Virusai
Slovėnijoje suimti studentai, parašę „botneto“ „Mariposa“ kodą
Virusai
Pirmadienis, 26 Liepa 2010 00:00
Slovenijos policija ir FTB bendros operacijos metu suėmė tris buvusius skaičiavimo technikos fakulteto studentus, įtariamus parašius vieną iš pavojingiausių pasaulyje kompiuterinių virusų.

Manoma, kad du jaunuoliai ir mergina sukūrė virusą, apkrėtusį daugiau kaip 13 milijonų kompiuterių visame pasaulyje ir apjungusį juos į „botnetą“. Policija arešto faktą patvirtino, teigdama, kad suėmė asmenis, įtariamus „nusikalstama veika su kompiuteriais“.
 
Naujas virusas užkrečia energijos perdavimą valdančias sistemas
Virusai
Antradienis, 20 Liepa 2010 12:13
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET perspėjo apie naują sparčiai plintantį kirmino tipo virusą „Win32/Stuxnet“, kuris užkrečia pramonės procesus valdančias SCADA sistemas.

Jos naudojamos daugelyje strateginės svarbos pramonės šakų, pavyzdžiui, elektros energijos perdavimo valdyme. Didžiausias „Win32/Stuxnet“ aktyvumas fiksuojamas JAV ir Irano rinkose, teigiama Lietuvoje ESET atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
 
ESET paskelbė pavojingiausių birželio mėn. virusų dešimtuką
Virusai
Antradienis, 13 Liepa 2010 09:31
Kompiuterių saugumo ekspertai primena kritiškai vertinti lengvą uždarbį internetu siūlančius tinklalapius. Jie dažnai būna užkrėsti virusais ir kenkėjiškomis programomis – tyrimų duomenimis, užkrėsta iki penktadalio visų interneto svetainių, teigiama antivirusinės programinės įrangos gamintojos ESET atstovės Lietuvoje bendrovės „BOD Baltic“ pranešime.
 
Naujas trojanas šalina antivirusines programas
Virusai
Pirmadienis, 12 Liepa 2010 08:27
Kompiuterinio saugumo specialistai aptiko trojaną, kuris naudojasi „Windows“ vidinėmis galimybėmis tam, kad atjungti ir pašalinti antivirusinę programinę įrangą, o vėliau užkrėsti aukos kompiuterį.

Šis virusas maskuoja save antivirusinės programos atnaujinimu, o vėliau patenka į IME redaktoriaus sistemą, kuris skirtas simbolių ir raidžių įvedimui.
 
Trečdalis interneto paieškos rezultatų veda į kenkėjiškus tinklalapius
Virusai
Ketvirtadienis, 10 Birželis 2010 02:09
Bendrovė „Symantec“ neseniai paskelbė statistiką, pagal kurią trečdalis interneto paieškos rezultatų yra kenkėjiški. Tyrimo rezultatai buvo paskelbti po to, kai bendrovės specialistai dvi savaites tyrė trijų šimtų populiariausių užklausų šimtą pirmųjų paieškos rezultatų.
 
Kasdien internete demonstruojama virš 1,3 milijono kenkejiškų reklaminių skelbimų
Virusai
Ketvirtadienis, 27 Gegužė 2010 00:34
Kasdien internete demonstruojama virš 1,3 milijono kenkejiškų reklaminių skelbimų, kurie dažniausiai būna aktyvūs 7-8 dienas. Šiuos duomenis išplatino analitinė bendrovė „Dasient“.

Įdomu tai, kad savaitgaliais tikimybė užkrėsti savo kompiuterį virusais padvigubėja, nes nusikaltėliai savaitės viduryje į reklaminį tinklą specialiai įdeda įprastą reklamą, o po kelių dienų ją pakeičia kenkėjišką.
 
Tvirtina užsikrėtęs kompiuterių virusu
Virusai
Trečiadienis, 26 Gegužė 2010 18:02
Britų mokslininkas dr. Markas Gassonas iš Readingo universiteto tvirtina esąs pirmas žmogus, užsikrėtęs kompiuterių virusu.

Kaip rašo „The Daily Telegraph“, mokslininkas teigia, kad virusas į jį pateko po to, kai jis įsidūrė į virusų užkrėstą kompiuterio detalę.
 
Daugiausiai žalos pridarė per USB laikmenas plintantys „kirminai“
Virusai
Pirmadienis, 24 Gegužė 2010 12:50
Bendrovė kompanija „McAfee“ paskelbė ataskaitą apie 2010-ųjų pirmuoju ketvirčiu dažniausiai kilusius elektroninio saugumo pavojus. Joje skelbiama, kad pasauliniu mastu daugiausiai žalos pridarė per USB laikmenas plintantys „kirmino“ tipo virusai.
 
Atmintinės su virusais buvo dalinamos kompiuterinio saugumo konferencijoje
Virusai
Šeštadienis, 22 Gegužė 2010 12:06
Kompiuteriniame pasaulyje atsiranda vis daugiau grėsmių, ir atsipalaiduoti negalima net kompiuterinio saugumo konferencijoje. Būtent tokiame renginyje, pavadinimu „IBM AusCERT“, kai kuriems dalyviams bendrovė-organizatorė išdalino apkrėstus virusais USB kaupiklius. Dėl to „IBM“ teko siųsti atsiprašymo laiškus su prašymu nesinaudoti potencialiai pavojingais kaupikliais ir juos grąžinti.
 
Saugumo ekspertai ruošiasi naujo viruso atakai
Virusai
Antradienis, 11 Gegužė 2010 12:46
Antivirusinės programinės įrangos kūrėjos ESET ekspertai įspėja, kad ne vieną mėnesį didžiausią grėsmę kompiuteriams keliantys „Conficker“ šeimos virusai gali sulaukti naujo pavojingo konkurento.

Fiksuojamas itin aktyvus universalaus EICAR bandymų failo naudojimas – tikėtina, kad tai naujo viruso kūrėjų, siekiančių užtikrinti kenkėjo atsparumą antivirusinėms programoms, darbo požymiai, teigiama ESET Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
 
Virusui „I Love You“ – 10 metų
Virusai
Trečiadienis, 05 Gegužė 2010 00:00
Prieš dešimt metų, 2000 metų gegužės 4 dieną, kompiuterinis virusas „I Love You“ pateko į 55 milijonus kompiuterių visame pasaulyje ir padarė milijardinius nuostolius. Studentas iš Filipinų parašė kodą „Visual Basic“ programavimo kalba. Patekęs į kompiuterius, virusas pasinaudodavo pašto programos „Outlook“ adresų knyga ir siusdavo laiškus su prisipažinimu meilėje visiems adresatams.

Iš pradžių virusas paplito Azijoje ir Europoje, tačiau internetas neturi geografinių ribų, todėl greitai „meilės“ laiškai paplito visame pasaulyje.
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed