„Linux“ pagaliau žengia į 3.0 versiją
Programinė įranga
Antradienis, 31 Gegužė 2011 17:18
Nemokamos, atvirojo kodo operacinės sistemos „Linux“ branduolio (angl. kernel) kūrėjas ir platintojas Linusas Torvaldsas patvirtino naują šios programinės įrangos versiją, kuri iš 2.6 versijos šoktelėjo tiesiai į 3.0. Tiesa, kol kas tai nėra galutinė ir stabili versija.

Tinklalapyje Kernel.org, kur oficialiai skelbiamos naujausios oficialios „Linux“ versijos, pirmadienį buvo įkelta pirmoji kandidatinė (angl. release candidate, RC) operacinės sistemos versija 3.0. Tai reiškia, kad šis leidimas dar nėra galutinis ir gali būti tobulinamas, iki taps oficialia stabilia versija, kurią bus siūloma atsisiųsti vartotojams.

Anksčiau svarstyta, ar „Linux“ jau atėjo metas nuo dabartinės stabilios 2.6 versijos pereiti prie aukštesnės, tarkime, 2.8 versijos. Kai kurie programuotojai siūlė žengti tiesiai prie trečiosios versijos, „antrajai kartai“ paliekant atgyvenusias ir niekam nereikalingas funkcijas, rašo Conceivablytech.com.

L.Torvaldsas aiškina, kad naujoje versijoje atnaujinta dauguma tvarkyklių ir ištaisyta daug klaidų, bet šis sprendimas kardinalių pokyčių neatnešė.

„Jokio lūžio, jokių specialių bauginančių naujų savybių, visiškai nieko panašaus. Mes daug metų leidome atnaujinimus, šįkart nėra kalbama apie naujas savybes. Jei norite pasiteisinimo dėl versijos numerio pakeitimo, turėtumėte atkreipti dėmesį į metus“, – pokyčius aiškino L.Torvaldsas.

Nors „Linux“ sumanytojas nėra linkęs sureikšminti pokyčių, šis atnaujinimas turi simbolinę reikšmę.

Pirmoji „Linux“ branduolio versija buvo pradėta kurti 1991 metų rugpjūtį, o oficialiai išleista 1994 metais. Antroji šios laisvosios operacinės sistemos versija buvo išleista 1996 metais. Po jos buvo nemažai svarbių atnaujinimų, tačiau į „trečiąją kartą“ peršokta tik dabar, praėjus 15 metų nuo antrosios versijos išleidimo.

Esminės naujovės „Linux“ 3.0 versijoje – įdiegtas „Microsoft“ žaidimų pultelio „Kinect“ palaikymas, atnaujintos vaizdo tvarkyklės, „Intel“ platformų optimizacija („Sandy Bridge“, „Ivy Bridge“) ir kt.

„Linux“ yra „Unix“ šeimos nemokamas, atvirojo kodo operacinės sistemos branduolys, kurį tobulina tūkstančiai programuotojų visame pasaulyje. Manoma, kad „Linux“ šeimos operacines sistemas gali naudoti nuo 1 iki 4,8 proc. viso pasaulio kompiuterių vartotojų. Palyginimui, „Microsoft“ operacines sistemas „Windows“ naudoja daugiau nei 85 proc. kompiuterių vartotojų.

Tarp namų vartotojų bene populiariausias „Linux“ branduoliu paremtas operacinės sistemos variantas yra „Ubuntu“.

Kadangi yra itin spartus, „Linux“ branduolys dažniausiai naudojamas serveriuose ir superkompiuteriuose. Jis įdiegtas 10-yje sparčiausių pasaulio superkompiuterių.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Kaip sukurti logotipą? (2024-03-27)

    Dėmesį verta atkreipti į tai, kad būtų galima įvardinti labai daug priežasčių, kodėl reikalinga syra logotipas. Tačiau šį kartą aptarsime kitą, ne ką mažiau svarbų klausimą - kaip sukurti logotipą? Yra daug dalykų, kuriuos reikėtų žinoti.

     

    Kodėl svarbu rinktis profesionalų paslaugas?

    Visų pirma,  svarbu akcentuoti, kad, jei prireikė logotipo, tai jį sukurti turėtų pofesionalas. Jį rinktis reikėtų todėl kad logotipų kūrimas reikalauja daug žinių bei įgūdžių, o taip pat ir tam tikrų savybių. Taigi, jei logotipą kurs žmogus, kuris neturi reikiamų žniių ar įgūdių, tai galutinis rezultatas netenkins. Ypač nemaža dalis žmonių bando logotipą sukurti patys, vien tik todėl, kad nors truputį sutaupytų. Ir tai yra viena didžiausių klaidų, kokią tik galima padaryti - atminkite, kokybiškas logotipas tikrai atsipirks.

     

    Į kūrybos procesą įneškite ir savo idėjų

    Visgi, taip pat svarbu pasakyti, kad nors logotipo kūrimas turėtų būti patikėtas profesionalams, nereikėtų pamiršti ir dar vieno dalyko - įneškite ir savo minčių. Gali būti, kad jūs intuityviai jaučiate, kokia turėtų būti viena ar kita logotipo, kuris pristatys jūsų verslą, detalė. Taigi, jums belieka tik apie tai išsakyti specialistui, kad jį būtų įgyvendinta.

     

    Atsižvelkite ir į tendencijas

    Verta nepamiršti, kad taip pat egzistuoja ir logotipų kūrimo tendencijos - kas buvo madinga ir svarbu prieš penkerius metus, galbūt, nebėra aktualu šiandien. Belieka tik pridurti, kad logotipų tendencijos yra atnaujinamos ir aptariamos kiekvienais metais, todėl jomis tikrai reikėtų pasidomėti. Taigi, laikykitės visų šių patarimų ir galutinis rezultatas tikrai bus puikus. Na, o dar daugiau naudingos informacijos galite sužinoti, jei tik užsuksite į http://www.auth.lt/reklama/logotipu-kurimas/.

  • Kas yra programinė įranga? (2023-08-07)

    Vienas dalykų, kurį naudojame kone kiekvieną dieną ( o ypač didelė dalis žmonių – net ir kelis kartus per dieną), yra kompiuteris. Šiandien šis įrenginys mums yra reikalingas tam, kad galėtumėte dirbti, studijuoti, sužinoti daug naujų dalykų, pramogauti, bendrauti su mums svarbiais žmonėmis, o tai pat – netgi apsipirkti ar įsigyti bilietus į renginį. Tačiau svarbu akcentuoti ir tai, kad kompiuteris būtų nedaug ko vertas, jei nebūtų programinės įrangos. Tad, kas tai yra? Ką reikia žinoti apie tai?

  • Populiariausios iPhone programos (2016-08-23)

    Populiarūs ir taip visų mėgstami „Apple“ išmanieji „iPhone“ negali pasigirti tokia didele programėlių gausa kaip „Android“ operacinės sistemos vartotojai. Tačiau, tai netrukdo būti vienu žinomiausių prekinių ženklų pasaulyje. Šiomis dienomis iOS operacinė sistema ir „iPhone“ vartotojams leidžia pasidžiaugti įvairiais išmaniais apps‘ais. Štai keletas naujų programų jūsų telefonui:

  • „Android“ naujienos (2016-07-18)

    „Google“ pristatė naują operacinės sistemos „Android“ versiją „Android N“. Pastaroji labai patraukli tuo, kad yra prieinama visiems „Android“ įrenginių naudotojams.

  • 14 proc. lietuvių nežino, ar naudoja legalią programinę įrangą (2016-02-10)

    Kas septintas lietuvis nesupranta, ar jo naudojama programinė įranga yra legali, tačiau beveik visi puikiai suvokia, jog nelegalios programinės įrangos naudojimas gali kelti grėsmę jų asmeninių duomenų saugumui, rodo visuomenės nuomonės tyrimas.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed