Įvairenybės
Elektromagija.lt kviečia kurti istorijas ir įgyti žinių apie elektrą
Įvairenybės
Antradienis, 25 Rugsėjis 2012 00:00

Edukacinis saugiam elgesiui su elektra skirtas AB LESTO projektas Elektromagija.lt kviečia vaikus dalyvauti istorijų kūrimo konkurse ir laimėti aplinkos pažinimui ir tyrinėjimui skirtų priemonių – mikroskopų ir teleskopą. Kuriamos istorijos turi būti apie Elektromagijos šalies personažą – Lempinuką, kuris, pats tyrinėdamas aplinkinį pasaulį, padeda mažiesiems pažinti ir suvokti iš pirmo žvilgsnio sudėtingai atrodantį elektros pasaulį. Konkursas truks iki lapkričio mėn.

 
Studentai siūlo Švietimo ir mokslo ministrui taisyti senas klaidas, o ne daryti naujas
Įvairenybės
Antradienis, 25 Rugsėjis 2012 00:00

Šiandien Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministrą, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir LAMA BPO vadovus dėl priėmimo į aukštąsias mokyklas tobulinimo bei bendrojo priėmimo nuostatų 2014 metais.

 

Išsiųstame rašte LSAS kritiškai vertina Švietimo ir mokslo ministro patvirtintą geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusių eilės sudarymo 2014 metais tvarkos aprašą ir prėjusio penktadienio universitetų rektorių priimtą sprendimą šios tvarkos nenukelti vėlesniam įsigaliojimui, nors vieningos pozicijos tarp rektorių prieitą nebuvo. LSAS pabrėžia, jog naujaja tvarka orientuojamasi į aukštųjų mokyklų užsakymą, o ne į moksleivių kompetencijų ir gebėjimų ugdymą mokykloje, o stojimo į aukštąsias mokyklas metu turi būti vertinamos asmens kompetencijos, motyvaciją ir pasirengimas studijuoti, o ne formalūs kriterijai.

 
IT specialistai: „Norėdamos išlikti IT bendrovės turėtų investuoti į darbuotojus”
Įvairenybės
Antradienis, 18 Rugsėjis 2012 00:00

IT specialistų trūkumui pasiekus kritinį lygį viena didžiausių el. verslo sprendimų ir IT įmonė Lietuvoje „Net Frequency” investuoja į būsimų darbuotojų ugdymą ir antrąkart organizuoja studentų praktikos dirbtuves – „NFQ Akademiją”. Gabiausi IT specialybių studentai turės galimybę tris mėnesius lankyti naujos formos praktikos akademiją, kurioje paskaitas apie komercinių IT projektų įgyvendinimą, produktų kūrimą, programavimą, el. verslo subtilybes ir kitas sritis skaitys šios srities profesionalai.

 
Pradedantiems IT specialistams – patyrusių profesionalų pamokos
Įvairenybės
Pirmadienis, 17 Rugsėjis 2012 00:00

Jauni IT specialistai kviečiami išbandyti savo jėgas praktikoje, dalyvaujant intensyvioje tobulėjimo programoje „Mėnuo su IT“. Programą organizuojanti tarptautine IT paslaugų bendrovė „Tieto Lietuva“ tokiu būdu siekia suteikti pradedantiems specialistams praktinių įgūdžių ir atrasti talentingų darbuotojų.

 
Mirė nešiojamojo kompiuterio dizainą sukūręs Billas Moggridge‘as
Įvairenybės
Antradienis, 11 Rugsėjis 2012 08:33

Pirmadienį paskelbta, kad mirė Didžiosios Britanijos dizaineris Billas Moggridge‘as, kuris sukūrė pirmojo nešiojamojo kompiuterio dizainą.

Vėžiu sirgęs B.Moggridge‘as mirė būdamas 69-erių, praneša BBC.

 
Sociologai aptiko ryšį tarp šiuolaikinių įrenginių ir nutukimo
Įvairenybės
Pirmadienis, 10 Rugsėjis 2012 19:39

Sociologai iš JAV nekomercinės organizacijos „Milken Institute“ teigia, jog rado glaudų ryšį tarp technologinio progreso ir žmonių populiacijos gausėjimo bei žmonių su nutukimu.

Tyrėjai palygino nutukimo lygį 27 šalyse, įeinančiose į Tarptautinę ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (TEBIPO) besivystant informacinėms technologijoms nuo 1988 iki 2009 metų. Paaiškėjo, jog 10% investicijų padidėjimas į informacines technologijas vidutiniškai 1,4% padidina viršsvorį tarp gyventojų.

 
„SysAdmin 2012“ turnyre išaiškės geriausi šalies IT sistemų administratoriai
Įvairenybės
Penktadienis, 07 Rugsėjis 2012 11:30

UAB „Baltnetos komunikacijos“ kviečia visus šalies IT sistemų administratorius susirungti dėl geriausiųjų vardo: rugsėjo pabaigoje-spalio pradžioje organizuojamas jau tradicija tapęs sistemų administratoriams skirtas turnyras „SysAdmin 2012“. Šiais metais IT specialistai savo žinias galės pademonstruoti įveikdami tris žaidimo etapus, vyksiančius rugsėjo 21, 28 ir spalio 5 dienomis.

„Sistemų administratoriaus darbas nėra paprastas – kiekvieną dieną šios srities specialistams tenka spręsti užduotis, reikalaujančias aukštos kompetencijos ir specialių žinių. „SysAdmin“ turnyras suteikia galimybę IT specialistams kūrybiškiau pažiūrėti į savo kasdienį darbą ir, žinoma, palyginti savo žinias su kolegomis“, – sako Audrius Žemgulis, UAB „Baltnetos komunikacijos“ technikos direktorius.

 
Estijoje programavimo bus mokomi ir pirmokai
Įvairenybės
Penktadienis, 07 Rugsėjis 2012 11:15

Estijos švietimo ministerija pristatė naują iniciatyvą: visi 1-12 klasių mokiniai bus privalomai mokomi programavimo. Taline ši programa prasidėjo jau šį rugsėjį. Vėliau ji bus pritaikyta visoje šalyje.

Naujoji programa sukurta kartu su nekomerciniu fondu „Tiigrihüppe“ („Tigro šuolis“) bus skirta „gilių techninių įgūdžių“ populiarinimui.

 
Už „The Pirate Bay“ nario suėmimą hakeriai keršija atakuodami Kambodžos tinklapius
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 06 Rugsėjis 2012 17:03

Hakerių grupuotė „NullCrew“ pradėjo Kambodžos interneto svetainių atakas, taip atsakydama į vieno iš torrent portalo „The Pirate Bay“ įkūrėjo Gottfrido Svartholmo suėmimą.

„NullCrew“ savo operaciją pavadino #OpTPB („Operation The Pirate Bay“). Tarp programišių atakuotų resursų yra Kambodžos ginkluotosios pajėgos, Visuomeninių darbų ministerija ir Kambodžos standartų institutas.

Servise „Pastebin“ „NullCrew“  paskelbė vartotojų vardus ir slaptažodžius prieigai prie minėtų tinklapių. Kol kas neaišku, kiek rimtai nukentėjo šios įstaigos.

 
Robotai varžosi savo „olimpinėse“ žaidynėse
Įvairenybės
Penktadienis, 31 Rugpjūtis 2012 13:43

Nors Londonas ir šeimininkavo šių metų vasaros olimpinėse žaidynėse, Bristolis yra ta vieta, kurioje turėtum dabar būti, jei esi sportiškas robotukas.

26 komandos iš viso pasaulio šią savaitę varžosi „FIRA RoboWorld Cup“. Robotai varžosi įvairiuose žaidimuose, pavyzdžiui – futbole, krepšinyje ir net svorių kilnojime. Tai pirmasis kartas, kai renginys vyksta Didžiojoje Britanijoje ir organizatoriai sako, kad šiemet buvo sutrauktas rekordinis dalyvių skaičius. Robotai taip pat sugebėjo sumušti kelis pasaulio rekordus.

 
Britai perka daugiau elektroninių nei popierinių knygų
Įvairenybės
Trečiadienis, 08 Rugpjūtis 2012 21:50

Interneto parduotuvė „Amazon“ paskelbė, jog britai teikia pirmenybę elektroninėms knygoms.

2010-ųjų rugpjūtį „Amazon“ Didžiojoje Britanijoje pristatė elektroninių knygų skaitytuvus „Kindle“. 2011-ųjų gegužės mėnesį skaitmeniniai leidiniai pagal pardavimus aplenkė knygas su kietais viršeliais santykiu 2:1.

Dabar „Amazon“ parduoda daugiau elektroninių knygų nei visų spausdintų leidinių (su kietais ir minkštais viršeliai). Nuo metų pradžios šimtui popierinių tenka 114 elektroninių knygų. Šioje statistikoje neatsižvelgiama į nemokamas elektronines knygas, tačiau atsižvelgiama į popierinės knygas, kurios neturi „Kindle“ versijos.

 
„Anonymous“ logotipą pasisavino marškinėlių pardavėjas
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 02 Rugpjūtis 2012 12:08

Marškinėlių prekyba užsiimanti prancūzų kompanija „Early Flicker“ gavo teisę naudoti tarptautinės hakerių grupuotės „Anonymous“ logotipą. Tokį sprendimą priėmė vietinis patentų biuras.

Programišius ši žinia papiktino. Jie paskelbė video, kuriame teigiama, jog organizacija pradeda kompaniją „Operation AnonTrademark“. Hakeriai pažadėjo, jog paralyžiuos kompanijos verslą ir 99% grupuotės narių kenks kompanijai tol, kol „Early Flicker“ neanuliuos registracijos ir viešai neatsiprašys.

 
Prognozė: „Google“ ir „Facebook“ išnyks per 5 metus
Įvairenybės
Trečiadienis, 02 Gegužė 2012 14:05

Mes galvojame apie „Google“ ir „Facebook“ kompanijas kaip apie tikras interneto gorilas. Jos išliks amžinai. Tačiau jei technologijų pasaulis ir toliau vystysis tokiu tempu, yra pagrindo tikėti, kad šios dvi kompanijos išnyks per artimiausius 5-8 metus. Ne, jos ne bankrutuos, tačiau išnyks panašiai kaip „MySpace“. Šį požiūrį taip pat pagrindžia tam tikra akademinė teorija bei pastarųjų metų įvykiai.

 
„Apple“ pripažinta kalta dėl „Motorola“ patento pažeidimo
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 26 Balandis 2012 00:05

Tarptautinės prekybos komisijos teisėjas pripažino kompanija „Apple“ pažeidus vieną patentą, priklausantį bendrovei „Motorola Mobility“.

Patente aprašomas vienas iš 3G ryšio technologijos aspektų. Tarp pažeidžiančių patentą „Apple“ įrenginių yra išmanieji telefonai „iPhone“ ir planšetiniai kompiuteriai „iPad“.

 
Timas Cook‘as pateko į „Time“ įtakingiausių žmonių pasaulyje šimtuko sąrašą
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2012 19:24

Kompanijos „Apple“ vadovas Timas Cook‘as pateko į leidinio „Time“ kasmet sudaromą šimto įtakingiausių žmonių pasaulyje sąrašą. JAV technologijų milžinei vadovaujantis Cook‘as pastaruoju metu patenka jau ne į vieną panašų sąrašą.

 
„Greenpeace“: stambiausių IT kompanijų duomenų centrai naudoja „nešvarią“ energiją
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Balandis 2012 11:21

„Greenpeace“ kaltina stambiausias IT kompanijas savo duomenų centrams naudojant „nešvarią“ energiją. Apie tai organizacija pareiškė tarptautinėje ekologinėje konferencijoje.

 
Gali būti, kad gyvename virtualioje visatoje, teigia mokslininkas (video)
Įvairenybės
Antradienis, 17 Balandis 2012 21:01

Egzistuoja 20 proc. tikimybė, kad gyvename virtualioje visatoje, taip tikroviškai sumodeliuotoje kažkokiu superkompiuteriu, kad fizinės realybės neįmanoma atskirti nuo menamosios, mano britų mokslininkas.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed