Įvairenybės
41 proc. finansinių kibernetinių apgavysčių aukų nepavyko susigrąžinti pinigų
Įvairenybės
Trečiadienis, 12 kovas 2014 10:27

Apie 41 proc. vartotojų nepavyko susigrąžinti kibernetinių apgavikų pavogtų lėšų, parodė analitinės bendrovės „B2B International“ kartu su „Kaspersky Lab“ 2013 m. vasarą visame pasaulyje atlikta apklausa „Kaspersky Consumer Security Risks Survey“.

 

Jei apgavikai apvogė per internetinės bankininkystės arba mokėjimo sistemą, lieka tikimybė susigrąžinti pinigus (gera banko valia arba dėl operatyvinės kenkėjų paieškos). Tačiau remiantis „B2B International“ apklausos rezultatais, ji toli gražu nėra šimtaprocentinė. Tik 45 proc. nuo internetinių apgavikų nukentėjusių vartotojų pavyko susigrąžinti visus pavogtus pinigus, dar 14 proc. – tik dalį prarastos sumos. Likę 41 proc. vartotojų neatgavo nieko.

 
Rinkodaros specialistai: tegyvuoja naujas karalius – turinys
Įvairenybės
Penktadienis, 28 Vasaris 2014 15:01

Marketingo komunikacija per kelis dešimtmečius pasikeitė keletą kartų, tad tradicinis marketingas šiuolaikinio žmogaus jau nebeveikia. Milžiniški informacijos srautai vargina vartotojus, jie pradeda ignoruoti įprastus medijos kanalus – televizorius reklamos metu išjungiamas, į reklamą spaudoje ar elektroninėje erdvėje taip pat nebekreipiama dėmesio. Kaip keičiantis vartojimo įpročiams, pasitelkiant naujas komunikacijos priemones, pelnyti vartotojų pasitikėjimą ir lojalumą verslui – atsakymų į šiuos ir kitus klausimus bei sprendimo būdų pripažinti Lietuvos marketingo profesionalai ieškos šiandien vyksiančioje konferencijoje „LiMA Day Šiauliai. Turinio marketingas: menas daryti įtaką“.

 
Ką svarbu žinoti draudžiantis automobilį internetu?
Įvairenybės
Pirmadienis, 24 Vasaris 2014 10:44

Draudimas – tai nuo seno visiems gerai žinoma paslauga. Nors Lietuvoje draudimas taip pat ne naujas dalykas, tačiau klientai, ieškodami pigaus ir patikimo draudimo, vis dar susiduria su įvairiais neaiškumais.

 

Kas svarbu renkantis privalomąjį automobilio draudimą?

 
LOGIN: startavo interneto geriausiųjų rinkimai
Įvairenybės
Pirmadienis, 24 Vasaris 2014 10:38

Didžiausia Baltijos šalyse progreso konferencija LOGIN kviečia rinkti interneto kultūrai nusipelniusius žmones, įmones ir interneto raidą labiausiai paveikusius projektus bei judėjimus. „Lietuvos interneto apdovanojimų“ geriausieji bus pagerbti LOGIN baigiamajame renginyje, balandžio 11 d.

 

„Internetas jau yra tapęs ne tik verslo, socialine ar kultūrine erdve, bet ir terpe, padedančia genialioms idėjoms užkariauti pasaulį, tad nenuostabu, kad „Lietuvos interneto apdovanojimai“ per kelerius metus tapo paskata kurti, įvertinti bei įsivertinti, ir siekti „sėkmingiausių ir perspektyviausių internete“ pripažinimo“, – sako LOGIN projekto vadovė Ieva Dirvonskaitė.

 
Praėjusiais metais prie skirstomųjų tinklų prijungtas rekordinis elektrinių skaičius
Įvairenybės
Penktadienis, 21 Vasaris 2014 11:06

Per 2013 m. prie elektros skirstymo bendrovės AB LESTO tinklų prijungta beveik 1700 naujų elektrinių – tai 5 kartus daugiau nei prieš metus ir net 46 kartus daugiau nei 2011 m. Toliau didėja ir naujų elektros energijos vartotojų skaičius – pernai LESTO prijungė beveik 21 tūkst. naujų vartotojų objektų, 13,9 proc. daugiau nei prieš metus.

 

Didžiąją dalį (1646 objektai) visų naujai prijungtų elektrinių sudarė saulės jėgainės – instaliuota maksimali jų galia sudaro 55,6 megavato (MW). Taip pat pernai prijungta 40 vėjo jėgainių, kurių bendra instaliuota galia sudaro 7,3 MW, ir 7 biomasės elektrinės – jų galia sudaro 4,19 MW.

 
Studentai ir verslas žiniomis keisis socialinėje platformoje
Įvairenybės
Antradienis, 11 Vasaris 2014 10:59

Rūpintis būsima darbo vieta ir kurti pozityvią savo kaip specialisto reputaciją studentai turėtų pradėti dar studijų metu. Tokį verslumą skatina nauja iniciatyva „Parodyk savo žinias verslui“, kviečianti studentus savo gabumus potencialiems darbdaviams pristatyti tekstinio turinio platformoje „LingJob.lt“.

 

„Daug gerų studentų idėjų taip ir lieka neįgyvendintos dėl lėšų trūkumo, nežinojimo, kaip jas vystyti ar tiesiog laiku negavus patarimo iš patyrusio žmogaus. Siekiame, kad platformoje verslininkai galėtų pastebėti gabius jaunuolius ir ne tik pasiūlyti finansavimą, bet ir kviesti juos praktikai bei samdyti net ir be darbo patirties. Juk darbdaviui rūpi ne tik diplomas, o ką išties studentas sugeba“, – sakė „LingJob“ portalo direktorius Artūras Starovoitovas.

 
Pranešimas spaudai: Europos elektroninio parašo sertifikavimo paslaugų teikėjų samite pristatytas geros praktikos pavyzdys iš Lietuvos
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 23 Sausis 2014 10:50

Sausio 16 d. Vokietijos sostinėje Berlyne įvyko kasmetinis Europos Sąjungos elektroninio pasitikėjimo paslaugų (angl. Trust service providers) teikėjų samitas, kuriame taip pat dalyvavo Europos komisijos, Vokietijos Vyriausybės, ENISA, ETSI ir CAB Forum organizacijų atstovai. Renginio programoje, Prancūzijos, Lietuvos ir Ispanijos sertifikavimo paslaugų teikėjai supažindino dalyvius su geros praktikos pavyzdžiais.

 
Startuoja lietuviška elektroninių dokumentų pasirašymo sistema
Įvairenybės
Antradienis, 14 Sausis 2014 11:58

Lietuvoje startuoja vietinių ir tarptautinių elektroninių dokumentų pasirašymo platforma „iSign“. Informacinių technologijų kompanijos „Estina“ sukurta sistema sudaro galimybę juridiniams bei fiziniams asmenims per nuotolį pasirašyti juridinę galią turinčius dokumentus elektroniniu parašu ir Lietuvoje, ir užsienyje. Tai pirmoji tokia sistema Baltijos šalyse.

 

„Šiandien fizinis dokumento pasirašymas yra ne kas kita kaip laiko gaišimas – norint padėti parašą juodu ant balto, reikia derinti susitikimą, stovėti kamščiuose arba, dar blogiau, naudotis pašto paslaugomis ir laukti grįžtančių dokumentų kelias savaites. Tuo tapu verslas vadovaujasi principu „laikas – pinigai“, todėl kiekviena minutė svarbi. Iki šiol Lietuvoje, nors ir esant tinkamai infrastruktūrai, nebuvo paslaugų, leidžiančių taupyti laiką. Siekdami tai pakeisti, metus kūrėme ir tobulinome platformą, kuri nuo šiol leis pasirašyti dokumentą čia ir dabar bei suteiks galimybę tą padaryti ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu lygmeniu“, – teigia Gintas Balčiūnas, „Estina“ verslo plėtros vadovas.

 
Europos paaugliai masiškai palieka „Facebook“
Įvairenybės
Antradienis, 31 Gruodis 2013 09:58

Tyrimai parodė, kad Europos paaugliai didelėmis grupėmis palieka socialinį tinklą „Facebook“. Didžiausias stimulas taip elgtis jiems yra jų tėvai, kurie vis dažniau patys naudojasi šiuo socialiniu tinklu ir per jį stebi, ką internete veikia jų atžalos, rašo „The Guardian“.

 

Didelei daliai paauglių „Facebook“ yra „miręs ir palaidotas“, jie pereina į „Twitter“, „Instagram“, „WhatsApp“ ir „Snapchat“, – konstatuojama tyrime.

 
Lietuvių skaitmeninis dizainas populiarėja Skandinavijoje
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 19 Gruodis 2013 09:57

Lietuva tampa vis patrauklesnė skandinaviškoms investicijoms. Pasak Suomijos verslininko, šalyje gausu kūrybingų ir kokybiškas paslaugas teikiančių įmonių bei specialistų, o labiausiai investuotojus vilioja skaitmeninio dizaino ir IT sritys.

 

Kertinis akmuo - bendravimas

Vizualinės komunikacijos kompanijos „Gamadigi“ akcininkas suomis Antti Leskinen paklaustas, kodėl pasirinko investuoti Lietuvoje, buvo atviras: „Mūsų kompanija analizavo gretimas rinkas ir Lietuva pasirodė esanti patraukli šalis dėl palankių sąlygų ir reikiamo lygio specialistų pasiūlos“.

 
Patarimai, kaip savo šventinę nuotaiką apsaugoti nuo kibernetinių nusikaltėlių
Įvairenybės
Trečiadienis, 18 Gruodis 2013 15:15

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai – stebuklingas ir pasakiškas metų laikas. Kibernetiniai nusikaltėliai irgi nekantraudami jų laukia, kad išnaudotų bet kurią galimybę pavogti konfidencialius realiuoju laiku apsiperkančių vartotojų duomenis. Įsigyti dovanas internetinėse parduotuvėse labai patogu, tačiau reikia turėti omenyje, kad Jūs lengvai galite tapti apgavikų auka, netgi nesilankydami įtartinuose tinklalapiuose. Tačiau yra būdų apsaugoti asmeninę informaciją.

 
RRT elektroninio parašo nuotolinio mokymo sistema – norintiems išmokti naudotis elektroniniu parašu
Įvairenybės
Antradienis, 17 Gruodis 2013 11:06

Nuo 2013 m. gruodžio 17 d. visi, norintys išmokti naudotis ar jau besinaudojantys elektroniniu parašu, gali apsilankyti atnaujintoje Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) elektroninio parašo nuotolinio mokymo sistemoje www.elektroninisparasas.lt .

 

Nuotolinio mokymo sistemoje pateikiama išsami informacija apie elektroninį parašą, jo panaudojimo sritis, įmones, išduodančias kvalifikuotus sertifikatus. Be jau išvardytų sričių, šioje sistemoje galima pagilinti žinias apie e. parašą, išsamiau nagrinėjant techninius ir teisinius e. parašo pagrindus. Tiems, kurie dar nemėgino arba mėgino, bet jiems nepavyko pasirašyti e. parašu, yra pateikiamos detalios instrukcijos su paaiškinimais, kaip tai atlikti.

 
82 proc. Lietuvos gyventojų vis dar nesinaudoja elektroniniu parašu
Įvairenybės
Pirmadienis, 16 Gruodis 2013 12:09

Elektroniniam parašui skaičiuojant keturioliktus metus, jo koncepcija ir naudojimosi galimybės daugumai lietuvių vis dar nėra žinomos. Asociacijos „Infobalt“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, elektroniniu parašu teigia nesinaudojantys 82 proc. Lietuvos gyventojų – šio parašo naudojimo plėtrą riboja paslaugų ir informacijos trūkumas.

 

Iš nesinaudojančiųjų elektroniniu parašu daugiau nei pusė – 58 proc. – teigia, kad tokio parašo jiems dar niekur neprireikė. Taip dažniau mano vyresni nei 30 m. ir aukštesnes pajamas uždirbantys lietuviai.

 
„Kaspersky Lab“ ekspertai pataria, kaip apsaugoti asmeninius duomenis nuo apgavikų
Įvairenybės
Ketvirtadienis, 12 Gruodis 2013 18:13

Siunčiami laiškai su užkrėstais failais gali sukelti atakas į interneto vartotojų finansus. Atvertę tokį laišką galite užkrėsti kompiuterį ir prarasti asmeninius duomenis. „Kaspersky Lab“ ekspertai aiškina, kodėl nuteka duomenys, ir dalijasi patarimais, kaip apsaugoti savo informaciją.

 

„Svarbiausia saugumo taisyklė – slaptažodis turi būti sudėtingas ir ilgas. Neverta naudoti informacijos, kuri akivaizdžiai susijusi su jumis, pavyzdžiui, gimimo data ir pan. Apgavikai nesiunkiai ras šiuos duomenis, pavyzdžiui, pažvelgę į jūsų profilį socialiniuose tinkluose. Negalima naudoti slaptažodžių iš paprastų žodžių – apgavikai taiko specialias slaptažodžio atrinkimo programas, kurios atrenka žodžius eilės tvarka ir kuria sudėtingesnes kombinacijas iš šių žodžių siekdami išrinkti tai, kas atvers prieigą prie jūsų duomenų. Todėl neapsiribokite raidėmis, pridėkite skaičių, tarnybinių simbolių ir tam tikrų nestandartinių tik jūsų vartojamų žodžių. Taip pat yra specialių programų, kuriančių patikimus slaptažodžius įvairioms paslaugoms atlikti ir įsimena juos už jus“, – pasakoja Dmitrijus Tarakanovas, „Kaspersky Lab“ ekspertas.

 
„Inovacijų prizas 2013“ atiteko ACME produktų linijai “Urban harmony”
Įvairenybės
Trečiadienis, 04 Gruodis 2013 09:40

VšĮ Lietuvos inovacijų centras kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija ir Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra paskelbė jau devintus metus iš eilės organizuojamo nacionalinio konkurso „Inovacijų prizas 2013“ vertinimų rezultatus. Po keleto atrankos etapų vienu iš šių metų nugalėtojų “Inovatyvaus produkto” kategorijoje tapo ACME produktų linija “Urban harmony”.

 

Į galutinį konkurso etapą buvo atrinktos 64 įmonės, tačiau apdovanojimą gavo tik 10 inovatyviausių. Konkursas buvo vykdomas dvejose kategorijose: „Inovatyvus produktas“ ir „Inovatyvi įmonė“. Paraiškų vertinime dalyvavo Europos verslo ir inovacijų tinklo (Enterprise Europe Network) ekspertai. Konkurso organizatoriai inovatyvų produktą apibrėžia, kaip prekes ir paslaugas, kurios tam tikromis savybėmis ar ketinimu panaudoti gerokai skiriasi nuo anksčiau rinkoje gamintų ar teiktų paslaugų.

 
LEU savo studentus skatins racionaliau naudoti energijos išteklius
Įvairenybės
Antradienis, 12 Lapkritis 2013 11:30

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), įgyvendindamas „Žaliojo universiteto“ misiją bei siekdamas plėtoti socialinės atsakomybės veiklas, kartu su Lietuvos elektros skirstymo bendrove LESTO universiteto akademinei bendruomenei surengė atvirą paskaitą „Socialinė atsakomybė arba kaip organizacijos gali kurti naudą visuomenei“. Paskaitoje buvo aptariama geroji verslo organizacijų socialinės atsakomybės praktika bei pristatyti būdai, kuriais universitetas siekia ugdyti vartojimo kultūrą, skatinant studentus racionaliai naudoti elektrą, vandenį dujas bei kitus energijos išteklius.

 

 
Billas Gatesas žada 100 000 $ už prezervatyvo patobulinimą
Įvairenybės
Pirmadienis, 11 Lapkritis 2013 10:48

Laikas bėga, visuomenė tobulėja ir sparčiai vystosi. Atrodo, išrasta viskas,kas tik įmanoma – be vairuotojo važiuojantys automobiliai, moderniausi lėktuvai, kosminiai laivai, robotai ir t.t. O prezervatyvai dėl kažkokių priežasčių beveik netobulėja. Visas tobulėjimas pasireiškė tuo, kad šiuo metu jų gamybai naudojamas lateksas. Trumpai tariant – gumos gabalas. Daugumai vyrų jie nėra priimtini, dažnai žmonės netgi rizikuoja užsikrėsti lytiškai plintančia liga ar sulaukti neplanuoto nėštumo – kad tik nereiktų intymių santykių metu naudotis prezervatyvu. Tai kodėl iki šiol ši priemonė nepatobulėjo tiek, kad ja visi noriai naudotųsi?

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed