Technologijos
MP3 grotuvai švenčia savo 15 – tąjį gimtadienį
Technologijos
Pirmadienis, 27 Spalis 2014 15:02

Šiais laikais mes visi turime tiek daug įvairių skaitmeninių prietaisų: išmaniuosius telefonus, fotoaparatus, Ipodus ir kitus grotuvus. Bet ar kada susimąstėte, kad iki šiol vis dar gana populiarūs muzikos prietaisai – mp3 grotuvai šiemet atšventė savo 15 – tąjį gimtadienį ir per tiek metų vis dar neprarado savo populiarumo?

 

Laikas bėga greitai ir mums yra tikrai smalsu susipažinti su įdomiais istoriniais faktais apie šį nuostabų išradimą...

 

Vokietijos įmonė „Fraunhofer-Gesellschaft“, įsikūrusi Hanoverio mieste yra licenzijuotai paskelbta mp3 technologijos išradėja ir Jungtinėse Amerikos Valstijose įgijo patentą už skaitmeninio kodavimo procesą. Šią garbę prisiėmė šie asmenys: Bernhardas Grilis, Karl-Heinzas Brandenburgas, Tomas Sporeris Bernd Kurtenas, Ernstas Eberleinis. Visa tai įvyko 1987 metais, kai Franhoferio instituto Šaltungeno tyrimų centras pradėjo tirti aukštos kokybės mažo bito garso kodavimo projektą, kuris vadinosi „Eureka“, projektas EU147, skaitmeninio garso transliavimas (angl. DAB).

 
Kaune pradeda veikti pirmoji visiškai išmani klasė
Technologijos
Antradienis, 02 Rugsėjis 2014 16:33

Šiuos mokslo metus Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro moksleiviai pradės išmaniai – čia įrengta pirmoji Lietuvoje „Microsoft“ ir „Prestigio“ išmanioji klasė. Joje dalį knygų pakeis planšetiniai kompiuteriai, o kreiduotą lentą – išmanioji, lietimui jautri lenta. Taip moksleiviai bus skatinami domėtis tiksliaisiais mokslais, o mokytojai – tobulinti mokymo procesą, panaudojant naujausias technologijas.

 

be„Norėdami ugdyti ateities lyderius, turime pasitelkti naujausias technologijas. Dabartinė jaunoji karta informaciją priima ir įsimena savaip – internetas, išmanieji įrenginiai tapo neatsiejama jų tobulėjimo dalis. Turime prie to prisitaikyti ir peržiūrėti ne tik mokymo priemones, bet ir praktikas. Išmanioji klasė leis mums sukurti naujas metodikas bei patobulinti ir papildytį pamokų turinį“, – sako Kauno Jono ir Petro Vileišių mokyklos-daugiafunkcinio centro direktorė Dalia Lapėnienė.

 
Ateityje - virtualios kreditinės kortelės
Technologijos
Trečiadienis, 30 Liepa 2014 09:34

Lietuvoje toliau sparčiai augant prekybai internetu, lietuviai vis drąsiau naudojasi virtualiomis kreditinėmis kortelėmis. Paskutiniais Lietuvos banko duomenimis, prieš porą metų Lietuvoje buvo naudojama apie 61 tūkst. tokių kortelių. Pirmosios lietuviškos virtualios kreditinės kortelės „Sving“ vykdomasis direktorius Povilas Girčys spėja, kad šis skaičius per pastaruosius metus turėtų būti smarkiai išaugęs.

 

„Prieš porą metų mokėjimų virtualiosiomis kreditinėmis kortelėmis skaičius augo beveik 30 proc. ir nematau priežasčių tempų mažėjimui – el. prekyba pastaraisiais metais itin suintensyvėjo. Naujesnių oficialių duomenų iš Lietuvos banko kol kas neturime, tačiau vien „Sving“ apyvarta be didesnės reklamos kampanijos nuo 2013-ųjų pasiekė 4,2 mln. litų,“ – pasakoja P. Girčys.

 
Naujausias „Apple“ žingsnis nežada nieko gero „Microsoft“
Technologijos
Pirmadienis, 28 Liepa 2014 09:21

Prieš trisdešimt ketverius metus „Microsoft“ laimėjo kontraktą, padėjusį jai užkariauti kompiuterijos pasaulį ir išstūmusį konkurentą „Apple“ į rinkos paraštes. Tai buvo kontraktas su IBM kompanija, kuriai reikėjo programinės įrangos partnerio pirmojo savo asmeninio kompiuterio operacinės sistemos kūrimui.

 

Dabar grėsmė kyla „Microsoft“, kadangi „Apple“ ir „Google“ dominuoja vartotojų mobiliųjų technologijų rinkoje. „Microsoft“ išlaiko vieną stambią sritį: korporacijų rinką, kur tebekaraliauja jos „Windows“ operacinė sistema.

 
„Google Chrome“ naršyklė žudo nešiojamųjų kompiuterių baterijas
Technologijos
Trečiadienis, 16 Liepa 2014 16:20

Naršyklė „Google Chrome“, veikdama su „Windows“ operacine sistema, turi rimtų problemų. Tai yra ypač prastos naujienos nešiojamųjų kompiuterių naudotojams, nes dėl šio trūkumo gali drastiškai sumažėti kompiuterio baterijos veikimo laikas ar netgi sulėtėti kompiuteris, rašo „Forbes“.

 

Kodėl „Chrome“ naršyklė žudo jūsų nešiojamojo kompiuterio bateriją greičiau nei kitos? Problemos susijusios su tuo, ką galima pavadinti „sistemos laikrodžio tiksėjimo ritmu“. Kai „Chrome“ yra atidarytas, jo ritmas yra 1000 milisekundžių. Norint idealaus rezultato, veikdamas su „Windows“ operacine sistema naršyklės ritmas turėtų siekti 15,625 milisekundės.

 
Jasonas Niehas perspėja, kad siųstis nemokamas programėles iš „Google Play“ – nesaugu
Technologijos
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 12:45

Naujame tyrime kompiuterių mokslų profesorius Jasonas Niehas ir doktorantūros kandidatas Nicolas Viennotas iš Kolumbijos Inžinerijos ir taikomųjų mokslų mokyklos pranešė, kad rado didelę saugumo spragą „Google Play“ - populiariausioje pasaulyje oficialioje „Android“ programėlių platformoje.

 

„Google Play“ turi daugiau nei milijoną programėlių ir daugiau nei 50 mlrd. programėlių parsisiuntimų, tačiau niekas netikrina, kokios programėlės į ją keliamos. Sumokėjęs 25 dolerius kiekvienas gali susikurti paskyrą ir įkelti ką tik nori, – sako J.Niehas. – Atsižvelgdami į milžinišką „Google Play“ populiarumą ir milijonų vartotojų potencialią riziką, pagalvojome, kad derėtų įdėmiau pažvelgti į „Google Play“ turinį.“

 
„Apple“ ruošiasi pradėti išmaniųjų laikrodžių gamybą
Technologijos
Pirmadienis, 23 Birželis 2014 12:29

Taivano bendrovė „Quanta Computer Inc“ liepos mėnesį pradės masinę laikrodžių gamybą, skelbia „The Guardian“, remdamasis keliais nesusijusiais šaltiniais.

 

Apie vartotojų „iWatch“ pramintą laikrodį iki šiol nebuvo skelbta jokios oficialios informacijos. Laikrodis bus pirmasis „Apple“ žingsnis į išmaniųjų laikrodžių rinką, dėl kurios daugelis technologijų ekspertų yra skeptiški.

 
Ekspertams pristatyta išmanioji mokesčių administravimo sistema
Technologijos
Antradienis, 17 Birželis 2014 16:52

Birželio 17 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyko aptarimas-diskusija „Mokesčių administravimo gerinimas: Išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS (Smart Taxation)“, kurioje dalyvavo valstybinių institucijų vadovai, akademiniai ir verslo ekspertai bei nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

 

Pagrindinį pranešimą „Mokesčių administravimo gerinimas: Išmanioji mokesčių administravimo sistema i.MAS“ skaitė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkas Modestas Kaseliauskas. Vėliau vyko diskusija, kurią moderavo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinis direktorius ir „Think Tank LT“ valdybos narys prof. Renaldas Gudauskas.

 
„ASRock“ pagrindinė plokštė „Z97 OC Formula” pagerino du pasaulio rekordus
Technologijos
Pirmadienis, 16 Birželis 2014 11:01

Vienos didžiausių pasaulyje pagrindinių plokščių gamintojų, kompanijos „ASRock“, naujausias flagmanas – pagrindinė plokštė „ASRock Z97 OC Formula“ prisidėjo net prie dviejų pasaulio rekordų pagerinimo.

 

Profesionalus pagreitinimo (overclocking) specialistas John Lam naudodamas šią pagrindinę plokštę su Intel® Core™ i7-4770K procesoriumi sugebėjo pasiekti stulbinamą 7181.23 MHz dažnį ir portale HWBOT.org užėmė pirmąją vietą. Su ta pačia pagrindinės plokštės ir procesoriaus kombinacija J. Lam pagerino ir kitą rekordą – Intel® programoje „Extreme Tuning Utility“ (XTU) su 1601 tašku pasiekė iki tol nematytą rezultatą.

 

 
Lietuvoje pristatomi šių metų 4K Ultra HD serijos LG televizoriai
Technologijos
Pirmadienis, 09 Birželis 2014 11:17

Vilnius, 2014 m. birželio 9 d. – jau birželio viduryje Lietuvą pasieks 2014 m. skirta „LG Electronics“ (LG) Ultra HD televizorių serija. Aukštos klasės televizoriai išsiskiria aukšta 4K Ultra HD ekrano raiška, „webOS“ operacine sistema. Lietuvoje bus prieinami įvairių dydžių – nuo 49 iki 84 colių – modeliai.

 

Šių metų serijos televizoriai turi vaizdo konvertavimo galimybę, kuri leidžia SD, HD ar Full HD raišką pakelti iki Ultra HD kokybės. Speciali „True 4K Engine Pro“ technologija pašalina vaizdo trikdžius, išlaiko ryškumą ir detalumą net greitai besikeičiančiuose, judančiuose kadruose. Televizoriuose įdiegtas 4K HEVC 60p dekoderis, vaizdo transliacijoms naudojami H.264 ar HEVC H.265 standartai. Be to, televizorius pritaikytas transliuoti Ultra HD raiškos vaizdą iš išorinių laikmenų, jungiantis per HDMI 2.0, USB ar LAN jungtis.

 
LG pardavė per milijoną televizorių su „webOS“ sistema
Technologijos
Pirmadienis, 02 Birželis 2014 13:37

Vilnius, 2014 m. birželio 2 d. – „LG Electronics“ (LG) skelbia pardavusi per milijoną televizorių su „webOS“ operacine sistema. „Smart+ TV“ platformai pritaikyta „webOS“ pristatyta tik prieš pora mėnesių, šių metų kovą. LG planuoja, kad per metus, iki pirmojo 2015 m. ketvirčio bus parduota per 10 mln. televizorių su „webOS“.

 

„Per tris mėnesius pasiektas rezultatas – milijonas parduotų televizorių – rodo, kad „webOS“ pritaikymas buvo sėkmingas. Vartotojai įvertino šios operacinės sistemos teikiamą naudą – paprastą, intuityvų valdymą“, – sakė In-kyu Lee, „LG Electronics Home Entertainment Company“ televizorių padalinio vadovas.

 
Lietuvos įmonė kuria pažangiausią IT sistemą laivybos sektoriui
Technologijos
Antradienis, 27 Gegužė 2014 12:24

UAB „Baltic Amadeus“, plėsdama savo paslaugų eksportą Skandinavijos šalių regione, pasirašė 3 metų trukmės bendradarbiavimo ir informacinių technologijų (IT) paslaugų teikimo susitarimą su Švedijos kompanija Shippersys AB. Shippersys AB - tai bendra įmonė, įkurta garsių laivybos kompanijų Wilh. Wilhelmsen ASA (WW ASA), Wallenius Marine AB ir meteorologijos paslaugų įmonės StormGeo AS. Abi laivybos bendrovės kontroliuoja jungtinį 145 krovininių laivų parką ir turi daugiau nei 150 metų laivų eksploatavimo patirties, o StormGeo AS yra pirmaujanti kompanija, teikianti meteorologijos paslaugas naftos ir dujų įmonėms, bei šiuo metu veiklą plečianti laivybos sektoriuje. Pagrindinis sutarties objektas yra unikalios laivų eksploatavimo veiklos stebėsenai ir analizei skirtos IT sistemos sukūrimas. Naujoji sistema padės unifikuoti visus iš jūros į sausumą siunčiamus duomenis, supaprastins jų konsolidaciją, modernizuos bei palengvins ataskaitų teikimo ir veiklos analizės procesus. Tikimasi, kad šio unikalaus sprendimo dėka, bus sumažinta iki 5% visų kuro sąnaudų kiekviename laive, kuriame įdiegta sistema. Tipiško Ro-Ro laivo kuro sąnaudos kasdien sudaro apie 50.000 JAV dolerių.

 
Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas
Technologijos
Pirmadienis, 19 Gegužė 2014 09:46

Savaitė. Per tiek laiko originalią KTU trečiakursio informatiko idėją pavyko paversti investuotojams patrauklia inovatyvia technologija. Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas.

 

„Kartą sėdint pirmoje eilėje konferencijoje suskambo mano telefonas ir renginio vedėjas juokaudamas pasiūlė visiems išsijungti „gyvybės palaikymo aparatus“. Tuomet ir kilo pirminė idėja sukurti išmaniąją apyrankę, kurią pajudinus galima atmesti telefono skambučius“, – atsimena Kauno technologijos universiteto informatikos studentas Povilas Sidaravičius.

 
HTC pristato kompaktišką „HTC One mini 2“
Technologijos
Penktadienis, 16 Gegužė 2014 08:58

Pasaulinė mobiliųjų inovacijų ir dizaino lyderė bendrovė HTC pristatė naujausią „HTC One“ šeimos narį - išmanųjį telefoną „HTC One mini 2“. Kompaktiškas įrenginys pasižymi 4,5 colio HD ekranu, „HTC Sense 6“ su „HTC BlinkFeed“ technologija bei 5 MP kamera telefono priekyje.

 

„Naujausias „HTC One“ šeimos atstovas perkelia visus savo šios serijos privalumus į kiek kompaktiškesnę formą. Jis yra itin malonus laikyti rankoje, o užapvalinti kampai leis patogiai telefoną nešiotis kišenėje ar rankinėje. Tai – puikus pasirinkimas tiems, kas nori mėgautis išskirtiniu „HTC One M8“ dizainu kompaktiškesnėje formoje“, - sakė korporacijos HTC vadovas Peter Chou.

 
Naujos kartos ESET Mobile Security versija – su proaktyvia apsauga nuo vagystės
Technologijos
Trečiadienis, 14 Gegužė 2014 10:10

Pasaulinė saugumo sprendimų kūrėja ESET pristatė naujausią antivirusinės programos versiją mobiliesiems telefonams ir planšetiniams kompiuteriams su proaktyvia apsauga nuo vagystės. Naujos kartos „ESET Mobile Security“ programa siūlo pagerintą „Anti-Theft“ modulį, leidžiantį Android operacinės sistemos įrenginiuose sekti pamestą arba pavogtą mobilųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį, taip pat – dar patogesnę vartotojo sąsają.

 

„Šiandien įprasta mobiliaisiais telefonais naudotis tiek asmeniniame, tiek profesiniame gyvenime. Vartotojai ne tik bendrauja, bet ir saugo savo duomenis ar atlieka tam tikras finansines operacijas, todėl praradus telefoną, yra didelė galimybė kartu netekti ir dalį jautrių asmeninių duomenų“, – sako Tomas Parnarauskas, ESET saugumo sprendimus Lietuvoje atstovaujančios bendrovės „NOD Baltic“ vadovas.

 
LG pristato tris naujus „G Pad“ serijos planšetinius kompiuterius
Technologijos
Antradienis, 13 Gegužė 2014 09:30

Vilnius, 2014 m. gegužės 12 d. – „LG Electronics“ (LG) pristato tris naujus „G Pad“ serijos modelius. Trys nauji planšetiniai kompiuteriai – „G Pad 7.0“, „G Pad 8.0“ ir „G Pad 10.1“, kaip ir populiarumo jau sulaukęs „G Pad 8.3“ bus pristatyti šią savaitę Monake vyksiančioje technologijų parodoje „MedPI“.

 

„Planšetinių kompiuterių paklausa auga ir skirtingai nei telefonai, šie įrenginiai dažnai vertinami pagal dydį. Vieni mėgsta nedidelius kompaktiškus planšetinius kompiuterius, kiti – didesnius, skirtus darbui. Išplėtę „G Pad“ serijos asortimentą pasiūlysime skirtingo dydžio planšetes, kurios visos, nepriklausomai nuo ekrano įstrižainės bus kompaktiškos ir patogios naudoti“, – sakė Dr. Jong-seok Park, „LG Electronics Mobile Communications Company“ prezidentas ir vykdomasis direktorius.

 
Norvegijos armijoje – virtualios realybės akiniai „Oculus Rift“
Technologijos
Penktadienis, 09 Gegužė 2014 16:33

Vairuojant tanką, sunku matyti, kas vyksta aplinkui, ypač kovinių veiksmų metu, kai tanko liukas būna uždarytas. Tuomet šarvo sienų apsuptas vairuotojas lieka bemaž aklas. Vis dėlto, Norvegijos kariuomenė atrado įdomų ir šiuolaikišką šios problemos sprendimo būdą – tankisto regą jie pagerino naudodami virtualios realybės akinius „Oculus Rift“.

 

Tankisto sėdynėje – lyg atvirame lauke

Tanko išorėje sumontavus keturias kameras su sferiniais lęšiais, specialistams pavyko sukurti 360 laipsnių apimantį virtualios realybės vaizdo srautą, tiesiogiai transliuojamą vairuotojui manevrų metu.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed