Įvairenybės
82 proc. Lietuvos gyventojų vis dar nesinaudoja elektroniniu parašu
Įvairenybės
Pirmadienis, 16 Gruodis 2013 12:09

Elektroniniam parašui skaičiuojant keturioliktus metus, jo koncepcija ir naudojimosi galimybės daugumai lietuvių vis dar nėra žinomos. Asociacijos „Infobalt“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, elektroniniu parašu teigia nesinaudojantys 82 proc. Lietuvos gyventojų – šio parašo naudojimo plėtrą riboja paslaugų ir informacijos trūkumas.

 

Iš nesinaudojančiųjų elektroniniu parašu daugiau nei pusė – 58 proc. – teigia, kad tokio parašo jiems dar niekur neprireikė. Taip dažniau mano vyresni nei 30 m. ir aukštesnes pajamas uždirbantys lietuviai.

 
„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti asmeninius duomenis nuo apgavikų
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2013 18:13

Siunčiami laiškai su užkrėstais failais gali sukelti atakas į interneto vartotojų finansus. Atvertę tokį laišką galite užkrėsti kompiuterį ir prarasti asmeninius duomenis. „Kaspersky Lab“ ekspertai aiškina, kodėl nuteka duomenys, ir dalijasi patarimais, kaip apsaugoti savo informaciją.

 

„Svarbiausia saugumo taisyklė – slaptažodis turi būti sudėtingas ir ilgas. Neverta naudoti informacijos, kuri akivaizdžiai susijusi su jumis, pavyzdžiui, gimimo data ir pan. Apgavikai nesiunkiai ras šiuos duomenis, pavyzdžiui, pažvelgę į jūsų profilį socialiniuose tinkluose. Negalima naudoti slaptažodžių iš paprastų žodžių – apgavikai taiko specialias slaptažodžio atrinkimo programas, kurios atrenka žodžius eilės tvarka ir kuria sudėtingesnes kombinacijas iš šių žodžių siekdami išrinkti tai, kas atvers prieigą prie jūsų duomenų. Todėl neapsiribokite raidėmis, pridėkite skaičių, tarnybinių simbolių ir tam tikrų nestandartinių tik jūsų vartojamų žodžių. Taip pat yra specialių programų, kuriančių patikimus slaptažodžius įvairioms paslaugoms atlikti ir įsimena juos už jus“, – pasakoja Dmitrijus Tarakanovas, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

 
„Inovacijų prizas 2013“ atiteko ACME produktų linijai “Urban harmony”
Įvairenybės
Trečiadienis, 04 Gruodis 2013 09:40

VšĮ Lietuvos inovacijų centras kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra paskelbė jau devintus metus iš eilės organizuojamo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2013“ vertinimų rezultatus. Po keleto atrankos etapų vienu iš šių metų nugalėtojų “Inovatyvaus produkto” kategorijoje tapo ACME produktų linija “Urban harmony”.

 

Į galutinį konkurso etapą buvo atrinktos 64 įmonės, tačiau apdovanojimą gavo tik 10 inovatyviausių. Konkursas buvo vykdomas dvejose kategorijose: „Inovatyvus produktas“ ir „Inovatyvi įmonė“. Paraiškų vertinime dalyvavo Europos verslo ir inovacijų tinklo (Enterprise Europe Network) ekspertai. Konkurso organizatoriai inovatyvų produktą apibrėžia, kaip prekes ir paslaugas, kurios tam tikromis savybėmis ar ketinimu panaudoti gerokai skiriasi nuo anksčiau rinkoje gamintų ar teiktų paslaugų.

 
LEU savo studentus skatins racionaliau naudoti energijos išteklius
Įvairenybės
Antradienis, 12 Lapkritis 2013 11:30

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), įgyvendindamas „Žaliojo universiteto“ misiją bei siekdamas plėtoti socialinės atsakomybės veiklas, kartu su Lietuvos elektros skirstymo bendrove LESTO universiteto akademinei bendruomenei surengė atvirą paskaitą „Socialinė atsakomybė arba kaip organizacijos gali kurti naudą visuomenei“. Paskaitoje buvo aptariama geroji verslo organizacijų socialinės atsakomybės praktika bei pristatyti būdai, kuriais universitetas siekia ugdyti vartojimo kultūrą, skatinant studentus racionaliai naudoti elektrą, vandenį dujas bei kitus energijos išteklius.

 

 
Billas Gatesas žada 100 000 $ už prezervatyvo patobulinimą
Įvairenybės
Pirmadienis, 11 Lapkritis 2013 10:48

Laikas bėga, visuomenė tobulėja ir sparčiai vystosi. Atrodo, išrasta viskas,kas tik įmanoma – be vairuotojo važiuojantys automobiliai, moderniausi lėktuvai, kosminiai laivai, robotai ir t.t. O prezervatyvai dėl kažkokių priežasčių beveik netobulėja. Visas tobulėjimas pasireiškė tuo, kad šiuo metu jų gamybai naudojamas lateksas. Trumpai tariant – gumos gabalas. Daugumai vyrų jie nėra priimtini, dažnai žmonės netgi rizikuoja užsikrėsti lytiškai plintančia liga ar sulaukti neplanuoto nėštumo – kad tik nereiktų intymių santykių metu naudotis prezervatyvu. Tai kodėl iki šiol ši priemonė nepatobulėjo tiek, kad ja visi noriai naudotųsi?

 
Kaip padėti vargšams Nigerijos gyventojams ir užsidirbti pinigų, papasakos „Nigerijos“ šlamšto siuntėjai
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 31 Spalis 2013 14:40

„Kaspersky Lab“ užfiksavo vadinamojo „Nigerijos šlamšto“ bangą. Šios šalies bankų atstovai, humanitarinių įstaigų darbuotojai ir paprasti piliečiai tariamai kreipiasi į interneto vartotojus prašydami pervesti savo kelių milijonų santaupas į užsienį ir žada dosniai už tai atlyginti.

 

Apgavystės schema šiuose „Nigerijos“ laiškuose su Sirijos siužetu gana standartinė. Laiško siuntėjas pasakoja gailią istoriją, kaip jis pats, jo klientas ar giminaitis dėl sudėtingos situacijos šalyje nori pervesti milžinišką pinigų sumą į saugią vietą už Sirijos ribų. Laiško gavėjui siūloma būti padėjėju šiuose veiksmuose. Mainais jis gaus ne tik pripažinimą ir „nelaimingų žmonių“ padėką, bet ir dalį išgelbėtų pinigų. Pasak apgavikų, tereikia atsakyti į laišką norint išsiaiškinti situacijos detales ir, kaip paaiškės vėliau, pervesti tam tikrą pinigų sumą tarpininko paslaugoms apmokėti.

 
Prasti kūno treniravimo rezultatai dėl aminorūgščių trūkumo
Įvairenybės
Trečiadienis, 30 Spalis 2013 12:13

Kiekvienas vyras trokšta tvirto kūno sudėjimo, tačiau ne visiems pavyksta pasiekti norimus rezultatus. Net ir reguliariai sportuojant bei taisyklingai maitinantis raumenys auga iš lėto. Ši problema iškyla organizmui pritrūkus esminių amino rūgščių, kurių jis pats negali pasigaminti.

 
Verslo ABC paprastai: pirmasis verslas - autoservisas
Įvairenybės
Antradienis, 29 Spalis 2013 13:06

Pratarmė:

Pradžiai šiek tiek statistikos:

a) Pirmąjį 2013 metų ketvirtį nedarbas Lietuvoje buvo 13,1%, o jaunimo tarpe siekė 22,7 %,

b) Naujo verslo steigimu susidomėję 54 % lietuvių (didžiausias procentas Baltijos Šalyse).

 
„Technologijų ir inovacijų centrui“ suteiktas informacijos saugumo standartas
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2013 17:37

Vienos didžiausių Lietuvos IT ir telekomunikacijų  bendrovių „Technologijų ir inovacijų centras“ informacijos saugumo vadybos sistema buvo įvertinta tarptautiniu ISO27001 sertifikatu. Šis sertifikatas liudija, kad įmonė tinkamai valdo informaciją bei užtikrina aukštą jos saugumo lygį.

 
Verslas nepakankamai investuoja į IT saugumą
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 17 Spalis 2013 17:31

60 proc. specialistų, priimančių sprendimus informacinių technologijų srityje, mano, kad jų bendrovės skiria nepakankamai lėšų ir laiko IT saugumo politikai vystyti. Dėl to mažiau nei pusė bendrovių yra tikros dėl gero kibernetinių grėsmių prevencijos procesų organizavimo ir sistemingumo. Tokias išvadas priėjo ekspertai remdamiesi 2013 m. tarp verslo atstovų visame pasaulyje atlikto tyrimo Global Corporate IT Security Risks 2013 rezultatais. Tyrimą atliko nepriklausoma agentūra „B2B“ kartu su „Kaspersky Lab“.

 
Nauja „Omnitel“ paslauga padės kontroliuoti išlaidas mobiliajam internetui užsienyje
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 16:11

Telekomunikacijų bendrovė „Omnitel“ nuo spalio 16 dienos suteikia savo klientams galimybę kontroliuoti ne tik mėnesio, bet ir dienos išlaidas mobiliajam internetui užsienyje. Naujoji „Omnitel“ paslauga „Para naršymo užsienyje“ padės kontroliuoti sąskaitos dydį, o naršantiems daugiau – net iki šešių kartų sumažins megabaito kainą.

 
2014 metų technikos tendencijos – jau prekybos tinklo „Technorama“ parduotuvėse
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 15:59

Išmaniuoju „Samsung“  laikrodžiu „The Galaxy Gear“  šią savaitę Lietuvoje pirmasis pradės prekiauti  prekybos tinklas „Technorama“.   Naujasis  visame pasaulyje į parduotuvių lentynas atkeliaujantis prietaisas – tik vienas iš daugelio technikos naujovių, kurios po pasaulinės technikos parodos IFA, pasieks ir lietuvių pirkėjus.

 
2013 m. III ketvirtį RRT gavo 193 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 15:48

2013 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija gavo 193 pranešimus apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Interneto naudotojai siuntė pranešimus apie rastą informaciją internete, susijusią su rasinės ar tautinės nesantaikos kurstymu, pornografija ar vaikų seksualinio išnaudojimo medžiaga, taip pat apie neleistiną asmeninės informacijos skelbimą. Ištyrusi visus gautus pranešimus, RRT ėmėsi tokių veiksmų:

 
Naujam paštui – nauja apsauga: „Kaspersky Lab“ atnaujino pašto serverių su Microsoft Exchange platforma sprendimą
Įvairenybės
Trečiadienis, 16 Spalis 2013 15:41

„Kaspersky Lab“ skelbia išleidusi naują „Kaspersky Security for Microsoft Exchange Servers“ versiją. Dabar sprendimo „Kaspersky Security pašto serveriams“ priedas palaiko „Microsoft Exchange Server 2013“ ir pasižymi patobulintomis technologijomis apsaugant korporatyvinį paštą nuo kenkėjiškos programinės įrangos, šlamšto ir netikrų tinklalapių.

 
Jaunieji kompiuterių genijai plėtos LESTO svetainę Elektromagija.lt
Įvairenybės
Antradienis, 15 Spalis 2013 08:33

Elektros skirstymo bendrovė AB LESTO, plėtojanti edukacinį projektą Elektromagija.lt, ir Vilniaus kompiuterininkų akademija (VKA) sutarė bendradarbiauti ir kurti bendrus projektus, kuriuos realizuos moksleiviai. Jiems bus pateikiamos užduotys, susijusios su elektros energija – kurti žaidimus, testus ir kitas įdomybes svetainės Elektromagija.lt lankytojams.

 
Fredas Hrenchukas grįžta prie „Bitė Lietuva“ vairo
Įvairenybės
Penktadienis, 11 Spalis 2013 15:02

Iki šiol „Bitės“ generalinio direktoriaus pareigas ėjusį Chrisą Robbinsą keičia iki 2012 m. įmonei vadovavęs Fredas Hrenchukas. Šiuo metu jis taip pat yra bendrovių „Bitė Latvija“ ir „Bitė Group“ vadovas.

 
Daugelis stambių bendrovių patiria pernai metų grėsmes
Įvairenybės
Penktadienis, 11 Spalis 2013 11:38

Kaspersky Lab“ ekspertai ir privačios auditorių bendrovės „Outpost24“ specialistai patikrino kelias Europos organizacijas siekdami aptikti neužbaigtas grėsmes ir įvertinti bendrąjį IT saugumo lygį. Remiantis tyrimo rezultatais, akivaizdu, kad nepaisant nulinės dienos“ atakų skaičiaus augimo, kenkėjai iki šiol plačiai naudoja jau žinomas grėsmes. Tai suprantama: paprastai bendrovėms reikia 60–70 dienų apsaugai atskurti ir uždengti visas „skyles“ – tai gana ilgas laikas, ir atakuojantieji gali tuo pasinaudoti. Taip pat paaiškėjo, kad kibernetiniams nusikaltėliams nebūtina įsilaužti į pačią saugumo sistemą – pakanka sutelkti dėmesį į ją valdančius darbuotojus.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed