Žmogaus ranka paversta 10 Mb/s spartos ryšio kanalu
Ryšiai
Antradienis, 16 kovas 2010 12:50
Seulo universitete (P.Korėja) atliktame eksperimente žmogaus ranka buvo paversta 10 Mb/s spartos interneto ryšio kanalu.

Ant rankos odos buvo pritvirtinti du lankstūs elektrodai, kuriuos skyrė 30 centimetrų atstumas. Bevieliam ryšiui tarp jų užmegzti panaudojus 45 MHz dažnio radijo bangas, duomenų perdavimo sparta pasiekė 10 megabitų per sekundę, praneša „New Scientist“.

Pasak Korėjos mokslininkų, lankstūs elektrodai vartoja žymiai mažiau energijos, nei, pavyzdžiui, „Bluetooth“ bevielio ryšio įranga. Taip yra dėl to, kad žemo dažnio bangos mažai sugeriamos, be to, jų sklidimo kelyje nedaug išorinių trukdžių.

Prie rankos tvirtinami tokio ryšio įrenginiai sudaryti iš metalinių elektrodų ir polimerinio apvalkalo. Jo storis – apie 300 mikronų, tai yra, praktiškai toks pat, kaip ir keturių žmogaus plaukų. Mokslininkų teigimu, duomenų perdavimo žmogaus oda būdas labai pravers medicinoje, kai ne stacionaro sąlygomis reikia registruoti gyvybiškai svarbius pacientų organizmo parametrus, pavyzdžiui, cukraus kiekį kraujyje ar elektrinį širdies aktyvumą. Ši technologija taip pat leis žymiai sumažinti energijos sąnaudas surinktiems duomenims perduoti ir leis atsisakyti įvairių laidų, naudojamų medicininiams prietaisams prijungti.

Pranešama, kad šiuo metu Seulo universiteto mokslininkai kartu su viena šalies elektronikos bendrove kuria medicininio monitoringo sistemas, kuriose bus naudojama naujoji bevielio ryšio technologija. Ateityje tikimasi sukurti po oda implantuojamus elektrodus, kuriuos bus galima naudoti elektrokardiografijos ir elektroencefalografijos tyrimuose.

Šaltinis:
 


Susijusios naujienos:

  • Lietuviai dovanų pirko 4G ryšio telefonus (2016-01-08)

    Populiari dovana per praėjusias šventes Lietuvoje buvo 4G (LTE) ryšio telefonai. Gruodžio duomenimis, telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ salonuose ir interneto parduotuvėje tele2.lt jie užėmė 8 pirmas pozicijas perkamiausių telefonų dešimtuke ir sudarė net 90 proc. visų parduotų telefonų. Ruošdamiesi šventėms, gruodį „Tele2“ klientai telefonų įsigijimui skyrė dviem trečdaliais daugiau lėšų nei lapkritį.

  • Telecentras startuoja su 4G LTE interneto paslaugomis (2015-11-26)

    AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pradeda teikti 4G LTE interneto paslaugas Klaipėdoje, Tauragėje, Telšiuose, Utenoje, Alytuje ir Anykščiuose. Nuo šiol nurodytuose miestuose MEZON klientai galės naudotis spartesniu ir kokybiškesniu 4G LTE interneto ryšiu. Paslaugų kokybinį šuolį įmonė pažymi ir bendru MEZON įvaizdžio virsmu: nuo šiol prekės ženklas MEZON dar dinamiškesnis ir ryškesnis.

  • „Teo“ paprastina grupės įmonių valdymą (2015-10-26)

    IT ir komunikacijų bendrovė „Teo“ paprastina savo įmonių grupės valdymą. Prie UAB „Baltic Data Center“ (BDC) prijungiama jai priklausanti UAB „Hostex“ ir pačios „Hostex“ valdyta, tačiau keletą metų veiklos nevykdžiusi UAB „Hosting“. Formali reorganizacija niekaip nepaveiks įmonių klientų sąlygų ir paslaugų, jas toliau vykdys BDC.

  • Telecentras interneto MEZON tinklo modernizacijai technologiniu partneriu pasirinko „Huawei“ (2015-09-23)

    Rugsėjo 23 d., Vilnius. AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) pradeda 4G tinklo modernizavimą ir diegia LTE Advanced platformą. Atnaujintame tinkle MEZON klientai naudosis spartesniu ir kokybiškesniu interneto ryšiu. MEZON tinklo modernizavimo technologiniu partneriu pasirinkta „Huawei Technologies (Vilnius)“ yra viena didžiausių, pasaulyje lyderiaujančių telekomunikacijų įrangos ir paslaugų bendrovių.

  • A. Guoga investuoja į Kauno informacinių technologijų mokyklą (2015-06-23)

    Šiandien Europos Parlamento narys, filantropas Antanas Guoga pasirašė Ketinimų protokolą su Kauno informacinių technologijų mokykla (KITM). A. Guoga įsipareigoja padėti KITM siekti modernesnio, technologijas išmanančių, darbo rinkos poreikius atitinkančių IT specialistų rengimo proceso.


Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt









Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed