Virusai
Kompiuterinis virusas bando prokuratūros darbuotojų kantrybę
Virusai
Penktadienis, 10 Vasaris 2012 15:42

Elektroninėje erdvėje besidarbuojantiems sukčiams išradingumo tikrai netrūksta. Jei į jūsų elektroninį paštą atskriejo „įspėjamojo“ turinio žinutė, kurios siuntėjas neva yra Lietuvos Respublikos (LR) generalinė prokuratūra, neskubėkite tuo tikėti.

Interneto platybėse kai kada klajoja laiškai vaiduokliai.

 
„Symantec“ pranešė apie pavojingiausią iki šiol „Android“ virusą
Virusai
Ketvirtadienis, 09 Vasaris 2012 11:24

„Symantec“ pranešė, kad „Android Market“ buvo platinamas pavojingiausias šios sistemos virusas iki šiol.

Pavadintas „Android.Counterclank“, virusas leidžia jo kūrėjams nuotoliniu būdu prisijungti prie telefono ir pasisavinti asmeninę informaciją bei atlikti kitus nurodytus veiksmus.

 
Naujos kartos šlamštlaiškiai parsiunčia virusus
Virusai
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2012 19:29

Kompiuterių saugumo specialistų grupė „Eleven Research Team“ perspėjo interneto vartotojus apie naują pavojų – masiškai siuntinėjamus elektroninius laiškus, kurie užkrečia kompiuterį net ir tuo atveju, kai vartotojas neatidaro prie jų prikabintų failų.

Pasak ekspertų, šiuose naujos kartos „spemo“ – masiškai siuntinėjamų el. pašto pranešimų – laiškuose naudojamas HTML formatas. Vos tik kompiuteryje įdiegta elektroninio pašto programa atidaro tokį laišką, kad jį būtų galima perskaityti,  automatiškai iš tam tikro serverio į kompiuterį pradedama siųsti kenksminga programinė įranga, skelbia „Dailymail.co.uk“.

 
Android išmaniuosiuose telefonuose plinta naujas Trojan virusas
Virusai
Pirmadienis, 30 Sausis 2012 13:54

Nuolatos augantis „Android“ operacinės populiarumas kelia vis didesnį programišių susidomėjimą bei galimybę pasisavinti asmeninius vartotojų duomenis. Naujausiais kompiuterių bei išmaniųjų telefonų apsauga užsiimančios bendrovės „Symantec“ duomenimis, „Android Market“ internetinėje parduotuvėje sparčiai plinta naujas Trojan tipo virusas kodiniu pavadinimu Android.Counterclank.

 
„Koobface“ virusą sukūrė įsilaužėliai iš Rusijos
Virusai
Pirmadienis, 23 Sausis 2012 00:26

IT ekspertui ir tinklaraštininkui iš Vokietijos Janui Drömeriui pavyko demaskuoti per „Facebook“ ir kitus socialinius tinklus platinto viruso „Koobface“ kūrėjus, pranešė „The New York Times“. Pasinaudoję šio viruso galimybėmis įsilaužėliai apgaule pasisavino milijonus dolerių, sakoma pranešime.

Paaiškėjo, kad „Koobface“ (tai „Facebook“ pavadinimo anagrama) kūrėjai – „Ali Baba & 4“ pasivadinusios grupuotės iš Sankt Peterburgo (Rusija) nariai A. Korotčenko, S. Avdeiko, S. Poliščiukas, R. Korutbašas ir A. Koltyševas.  Nepaisant to, kad šie asmenys identifikuoti, jie iki šiol yra laisvėje, nes Rusijos ir Vakarų valstybių teisėsaugos tarnybų bendradarbiavimas stringa dėl įvairių teisinio pobūdžio kliūčių.

 
Kompiuterių saugumo tendencijos 2012 m. pagal ESET
Virusai
Trečiadienis, 28 Gruodis 2011 16:49

Antivirusinės programinės įrangos gamintoja ESET prognozuoja, jog 2012 m. kibernetiniai nusikaltėliai daugiausiai darbuosis kurdami „botnet“ tinklus ir nelegaliems tikslams skirtas mobiliąsias programas, taip pat optimizuodami fiktyvias svetaines paieškos sistemose.

Nors, ekspertų teigimu, sparčiai išaugs vartotojų sąmoningumas saugumo srityje, nusikaltimų elektroninė erdvėje skaičius kitais metais nesumažės.

 
Kalėdinė prekyba internete vilioja ir sukčius
Virusai
Penktadienis, 09 Gruodis 2011 16:27

Artėjant šventiniam laikotarpiui, kompiuterių saugumo ekspertai primena nepamiršti atsargumo renkantis kalėdines dovanas internete.

Kasmet kalėdinė prekyba internete vyksta intensyviau nei praėjusiais metais, tuo naudojasi ir kenkėjiškų programų kūrėjai, bandydami pasisavinti mokėjimo kortelių ir asmeninius vartotojų duomenis.

 
Per ketvirtį "Android" kenkėjiškų programų pagausėjo 427 procentais
Virusai
Pirmadienis, 21 Lapkritis 2011 17:18

"Google" kuriama operacinė sistema "Android" pastaruoju metu išgyvena populiarumo bangą. Jau aktyvuota 200 milijonų "Android" įrenginių, kasdien jų aktyvuojama dar po 250 tūkstančių. Tačiau panašu, jog tokie sėkmingi skaičiai sutampa ir dar su viena statistika, kurios pobūdis yra gerokai niūresnis.

 
Virusais užkrėsta kas ketvirta piratinė "Windows" kopija
Virusai
Trečiadienis, 19 Spalis 2011 16:48

Stebėjimai rodo, kad dauguma piratinės produkcijos į Lietuvą atkeliauja iš kaimyninės Rusijos, priklausančios vienoms aktyviausiai programinę įrangą falsifikuojančių šalių. Be to, piratinė programinė įranga pasižymi papildomais rizikos veiksniais - "Microsoft" duomenimis, virusais apkrėsta kas ketvirta piratinė "Windows" šeimos operacinių sistemų kopija.

 
Vokietijos policija kaltinama virusų pagalba sekusi vartotojus
Virusai
Antradienis, 11 Spalis 2011 00:12

Žinoma Vokietijos hakerių grupuotė „Chaos Computer Club“ apkaltino šalies policiją neteisėtu vartotojų sekimu viruso pagalba.

„Chaos Computer Club“ pareiškime teigiama, kad Vokietijos policija susijusi su specialaus trojano platinimu, leidusiu informaciją apie internautus.

 
JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso
Virusai
Pirmadienis, 10 Spalis 2011 01:06

JAV bepiločių lėktuvų valdymo sistema atakuota kompiuterinio viruso.

Kaip skelbia lenta.ru, su nuoroda į užsienio šaltinius, kompiuterinis virusas sukomplikavo kompiuterių darbą JAV karinėje bazėje. Nevadoje esanti bazė valdo JAV bepiločius lėktuvus, kurie atlieka karines operacija Irake, Afganistane ir kituose regionuose.

 
Rugsėjį suaktyvėjo socialinės inžinerijos apgavystės internete
Virusai
Ketvirtadienis, 06 Spalis 2011 13:29

Kompiuteriųs augumo programinės įrangos gamintoja ESET perspėja apie padidėjusius socialinės inžinerijos apgavysčių atvejus internete, kuomet pasinaudoję netikrais SLL, TLS bei HTTPS protokolais nusikaltėliai nukreipia vartotojus į fiktyvias svetaines.

Pasinaudoję svetainių tapatumą bei saugų duomenų perdavimą internete garantuojančiais protokolais, sukčiai nusitaiko į finansinius patiklių internautų duomenis, sakoma ESET saugumo sprendimams Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ pranešime.

 
„Microsoft“ antivirusinė programa naršyklę „Chrome“ palaikė virusu
Virusai
Pirmadienis, 03 Spalis 2011 12:41

Savaitgalį antivirusinės programos „Microsoft Security Essentials“ (MSE) vartotojus nustebino pranešimas, esą interneto naršyklė „Google Chrome“ yra virusas.

MSE priverstinai pašalino šią naršyklę iš kompiuterių ir neleido jos vėl įsidiegti. Antivirusinė vartotojams pranešė, esą tai yra „trojan“ virusas, vagiantis jų duomenis.

 
Penkių įžymybių vardai, kuriais dažniausiai dangstosi interneto kenkėjai
Virusai
Pirmadienis, 19 Rugsėjis 2011 00:12

Supermanekenė ir televizijos laidų vedėja Heidi Klum ketvirtadienį buvo pripažinta viena iš pavojingiausių garsenybių kibernetinėje erdvėje, nes jos vardu internautai viliojami įsileisti į savo kompiuterius virusus ir kitokias kenkėjiškas programas.

 
Paskelbti liepą labiausiai plitę kompiuteriniai virusai
Virusai
Antradienis, 09 Rugpjūtis 2011 17:30

Virusų karaliaus titulą liepą išsaugojo „INF/Autorun“, o kenksmingi HTML elementai vis dažniau ir agresyviau nukreipdavo vartotojus į kenkėjiškas svetaines. Įspūdingą blickrygą atlikęs Trojos arklys „VBS/StartPage.NDS“ į dešimtuką pašoko tiesiai iš 48-sios pozicijos, pranešė bendrovė „NOD Baltic".

 
Aptiktas telefono pokalbius įrašinėjantis virusas
Virusai
Penktadienis, 05 Rugpjūtis 2011 09:34

Išmaniųjų telefonų su „Android" operacine sistema savininkai turėtų būti atsargesni rinkdamiesi naujas programas: kompiuterių saugumo specialistai aptiko Trojos arklio virusą, slapta įrašinėjantį pokalbius telefonu.

Apie tai pranešė bendrovės „CA Technologies" ekspertai. Pasak vieno iš jų – Dinesho Venkatesano – šis taikomąja programa  apsimetinėjantis virusas pokalbius į išmaniojo telefono atminties kortelę įrašinėja AMR formatu.

 
Įspėjimas „iPhone“ ir „iPad“ vartotojams: saugokitės užkrėstų PDF bylų
Virusai
Antradienis, 12 Liepa 2011 23:14

Vokietijos Federalinė informacijos saugumo tarnyba įspėja, kad kompanijos „Apple“ gaminami mobilieji įrenginiai turi kritinę saugumo spragą, kurią programišiai gali išnaudoti vartotojui atsisiuntus užkrėstą PDF bylą.

Anot tarnybos, kenkėjiška programa gali būti nepastebimai įdiegta į išmaniuosius telefonus „iPhone“, planšetinius kompiuterius „iPad“ ir grotuvus „iPod Touch“, praneša CNN.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed