Technologijos
„Practica Capital“ investuoja 200 tūkst. eurų į kosmoso technologijų startuolį UAB „Nanoavionika“
Technologijos
Antradienis, 12 Gegužė 2015 09:39

„Practica Capital“ administruojami rizikos kapitalo fondai „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ pasirašė 200 tūkst. eurų vertės investiciją į UAB „Nanoavionika“, kuri yra pirmasis Lietuvoje ir vienas pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų startuolių gavęs rizikos kapitalo fondo investiciją.

 
Kare dėl IT specialistų dar neišnaudotas ginklas – fantazija (video)
Technologijos
Pirmadienis, 11 Gegužė 2015 13:47

Kūrybiškumas IT rinkoje – paskutinė galimybė išsiskirti, nes brangius šios srities darbuotojų paieškos metodus naudoja visos bendrovės, teigia darbuotojų atrankos specialistė. Įmonės „Vertex“ sukurtas video darbo skelbimas netradiciškai pristato įmonę bei darbo pobūdį ir gali atverti naują kovos dėl IT specialistų puslapį. Lietuvoje trūksta apie 13 tūkst. informacines technologijas išmanančių profesionalų.

 
Informacija apie Lietuvos paštą – ir mobiliojoje programoje
Technologijos
Pirmadienis, 11 Gegužė 2015 11:22

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.Naujojoje programoje įdiegta ir paslaugų skaičiuoklė, su kuria bus galima tiksliai apskaičiuoti, kiek kainuos siuntos ar pinigų perlaidos siuntimas. Be to, mobiliosios programos naudotojai ras reikiamą pašto kodą, galės sekti Lietuvos pašto naujienas, susisiekti su klientų aptarnavimo centru.

 
Vaizdo registratoriai: kaip išsirinkti tinkamiausią savo automobiliui?
Technologijos
Antradienis, 18 Lapkritis 2014 10:01

Vaizdo registratoriai – tai puiki šiuolaikinė technologijos priemonė, kurią yra, jei jau ne privaloma, tai bent jau verta turėti kiekvienam automobilio vairuotojui. Nusprendėte įsigyti vaizdo registratorių, tačiau nežinote, koks būtų Jums tinkamiausias? Skaitote tai, ką reikia, nes šis straipsnis padės Jums labai lengvai apsispręsti, nepriklausomai nuo to, kokį biudžetą galite skirti naujai prekei Kiekviename kainų intervale galima rasti tikrai kokybiškų vaizdo registratorių, tereikia tik šiek tiek išmanyti.

 

Vaizdo registratoriai – skaitmeninio vaizdo įrašymo įrenginiai automobiliuose. Tai sparčiai populiarėjanti ir nuolat tobulinama prekė. Ir, kaip pastebėta, visiškai nėra svarbu, ar vaizdo registratorių gamintojas yra žymus, ar ne.

 
Kaip naujos technologijos pakeis prekės ženklų komunikaciją?
Technologijos
Ketvirtadienis, 13 Lapkritis 2014 15:03

Dešimtmečius televizija buvo ir išlieka pagrindine reklamos žinučių pateikimo priemone, tačiau šiais laikais internetas sukuria vis daugiau technologinių galimybių, leidžiančių visą parą tikslinei auditorijai pateikti norimą reklaminę žinutę. Konferencijoje „LiMA Day Vilnius‘2014“ lapkričio 20 d. kalbėsiantis UAB „Tele3“ kūrybos direktorius Arvydas Rimas sako, kad anksčiau keltas klausimas, kas – internetas ar televizija – daro didesnę įtaką prekės ženklo komunikacijai, nebereikalauja atsakymo, nes inovacijų amžiuje svarbu tik sukurti platformą, kurią vartotojas lengvai pasiektų 24 valandas per parą.

 

Kaip išmaniosios technologijos keičia prekių ženklų komunikaciją?

Šiuo metu prekių ženklų komunikacijos pasaulį radikaliai keičia technologijų integracija: išmanieji įrenginiai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, todėl išsiplėtė komunikacijos laukas bei stipriai suaktyvėjo kasdien mus supantis reklaminis „triukšmas“. Paradoksalu, tačiau technologijos reklamdaviams sukuria naujų galimybių ir tuo pačiu vartotojams leidžia efektyviau apsisaugoti nuo nepageidaujamų reklaminių žinučių. Technologijų ir greito vartojimo amžiuje darosi vis sunkiau savo žinia patraukti dėmesį, todėl būtina sukurti tokią vaizdo komunikaciją, kuri būtų pritaikyta visoms platformoms bei visų tipų vartotojų žiūrėjimo įpročiams. Naujos eros vaizdo komunikacija, tai galimybė septynias dienas per savaitę, 24 valandas per parą bendrauti su vartotojais jų aplinkoje. Šiuolaikinės technologijos tai lengvai įgyvendina.

 
MP3 grotuvai švenčia savo 15 – tąjį gimtadienį
Technologijos
Pirmadienis, 27 Spalis 2014 15:02

Šiais laikais mes visi turime tiek daug įvairių skaitmeninių prietaisų: išmaniuosius telefonus, fotoaparatus, Ipodus ir kitus grotuvus. Bet ar kada susimąstėte, kad iki šiol vis dar gana populiarūs muzikos prietaisai – mp3 grotuvai šiemet atšventė savo 15 – tąjį gimtadienį ir per tiek metų vis dar neprarado savo populiarumo?

 

Laikas bėga greitai ir mums yra tikrai smalsu susipažinti su įdomiais istoriniais faktais apie šį nuostabų išradimą...

 

Vokietijos įmonė „Fraunhofer-Gesellschaft“, įsikūrusi Hanoverio mieste yra licenzijuotai paskelbta mp3 technologijos išradėja ir Jungtinėse Amerikos Valstijose įgijo patentą už skaitmeninio kodavimo procesą. Šią garbę prisiėmė šie asmenys: Bernhardas Grilis, Karl-Heinzas Brandenburgas, Tomas Sporeris Bernd Kurtenas, Ernstas Eberleinis. Visa tai įvyko 1987 metais, kai Franhoferio instituto Šaltungeno tyrimų centras pradėjo tirti aukštos kokybės mažo bito garso kodavimo projektą, kuris vadinosi „Eureka“, projektas EU147, skaitmeninio garso transliavimas (angl. DAB).

 
Kaune pradeda veikti pirmoji visiškai išmani klasė
Technologijos
Antradienis, 02 Rugsėjis 2014 16:33

Šiuos mokslo metus Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro moksleiviai pradės išmaniai – čia įrengta pirmoji Lietuvoje „Microsoft“ ir „Prestigio“ išmanioji klasė. Joje dalį knygų pakeis planšetiniai kompiuteriai, o kreiduotą lentą – išmanioji, lietimui jautri lenta. Taip moksleiviai bus skatinami domėtis tiksliaisiais mokslais, o mokytojai – tobulinti mokymo procesą, panaudojant naujausias technologijas.

 

be„Norėdami ugdyti ateities lyderius, turime pasitelkti naujausias technologijas. Dabartinė jaunoji karta informaciją priima ir įsimena savaip – internetas, išmanieji įrenginiai tapo neatsiejama jų tobulėjimo dalis. Turime prie to prisitaikyti ir peržiūrėti ne tik mokymo priemones, bet ir praktikas. Išmanioji klasė leis mums sukurti naujas metodikas bei patobulinti ir papildytį pamokų turinį“, – sako Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė Dalia Lapėnienė.

 
Ateityje - virtualios kreditinės kortelės
Technologijos
Trečiadienis, 30 Liepa 2014 09:34

Lietuvoje toliau sparčiai augant prekybai internetu, lietuviai vis drąsiau naudojasi virtualiomis kreditinėmis kortelėmis. Paskutiniais Lietuvos banko duomenimis, prieš porą metų Lietuvoje buvo naudojama apie 61 tūkst. tokių kortelių. Pirmosios lietuviškos virtualios kreditinės kortelės „Sving“ vykdomasis direktorius Povilas Girčys spėja, kad šis skaičius per pastaruosius metus turėtų būti smarkiai išaugęs.

 

„Prieš porą metų mokėjimų virtualiosiomis kreditinėmis kortelėmis skaičius augo beveik 30 proc. ir nematau priežasčių tempų mažėjimui – el. prekyba pastaraisiais metais itin suintensyvėjo. Naujesnių oficialių duomenų iš Lietuvos banko kol kas neturime, tačiau vien „Sving“ apyvarta be didesnės reklamos kampanijos nuo 2013-ųjų pasiekė 4,2 mln. litų,“ – pasakoja P. Girčys.

 
Naujausias „Apple“ žingsnis nežada nieko gero „Microsoft“
Technologijos
Pirmadienis, 28 Liepa 2014 09:21

Prieš trisdešimt ketverius metus „Microsoft“ laimėjo kontraktą, padėjusį jai užkariauti kompiuterijos pasaulį ir išstūmusį konkurentą „Apple“ į rinkos paraštes. Tai buvo kontraktas su IBM kompanija, kuriai reikėjo programinės įrangos partnerio pirmojo savo asmeninio kompiuterio operacinės sistemos kūrimui.

 

Dabar grėsmė kyla „Microsoft“, kadangi „Apple“ ir „Google“ dominuoja vartotojų mobiliųjų technologijų rinkoje. „Microsoft“ išlaiko vieną stambią sritį: korporacijų rinką, kur tebekaraliauja jos „Windows“ operacinė sistema.

 
„Google Chrome“ naršyklė žudo nešiojamųjų kompiuterių baterijas
Technologijos
Trečiadienis, 16 Liepa 2014 16:20

Naršyklė „Google Chrome“, veikdama su „Windows“ operacine sistema, turi rimtų problemų. Tai yra ypač prastos naujienos nešiojamųjų kompiuterių naudotojams, nes dėl šio trūkumo gali drastiškai sumažėti kompiuterio baterijos veikimo laikas ar netgi sulėtėti kompiuteris, rašo „Forbes“.

 

Kodėl „Chrome“ naršyklė žudo jūsų nešiojamojo kompiuterio bateriją greičiau nei kitos? Problemos susijusios su tuo, ką galima pavadinti „sistemos laikrodžio tiksėjimo ritmu“. Kai „Chrome“ yra atidarytas, jo ritmas yra 1000 milisekundžių. Norint idealaus rezultato, veikdamas su „Windows“ operacine sistema naršyklės ritmas turėtų siekti 15,625 milisekundės.

 
Jasonas Niehas perspėja, kad siųstis nemokamas programėles iš „Google Play“ – nesaugu
Technologijos
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 12:45

Naujame tyrime kompiuterių mokslų profesorius Jasonas Niehas ir doktorantūros kandidatas Nicolas Viennotas iš Kolumbijos Inžinerijos ir taikomųjų mokslų mokyklos pranešė, kad rado didelę saugumo spragą „Google Play“ - populiariausioje pasaulyje oficialioje „Android“ programėlių platformoje.

 

„Google Play“ turi daugiau nei milijoną programėlių ir daugiau nei 50 mlrd. programėlių parsisiuntimų, tačiau niekas netikrina, kokios programėlės į ją keliamos. Sumokėjęs 25 dolerius kiekvienas gali susikurti paskyrą ir įkelti ką tik nori, – sako J.Niehas. – Atsižvelgdami į milžinišką „Google Play“ populiarumą ir milijonų vartotojų potencialią riziką, pagalvojome, kad derėtų įdėmiau pažvelgti į „Google Play“ turinį.“

 
„Apple“ ruošiasi pradėti išmaniųjų laikrodžių gamybą
Technologijos
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 12:29

Taivano bendrovė „Quanta Computer Inc“ liepos mėnesį pradės masinę laikrodžių gamybą, skelbia „The Guardian“, remdamasis keliais nesusijusiais šaltiniais.

 

Apie vartotojų „iWatch“ pramintą laikrodį iki šiol nebuvo skelbta jokios oficialios informacijos. Laikrodis bus pirmasis „Apple“ žingsnis į išmaniųjų laikrodžių rinką, dėl kurios daugelis technologijų ekspertų yra skeptiški.

 
Ekspertams pristatyta išmanioji mokesčių administravimo sistema
Technologijos
Antradienis, 17 Birželis 2014 16:52

Birželio 17 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko aptarimas-diskusija „Mokesčių administravimo gerinimas: Išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS (Smart Taxation)“, kurioje dalyvavo valstybinių institucijų vadovai, akademiniai ir verslo ekspertai bei nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

 

Pagrindinį pranešimą „Mokesčių administravimo gerinimas: Išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS“ skaitė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Modestas Kaseliauskas. Vėliau vyko diskusija, kurią moderavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius ir „Think Tank LT“ valdybos narys prof. Renaldas Gudauskas.

 
„ASRock“ pagrindinė plokštė „Z97 OC Formula” pagerino du pasaulio rekordus
Technologijos
Pirmadienis, 16 Birželis 2014 11:01

Vienos didžiausių pasaulyje pagrindinių plokščių gamintojų, kompanijos „ASRock“, naujausias flagmanas – pagrindinė plokštė „ASRock Z97 OC Formula“ prisidėjo net prie dviejų pasaulio rekordų pagerinimo.

 

Profesionalus pagreitinimo (overclocking) specialistas John Lam naudodamas šią pagrindinę plokštę su Intel® Core™ i7-4770K procesoriumi sugebėjo pasiekti stulbinamą 7181.23 MHz dažnį ir portale HWBOT.org užėmė pirmąją vietą. Su ta pačia pagrindinės plokštės ir procesoriaus kombinacija J. Lam pagerino ir kitą rekordą – Intel® programoje „Extreme Tuning Utility“ (XTU) su 1601 tašku pasiekė iki tol nematytą rezultatą.

 

 
Lietuvoje pristatomi šių metų 4K Ultra HD serijos LG televizoriai
Technologijos
Pirmadienis, 09 Birželis 2014 11:17

Vilnius, 2014 m. birželio 9 d. – jau birželio viduryje Lietuvą pasieks 2014 m. skirta „LG Electronics“ (LG) Ultra HD televizorių serija. Aukštos klasės televizoriai išsiskiria aukšta 4K Ultra HD ekrano raiška, „webOS“ operacine sistema. Lietuvoje bus prieinami įvairių dydžių – nuo 49 iki 84 colių – modeliai.

 

Šių metų serijos televizoriai turi vaizdo konvertavimo galimybę, kuri leidžia SD, HD ar Full HD raišką pakelti iki Ultra HD kokybės. Speciali „True 4K Engine Pro“ technologija pašalina vaizdo trikdžius, išlaiko ryškumą ir detalumą net greitai besikeičiančiuose, judančiuose kadruose. Televizoriuose įdiegtas 4K HEVC 60p dekoderis, vaizdo transliacijoms naudojami H.264 ar HEVC H.265 standartai. Be to, televizorius pritaikytas transliuoti Ultra HD raiškos vaizdą iš išorinių laikmenų, jungiantis per HDMI 2.0, USB ar LAN jungtis.

 
LG pardavė per milijoną televizorių su „webOS“ sistema
Technologijos
Pirmadienis, 02 Birželis 2014 13:37

Vilnius, 2014 m. birželio 2 d. – „LG Electronics“ (LG) skelbia pardavusi per milijoną televizorių su „webOS“ operacine sistema. „Smart+ TV“ platformai pritaikyta „webOS“ pristatyta tik prieš pora mėnesių, šių metų kovą. LG planuoja, kad per metus, iki pirmojo 2015 m. ketvirčio bus parduota per 10 mln. televizorių su „webOS“.

 

„Per tris mėnesius pasiektas rezultatas – milijonas parduotų televizorių – rodo, kad „webOS“ pritaikymas buvo sėkmingas. Vartotojai įvertino šios operacinės sistemos teikiamą naudą – paprastą, intuityvų valdymą“, – sakė In-kyu Lee, „LG Electronics Home Entertainment Company“ televizorių padalinio vadovas.

 
Lietuvos įmonė kuria pažangiausią IT sistemą laivybos sektoriui
Technologijos
Antradienis, 27 Gegužė 2014 12:24

UAB „Baltic Amadeus“, plėsdama savo paslaugų eksportą Skandinavijos šalių regione, pasirašė 3 metų trukmės bendradarbiavimo ir informacinių technologijų (IT) paslaugų teikimo susitarimą su Švedijos kompanija Shippersys AB. Shippersys AB - tai bendra įmonė, įkurta garsių laivybos kompanijų Wilh. Wilhelmsen ASA (WW ASA), Wallenius Marine AB ir meteorologijos paslaugų įmonės StormGeo AS. Abi laivybos bendrovės kontroliuoja jungtinį 145 krovininių laivų parką ir turi daugiau nei 150 metų laivų eksploatavimo patirties, o StormGeo AS yra pirmaujanti kompanija, teikianti meteorologijos paslaugas naftos ir dujų įmonėms, bei šiuo metu veiklą plečianti laivybos sektoriuje. Pagrindinis sutarties objektas yra unikalios laivų eksploatavimo veiklos stebėsenai ir analizei skirtos IT sistemos sukūrimas. Naujoji sistema padės unifikuoti visus iš jūros į sausumą siunčiamus duomenis, supaprastins jų konsolidaciją, modernizuos bei palengvins ataskaitų teikimo ir veiklos analizės procesus. Tikimasi, kad šio unikalaus sprendimo dėka, bus sumažinta iki 5% visų kuro sąnaudų kiekviename laive, kuriame įdiegta sistema. Tipiško Ro-Ro laivo kuro sąnaudos kasdien sudaro apie 50.000 JAV dolerių.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed