:

 • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

  Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

   

  Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

  Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

   

  Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

  Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

   

  Atsižvelkite ir į tendencijas

  Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

 • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

  Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

 • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

  Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

 • „Android“ naujienos (2016-07-18)

  „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

 • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

  Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed