Virusai
„Koobface“ virusą sukūrė įsilaužėliai iš Rusijos
Virusai
Pirmadienis, 23 Sausis 2012 00:26

IT ekspertui ir tinklaraštininkui iš Vokietijos Janui Drömeriui pavyko demaskuoti per „Facebook“ ir kitus socialinius tinklus platinto viruso „Koobface“ kūrėjus, pranešė „The New York Times“. Pasinaudoję šio viruso galimybėmis įsilaužėliai apgaule pasisavino milijonus dolerių, sakoma pranešime.

Paaiškėjo, kad „Koobface“ (tai „Facebook“ pavadinimo anagrama) kūrėjai – „Ali Baba & 4“ pasivadinusios grupuotės iš Sankt Peterburgo (Rusija) nariai A. Korotčenko, S. Avdeiko, S. Poliščiukas, R. Korutbašas ir A. Koltyševas.  Nepaisant to, kad šie asmenys identifikuoti, jie iki šiol yra laisvėje, nes Rusijos ir Vakarų valstybių teisėsaugos tarnybų bendradarbiavimas stringa dėl įvairių teisinio pobūdžio kliūčių.

 
Kompiuterių saugumo tendencijos 2012 m. pagal ESET
Virusai
Trečiadienis, 28 Gruodis 2011 16:49

Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET prognozuoja, jog 2012 m. kibernetiniai nusikaltėliai daugiausiai darbuosis kurdami „botnet“ tinklus ir nelegaliems tikslams skirtas mobiliąsias programas, taip pat optimizuodami fiktyvias svetaines paieškos sistemose.

Nors, ekspertų teigimu, sparčiai išaugs vartotojų sąmoningumas saugumo srityje, nusikaltimų elektroninė erdvėje skaičius kitais metais nesumažės.

 
Kalėdinė prekyba internete vilioja ir sukčius
Virusai
Penktadienis, 09 Gruodis 2011 16:27

Artėjant šventiniam laikotarpiui, kompiuterių saugumo ekspertai primena nepamiršti atsargumo renkantis kalėdines dovanas internete.

Kasmet kalėdinė prekyba internete vyksta intensyviau nei praėjusiais metais, tuo naudojasi ir kenkėjiškų programų kūrėjai, bandydami pasisavinti mokėjimo kortelių ir asmeninius vartotojų duomenis.

 
Per ketvirtį "Android" kenkėjiškų programų pagausėjo 427 procentais
Virusai
Pirmadienis, 21 Lapkritis 2011 17:18

"Google" kuriama operacinė sistema "Android" pastaruoju metu išgyvena populiarumo bangą. Jau aktyvuota 200 milijonų "Android" įrenginių, kasdien jų aktyvuojama dar po 250 tūkstančių. Tačiau panašu, jog tokie sėkmingi skaičiai sutampa ir dar su viena statistika, kurios pobūdis yra gerokai niūresnis.

 
Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė "Windows" kopija
Virusai
Trečiadienis, 19 Spalis 2011 16:48

Stebėjimai rodo, kad dauguma piratinės produkcijos į Lietuvą atkeliauja iš kaimyninės Rusijos, priklausančios vienoms aktyviausiai programinę įrangą falsifikuojančių šalių. Be to, piratinė programinė įranga pasižymi papildomais rizikos veiksniais - "Microsoft" duomenimis, virusais apkrėsta kas ketvirta piratinė "Windows" šeimos operacinių sistemų kopija.

 
Vokietijos policija kaltinama virusų pagalba sekusi vartotojus
Virusai
Antradienis, 11 Spalis 2011 00:12

Žinoma Vokietijos hakerių grupuotė „Chaos Computer Club“ apkaltino šalies policiją neteisėtu vartotojų sekimu viruso pagalba.

„Chaos Computer Club“ pareiškime teigiama, kad Vokietijos policija susijusi su specialaus trojano platinimu, leidusiu informaciją apie internautus.

 
JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso
Virusai
Pirmadienis, 10 Spalis 2011 01:06

JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso.

Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinius, kompiuterinis virusas sukomplikavo kompiuterių darbą JAV karinėje bazėje. Nevadoje esanti bazė valdo JAV bepiločius lėktuvus, kurie atlieka karines operacija Irake, Afganistane ir kituose regionuose.

 
Rugsėjį suaktyvėjo socialinės inžinerijos apgavystės internete
Virusai
Ketvirtadienis, 06 Spalis 2011 13:29

Kompiuteriųs augumo programinės įrangos gamintoja ESET perspėja apie padidėjusius socialinės inžinerijos apgavysčių atvejus internete, kuomet pasinaudoję netikrais SLL, TLS bei HTTPS protokolais nusikaltėliai nukreipia vartotojus į fiktyvias svetaines.

Pasinaudoję svetainių tapatumą bei saugų duomenų perdavimą internete garantuojančiais protokolais, sukčiai nusitaiko į finansinius patiklių internautų duomenis, sakoma ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.

 
„Microsoft“ antivirusinė programa naršyklę „Chrome“ palaikė virusu
Virusai
Pirmadienis, 03 Spalis 2011 12:41

Savaitgalį antivirusinės programos „Microsoft Security Essentials“ (MSE) vartotojus nustebino pranešimas, esą interneto naršyklė „Google Chrome“ yra virusas.

MSE priverstinai pašalino šią naršyklę iš kompiuterių ir neleido jos vėl įsidiegti. Antivirusinė vartotojams pranešė, esą tai yra „trojan“ virusas, vagiantis jų duomenis.

 
Penkių įžymybių vardai, kuriais dažniausiai dangstosi interneto kenkėjai
Virusai
Pirmadienis, 19 Rugsėjis 2011 00:12

Supermanekenė ir televizijos laidų vedėja Heidi Klum ketvirtadienį buvo pripažinta viena iš pavojingiausių garsenybių kibernetinėje erdvėje, nes jos vardu internautai viliojami įsileisti į savo kompiuterius virusus ir kitokias kenkėjiškas programas.

 
Paskelbti liepą labiausiai plitę kompiuteriniai virusai
Virusai
Antradienis, 09 Rugpjūtis 2011 17:30

Virusų karaliaus titulą liepą išsaugojo „INF/Autorun“, o kenksmingi HTML elementai vis dažniau ir agresyviau nukreipdavo vartotojus į kenkėjiškas svetaines. Įspūdingą blickrygą atlikęs Trojos arklys „VBS/StartPage.NDS“ į dešimtuką pašoko tiesiai iš 48-sios pozicijos, pranešė bendrovė „NOD Baltic".

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed