Technologijos
Akustinis ginklas
Technologijos
Penktadienis, 07 Rugsėjis 2012 16:34

Turbūt daugelis girdėjo istoriją apie Jericho šturmą, kuomet judėjai pūtė dūdas ir miesto sienos griuvo. Vėliau tai imta sieti su stipraus ypatingo garso, kurį sukūrė Jericho dūdos, poveikiu. Vėliau atsirado norinčių sukurti taip veikiančius įrenginius.

Garso bangos jau seniai traukė specialistų dėmesį. Jau Antrojo pasaulinio karo metu buvo kuriamos sistemos, galinčios aptikti priešininko buvimo vietą pagal šūvių garsą, o paskui jam smogti. 1960-1970-aisiais pradėta domėtis garso šaltiniais kaip ginklu, galinčiu sužeisti žmones arba apriboti jų veiksnumą.

 
Tyrimas: sekami beveik visi „BitTorrent“ naudotojai
Technologijos
Ketvirtadienis, 06 Rugsėjis 2012 11:51

Beveik visi naudojantys failų dalinimosi paslaugą „BitTorrent“ norėdami parsisiųsti naujausią filmą arba muziką tikriausiai yra stebimi, rodo JK tyrėjų atliktas tyrimas, rašo BBC.

Birmingemo universiteto atliktas tyrimas rodo, kad nelegalus duomenų dalintojas, besisiunčiantis populiarų turinį, yra užfiksuojamas per tris valandas.

 
Akylesnis Didžiojo Brolio žvilgsnis, arba „Google“ užpatentavo įvairių daiktų paieškos ir atpažinimo technologiją
Technologijos
Pirmadienis, 03 Rugsėjis 2012 15:12

Kompanija „Google“ gavo patentą įvairių daiktų nuotraukose ir vaizdo įrašuose atpažinimo technologiją. Teigiama, jog jos pagalba bus galima identifikuoti bet kurį objektą kadre, net ir tuos, kuria ankščiau nebuvo indeksuoti.

Žmonės turi įgimtą savybę atpažinti bet kurį objektą, pažiūrėjus į jį. Kompiuteriui tai padaryti kur kas sunkiau, tačiau greitai situacija gali pasikeisti.

 
„Panasonic“ IFA 2012 parodoje sujungia išmaniąsias technologijas su ekologiniais sprendimais
Technologijos
Penktadienis, 31 Rugpjūtis 2012 13:40

„Panasonic” šiais metais Berlyne vykstančioje kasmetinėje parodoje „Internationale Funkausstellung” (IFA) 2012 ruošiasi parodos lankytojams parodyti savo pasaulinę viziją, kaip sujungti išmaniąsias technologijas ir ekologijos idėjas. „Panasonic” 6,150m2 dydžio parodos stendas (esantis 5.2 salėje) yra suskirstytas į atskiras zonas, kuriose eksponuojamas naujausias produktų asortimentas, pažangiausios naujovės ir ateities technologijos.

 
Kinijoje atsiras nacionalinis mikroprocesorius
Technologijos
Pirmadienis, 30 Balandis 2012 12:05

Kinijos valdžia išrinks nacionalinę mikroprocesorių architektūrą. Tokios architektūros įrenginiai bus naudojami visuose projektuose, finansuojamuose valstybės.

Architektūrą nustatys grupė iš valdininkų, mokslininkų ir kompiuterinių kompanijų atstovų, tarp kurių „Huawei“ ir ZTE. Pirmasis grupės posėdis įvyko kovą.

 
Lieknėjimui skirti akiniai vizualiai didina valgį (video)
Technologijos
Penktadienis, 27 Balandis 2012 09:52

Tokio universiteto mokslininkai sukūrė akinius, padedančius jų savininkams sulieknėti.

Užsidėjus akinius, valgio porcija padidėja. Nedidelis valgio kiekis pasirodys maisto kalnu, o daug valgantys žmonės pasisotins mažesniu kiekiu maisto.

 
Vokiečiai pristatė išmaniasias padangas
Technologijos
Trečiadienis, 25 Balandis 2012 16:07

Ar jums atsibodo keisti padangas vos tik pasirodžius pirmajam sniegui? Ilgoje kelionėje nuolat užklumpa besikeičiančios oro sąlygos? Leipcigo universiteto mokslininkų teigimu, šios problemos greitu metu liks praeityje. Mokslininkai kuria pirmąsias pasaulyje „išmaniąsias“ padangas, kurios automatiškai prisitaikys prie oro sąlygų net ir tada, kai mašina važiuoja.

 
Lietuviai technologijų naujovėms abejingi
Technologijos
Trečiadienis, 25 Balandis 2012 10:14

Lietuviai vangiai reaguoja į naujoves ir dažniausiai perka laiko patikrintus (kitaip sakant, atpigusius) produktus. Taip mūsų šalies pirkėjus apibūdina ne tik rinkos tyrimų bendrovės, bet ir vietiniai prekeiviai.

 
Japonijoje sukurtas polimerinis paviršius, apsaugantis mobiliuosius įrenginius nuo drėgmės (video)
Technologijos
Antradienis, 24 Balandis 2012 09:22

Japonijos kompanija „Daikin Industries“ žada mobiliųjų įrenginių savininkams pateikti apsauginį paviršių, apsaugantį mobiliuosius įrenginius nuo drėgmės. Tereikės tiesiog panardinti įrenginį į specialų skystį, pagamintą fluorpolimero pagrindu.

Teigiama, kad šį skystį bus galima įsigyti šių metų gruodį.

 
Naujas skeneris leidžia mobiliųjų telefonų savininkams matyti pro sienas ir rūbus
Technologijos
Pirmadienis, 23 Balandis 2012 01:22

Fantastiniuose romanuose aprašytos galimybės netrukus gali tapti realybe – mokslininkai sukūrė telefoną, kuris gali veikti kaip rentgeno aparatas.

Aukštųjų technologijų mikroschemos pagalba telefonų savininkai gali matyti pro sienas, medžius, plastiką ir (nors apie tai nekalbama) pro audinius, pavyzdžiui, drabužius.

 
Į kalėjimus ateina prižiūrėtojai – robotai (video)
Technologijos
Sekmadienis, 22 Balandis 2012 13:58

Jis niekada nemiega, neserga, nevalgo, niekada nepavargsta, yra nepaperkamas: taigi, visai nesunku suprasti, kodėl P. Korėjos robototechnikos specialistai nusprendė sukurti  robotą, skirtą pakeisti prižiūrėtojus šalies kalėjimuose.

 
CŽV ragina masiškai įrenginėti akių rainelės skenerius
Technologijos
Penktadienis, 20 Balandis 2012 19:17

JAV Centrinė žvalgybos valdyba nori žymiai išplėsti akių rainelės skenerių ir kitų biometrinių identifikatorių naudojimą oro uostuose, viešbučiuose, valstybinėse įstaigose, automobilių nuomos punktuose ir kitose operatyviniu požūriu svarbiose vietose.

 
Japonijos kompanija aplenks „Google“ ir išleis papildytos realybės akinius šią vasarą (video)
Technologijos
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2012 23:30

Paaiškėjo, kad Japonijos kompanija „Brother“ pradėjo kurti papildytos realybės akinius gerokai prieš „Google“ kalbas. „Brother“ šią vasarą pristatys įrenginį pavadinimu „AiRScouter“.

Viename iš „AiRScouter“ stiklų yra įtaisytas permatomas ekranas, kuris akies tinklainėje sukuria 800 x 600 taškų raiškos vaizdą, kuris lygus 16 colių įstrižainės ekrano vaizdui 1 metro atstumu.

 
Superpopierius: magnetinis, neperšlampantis, antibakterinis
Technologijos
Ketvirtadienis, 19 Balandis 2012 19:16

Kas sakė, kad popieriaus dienos jau suskaičiuotos? Nedidelis (plika akimi niekaip neįžvelgiamas) patobulinimas – ir pasaulis gali sulaukti kinų išradimo renesanso. Išties netikėta: kaip popierius tuo pat metu gali būti neperšlampantis, antibakterinis, magnetinis ir… vis dar popierius?

 
Rusiją į kosmosą siųs savo robotą-androidą (video)
Technologijos
Antradienis, 17 Balandis 2012 20:47

Rusijos inžinieriai ir mokslininkai sukūrė robotą androidą, skirtą darbui kosmose, praneša gizmod.ru.

Robotas SAR-400 gali atlikti paprastas užduotis, pavyzdžiui, įsukti varžtus ir apžiūrėti, ar nepažeistas kosminis laivas. Tiesa, dažniausiai jis veikia ne autonomiškai, o identiškai kopijuodamas visus jį valdančio operatoriaus judesius. Žinoma, smulkias ar labai standartines procedūras SAR-400 pajėgs atlikti ir savarankiškai be operatoriaus įsikišimo.

 
Pentagonas užsakė inovatyvius kontaktinius lęšius, išplečiančius regėjimo lauką (video)
Technologijos
Pirmadienis, 16 Balandis 2012 00:14

JAV gynybos ministerija užsakė papildytos realybės sistemos „iOptik“ prototipą, išplečiantį regėjimo lauką.

Kompanijos „Innovega“ sukurta sistema leidžia jos nešiotojui matyti prie savęs esančius objektus ir kartu virtualiame ekrane tai, kas vyksta kelių kilometrų atstumų. Įrenginys veikia kartu su specialiais akiniais, iš kurių vaizdas transliuojamas į lęšius.

 
Japonijos bankas naudos visiškai biometrinius bankomatus
Technologijos
Pirmadienis, 16 Balandis 2012 00:13

Japonijos bankas „Ogaki Kyoritsu“ rugsėjį pradės naudoti bankomatus, leisiančius išgryninti pinigus sąskaitos savininko rankos pagalba. Sąskaitos savininkas bus identifikuojamas pagal ranką. Taip pat reikės įvesti kodą ir gimimo metus. Naujo tipo bankomatams jokių plastikinių kortelių nereikės.

Biometriniai skeneriai Japonijos bankuose jau naudojami papildomam klientų identifikavimui, tiesa, gana ribotai.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Komentarai

Reklaminis skydelis

Naudingos nuorodos

ManoIT.lt

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed