Virusai
Sudetingo kompiuterinio "kirmino" atakos tikslas - Irano branduolinis reaktorius?
Virusai
Penktadienis, 24 Rugsėjis 2010 10:41
Pavadinimu "Stuxnet" žinomas sudėtingas virusas, atakavęs viso pasaulio pramoninius kompleksus, greičiausiai buvo sukurtas siekiant išvesti iš rikiuotės naująjį Irano Bushehr mieste planuojamą paleisti branduolinį reaktorių, teigia kibernetinio saugumo ekspertai. Tai - pirmasis žinomas kibernetinis superginklas, skirtas sunaikinti realiame pasaulyje esantį taikinį.
 
„Twitter“ pragraužė interneto kirminas
Virusai
Ketvirtadienis, 23 Rugsėjis 2010 09:55
Saugumo spraga „Twitter“ socialinio tinko svetainėje tūkstančius jo vartotojų nukreipė į pornografinius tinklalapius. Nors pavojus jau pašalintas, ekspertai perspėja apie dar pavojingesnių interneto kirminų grėsmę.
 
Kompiuterių virusai taikosi į mobiliąsias atmintines
Virusai
Penktadienis, 10 Rugsėjis 2010 12:31
Antivirusinės programinės įrangos gamintojo ESET duomenimis, rupjūčio mėnesį pavojingiausi buvo per USB atmintines, atminties korteles ir kitas mobiliąsias duomenų laikmenas plintantys kompiuterių virusai – šiuo būdu plito keturi iš dešimties pavojingiausių kenkėjų.

Pavojingiausių virusų dešimtukas sudaromas remiantis unikalios grėsmių stebėjimo sistemos „ThreatSense.Net“ duomenis.
 
Hakeriai kas savaitę sukuria 57 tūkstančius apkrėstų tinklapių
Virusai
Penktadienis, 10 Rugsėjis 2010 00:00
Hakeriai kas savaitę kuria 57 tūkstančius naujų interneto tinklapių su kenkėjiškomis programomis, skelbiama naujoje „PandaLabs“ tyrimo ataskaitoje.
 
Du trečdaliai internautų tapo kibernetinių sukčių aukomis
Virusai
Penktadienis, 10 Rugsėjis 2010 00:00
65% interneto naudotojų nors kartą tapo kibernetinių nusikaltėlių aukomis. Tokius duomenis bendrovė „Symantec“ gavo atlikusi apklausą internete.

Dažniausiai nuo kenkėjiškos programinės įrangos ir sukčiavimo su mokėjimo kortelėmis kenčia Kinijos gyventojai. Apie tai, kad jie tapo šių nusikaltimų aukomis, pareiškė 83% internetu besinaudojančių kinų. Antrąją vietą dalinasi Brazilija ir Indija su 76%.
 
Vokietijoje skelbiamas karas „botnetams“
Virusai
Ketvirtadienis, 09 Rugsėjis 2010 00:00
Vokietijos valdžia paskelbė apie federalinės kovos su „botnetais“ programos pradžią.

Pagrindinis šios programos tikslas – padaryti šalies gyventojų kompiuterius saugesniais. Vokietijos valdžia nebenori būti šalių-lyderių dešimtuke pagal trojanų naudojimą.
 
Indija aplenkė JAV pagal kompiuterinių virusų kūrimo mastą
Virusai
Penktadienis, 03 Rugsėjis 2010 00:00
Pagal bendrovės „Network Box“ surinktą statistiką, Indija tapo didžiausia pasaulyje kenkėjiškos programinės įrangos kūrėja, aplenkdama šiame sąraše JAV. Rugpjūtį Indijai teko 13,74% visų pasaulio virusų. Liepos mėnesį šis skaičius tesiekė 9,5%.
 
Dėl ketvirtadalio kompiuterio užkrėtimo virusais kalti USB kaupikliai
Virusai
Antradienis, 31 Rugpjūtis 2010 00:00
Beveik pusės komercinių organizacijų kompiuteriai praėjusiais metais buvo apkrėsti virusais, o ketvirtadalis jų kompiuteriuose atsidūrė per USB kaupiklius. Tokius duomenis savo naujoje ataskaitoje pateikia bendrovė „Panda Security“.
 
Tūkstančių britų sąskaitas ištuštino „visų laikų pavojingiausias Trojan tipo virusas“
Virusai
Ketvirtadienis, 12 Rugpjūtis 2010 10:21
Tūkstančiai Britanijos internetinės bankininkystės vartotojų iš apmaudo graužia nagus.

Internetinės bankininkystės paslaugos vartotojai tapo internetinio viruso, sukurto įsilaužėlių, aukomis. Nusikaltėliai tokiu būdu iš sąskaitų pavogė tūkstančius svarų sterlingų, praneša dailymail.co.uk.
 
Per antrąjį metų ketvirtį aptikti 6 milijonai naujų virusų
Virusai
Ketvirtadienis, 12 Rugpjūtis 2010 09:21
Bendrovės „McAfee“ naujoje ketvirčio ataskaitoje teigiama, kad šių metų antrajame ketvirtyje aptiktos kenkėjiškos programinės įrangos kiekis yra rekordinis. Per šį laikotarpį buvo užfiksuoti 6 milijonai naujų virusų, o per šiuos metus naujų kenkėjiškų programų rasta apie 10 milijonų.
 
Virusus platina ir apsimetėliai kompiuterių priežiūros specialistai
Virusai
Pirmadienis, 09 Rugpjūtis 2010 08:00

Kompiuterių saugumo specialistai įspėja, kad internetiniai nusikaltėliai vis dažniau pasitelkia gerokai primirštą apgavystės būdą – tariamus techninės kompiuterių pagalbos skambučius, siūlančius padėti kovojant su kompiuteriniais virusais.

 
Tradicinės antivirusinės programos blokuoja tik 19% naujų virusų
Virusai
Penktadienis, 06 Rugpjūtis 2010 00:48
Tradicinių antivirusinių programų kūrėjai vis dar atsilieka nuo kibernetinių nusikaltėlių ir vis prasčiau susitvarko su naujomis ir greitai plintančiomis grėsmėmis internete. Tokie duomenys pateikiami bendrovės „Cyveillance“ ataskaitoje.

Bendrovės atliktas tyrimas parodė, kad net pačios populiariausios antivirusinės programos aptinka mažiau nei 19% naujų virusų. Praėjus 30 dienų nuo kenkėjiškos programos pasirodymo šis skaičius padidėja iki 61,7%.
 
Daugiausia į kenkėjiškus tinklalapius vedančių paieškos užklausų turi „Google“
Virusai
Pirmadienis, 02 Rugpjūtis 2010 08:53
Daugiau nei du trečdaliai populiarių paieškos rezultatų paieškos sistemoje „Google“ veda į tinklalapius, kurie turi kenkėjišką programinę įrangą. Tokią išvadą savo ataskaitoje padarė bendrovė „Barracuda Networks“.
 
Fišingui skirta programa vagia duomenis iš nepatyrusių hakerių
Virusai
Pirmadienis, 26 Liepa 2010 00:00
Alžyro programuotojai sugalvojo nepatyrusių hakerių apgaulės schemą, sukurdami nemokamą programą kibernetinių atakų vykdymui.

Ši programa, įdėta į specialius hakerių forumus, leidžia kurti netikrus tinklalapius, pavyzdžiui, „PayPal“ arba elektroninio pašto tarnybos klonus. Vėliau į potencialių aukų elektroninio pašto dėžutes siunčiamas laiškas apie saugumo tikrinimą ir būtinybę įvesti prisijungimo duomenis.
 
Slovėnijoje suimti studentai, parašę „botneto“ „Mariposa“ kodą
Virusai
Pirmadienis, 26 Liepa 2010 00:00
Slovenijos policija ir FTB bendros operacijos metu suėmė tris buvusius skaičiavimo technikos fakulteto studentus, įtariamus parašius vieną iš pavojingiausių pasaulyje kompiuterinių virusų.

Manoma, kad du jaunuoliai ir mergina sukūrė virusą, apkrėtusį daugiau kaip 13 milijonų kompiuterių visame pasaulyje ir apjungusį juos į „botnetą“. Policija arešto faktą patvirtino, teigdama, kad suėmė asmenis, įtariamus „nusikalstama veika su kompiuteriais“.
 
Naujas virusas užkrečia energijos perdavimą valdančias sistemas
Virusai
Antradienis, 20 Liepa 2010 12:13
Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET perspėjo apie naują sparčiai plintantį kirmino tipo virusą „Win32/Stuxnet“, kuris užkrečia pramonės procesus valdančias SCADA sistemas.

Jos naudojamos daugelyje strateginės svarbos pramonės šakų, pavyzdžiui, elektros energijos perdavimo valdyme. Didžiausias „Win32/Stuxnet“ aktyvumas fiksuojamas JAV ir Irano rinkose, teigiama Lietuvoje ESET atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.
 
ESET paskelbė pavojingiausių birželio mėn. virusų dešimtuką
Virusai
Antradienis, 13 Liepa 2010 09:31
Kompiuterių saugumo ekspertai primena kritiškai vertinti lengvą uždarbį internetu siūlančius tinklalapius. Jie dažnai būna užkrėsti virusais ir kenkėjiškomis programomis – tyrimų duomenimis, užkrėsta iki penktadalio visų interneto svetainių, teigiama antivirusinės programinės įrangos gamintojos ESET atstovės Lietuvoje bendrovės „BOD Baltic“ pranešime.
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed