Technologijos
TDK pristato iki 4 GB eSSD kaupiklius
Technologijos
Penktadienis, 23 kovas 2012 02:25

Kompanija TDK balandį pristatė eSSD kaupiklius, skirtus biuro, pramonės ir medicinos įrangai, įvairiems terminalams ir kt.

eSSD jungia NAND mikroschemas ir GBDriver RS3 kontrolerį. Naudojant Serial ATA II sąsają, užtikrinamas 3 Gb/s duomenų perdavimo greitis.

 
„Ferarri“ tarp dviračių: elektrinis „Street Racer“
Technologijos
Ketvirtadienis, 22 kovas 2012 20:42

„Street Racer“ ©EH Line „Street Racer“ ©EH Line Bendrovė „EH Line“ naujausią savo kūrinį „Street Racer“ be užuolankų vadina elektrinių dviračių pasaulio „ferariu“. Savo technologinį meistriškumą lyginti su kompanija, kuri kuria konkurencingus „Formulės-1” lenktynių bolidus – drąsu. Tačiau „Street Racer“ atveju – pamatuota.

 
CŽV vadovas įvertino technologijų naudą šnipinėjimui
Technologijos
Ketvirtadienis, 22 kovas 2012 11:03

CŽV vadovas Davidas Petraeusas papasakojo, kaip naujosios technologijos, plačiai paplitusios tarp paprastų vartotojų, padeda šnipinėjimui. Vis daugiau buitinių įrenginių prijungiama prie interneto: nuo televizoriaus iki automobilių navigacinės sistemos.

Jei ankščiau šnipams reikėjo užsiimti pavojingu sekimu ir įrengti pasiklausymo įrangą visur, kur yra žvalgybą dominantis žmogus, tai šiandien situacija kardinaliai pasikeitė.

 
Lietuva – technologijų paraštėse
Technologijos
Trečiadienis, 21 kovas 2012 19:29

Technologijų milžinai pirmyn žengia septynmyliais žingsniais ir spėti paskui juos sunku ne tik paprastiems mirtingiesiems, bet ir ištisoms valstybėms.

Lietuva – viena tokių, kuriai sunku pasivyti nuolat pasauliui naujoves siūlančius technologijų gamintojus. Nusipirkę ir atsivežę naujausių įrenginių iš JAV, o kartais – ir iš greta esančių Europos šalių lietuviai lieka nusivylę, kai nusipirktieji prietaisai nebetenka dalies funkcijų ir savitumo.

 
„Seagate“ kuria iki 60 TB talpos kietuosius diskus
Technologijos
Trečiadienis, 21 kovas 2012 01:20

Kompanija „Seagate“ paskelbė, kad jai pirmajai pavyko pademonstruoti duomenų saugojimo magnetiniame diske tankio padidinimo galimybę iki 1 Tb kvadratiniam coliui.

Šiuolaikiniuose 3,5 colio 3 TB talpos kietuosiuose diskuose duomenų saugojimo tankis siekia 620 Gb kvadratiniam coliui. 2,5 colio 750 GB kietuosiuose diskuose šis rodiklis siekia 500 Gb kvadratiniam coliui.

 
Pentagonas ruošia naujos kartos kibernetinį ginklą
Technologijos
Trečiadienis, 21 kovas 2012 01:16

JAV kariškiai prieš galimą konfliktą su Iranu ir Sirija mąsto apie naujos kartos kibernetinį ginklą. Naujos kartos ginklas turės „sutrikdyti priešininko karinių kompiuterių tinklų darbą net kai šie tinklai neprijungti prie interneto. Tam gali būti naudojama eksperimentinė radijo bangų technologija.

Tačiau tokios technologijos kūrimui reikalingas laikas.

 
JAV spartina kibernetinių ginklų kūrimą
Technologijos
Antradienis, 20 kovas 2012 22:14

Pentagonas spartina naujos kartos kibernetinių ginklų, galinčių nuotoliniu būdu paralyžiuoti priešo karinius kompiuterių tinklus, net jeigu jie neprijungti prie interneto, kūrimo programą.

Tai dienraščiui „Washington Post“ patvirtino dabartiniai ir buvę oficialūs JAV gynybos departamento pareigūnai. Karinės priešpriešos su Sirija ir Iranu tikimybė JAV karinių operacijų planuotojų dėmesį dar kartą atkreipė į naujus kibernetinius ginklus, kuriuos būtų galima panaudoti prieš svarbiausius priešininko taikinius, pavyzdžiui, oro erdvės gynybos sistemas, kurių kompiuteriniai tinklai nėra prijungti prie interneto. Tačiau  tokių ginklų paruošimas praktiniam naudojimui gali užtrukti mėnesius ar net metus, sakoma pranešime.

 
Japonijoje sukurta plona ir lanksti baterija mobiliesiems įrenginiams bei banko kortelėms
Technologijos
Antradienis, 20 kovas 2012 11:06

Japonijos kompanija NEC sukūrė eksperimentinį ypač plonos baterijos pavyzdį, kurį bus galima priklijuoti prie motorinės plokštės ar kitos mikroschemos. „Organic Radical Battery“ tiks ir banko kortelėms bei lankstiesiems ekranams.

Tokių baterijų dėka banko kortelėse galės atsirasti naujos funkcijos, pavyzdžiui, ekranas, bevielis duomenų apsikeitimas arba šifravimas. Žadama šių baterijų masinę gamybą pradėti 2013 metais.

 
Sukurti 100 kartų greičiau į prisilietimą reaguojantys ekranai
Technologijos
Antradienis, 20 kovas 2012 08:35

Kompanijos „Microsoft“ taikomųjų mokslų komanda pademonstravo lietimui jautrų ekraną, kurio vėlavimo laikas yra vos 1 milisekundė – 100 kartų mažesnis, nei šiuolaikinių lietimui jautrių ekranų.

 
El. knygų leidyba „debesyje“
Technologijos
Pirmadienis, 19 kovas 2012 12:55

Lietuvoje supratimas apie „debesies“ technologijų panaudojimą yra gana siauras. Apie tai arba nieko nežinoma, arba suprantama, kad „debesis“ yra skirtas 20 GB saugojimui internete nemokamai ar naudojimasis „Google Docs“. Labiau „apsiskaitę“ ir IT naujienomis besidomintys žmonės dar galėtų kažką papasakoti apie vidinius įmonių socialinius tinklus ir projektų valdymą, naudojantis įrankiais internete. Viskas. Pabaiga. Tuo tarpu, pasaulyje vyksta tam tikri procesai, apie kuriuos dar negreitai sužinosime.

 
„Toshiba“ išleis greičiausias pasaulyje SD korteles
Technologijos
Penktadienis, 16 kovas 2012 01:39

Kompanija „Toshiba“ paskelbė apie naujų SDXC ir SDHC atminties kortelių gamybos planus. Kortelės bus pavadintos „Exceria“ (iš angl. „excellent“ ir „experience“) ir turėtų tapti greičiausiomis SD kortelėmis pasaulyje.

Minimalus įrašymo greitis priklauso nuo UHS-I Class 1 ir SD Class 10 specifikacijų.

 
Pasiektas 3D spausdinimo rekordas (video)
Technologijos
Ketvirtadienis, 15 kovas 2012 10:47

Vienos technologijos universitete sukurtas greitas 3D spausdintuvas, galintis kurti nanoobjektus greičiau nei analogiški įrenginiai.

3D spausdintuvas gali remiantis trimačiu modeliu sluoksnis po sluoksnio kurti objektus. Jame naudojama skysta derva, kuri polimerizuojasi veikiama lazerio ir virsta kietu kūnu. Spausdinimo greitis siekia 5 metrus per sekundę. Ankščiau spausdintuvo greitis siekė tik kelis milimetrus per sekundę.

 
Šiemet pasirodys optiniai kabeliai „Intel“ „Thunderbolt“ jungčiai
Technologijos
Antradienis, 13 kovas 2012 23:50

Pasak bendrovės „Intel“ atstovų, iki šių metų pabaigos rinkoje pasirodys „Thunderbolt“ (anksčiau vadintai „Light Peak“) technologijai skirti šviesolaidiniai kabeliai. Jie suteiks galimybę žymiai padidinti duomenų perdavimo į su „Thunderbolt“ suderinamus įrenginius  spartą ir nuotolį, skelbia „PC World“.

 
„Volvo“ automobiliuose – saugos pagalvės… pėstiesiems (Video)
Technologijos
Antradienis, 13 kovas 2012 22:18

„Volvo“ automobiliai seniai garsėja kaip vieni iš saugiausių pasaulyje. Tarsi mėgindami dar labiau įtvirtinti tokią reputaciją, švedų automobilių gamintojai mašinų komplektaciją papildė pirmosiomis pasaulyje saugos pagalvėmis pėstiesiems.

 
„Toshiba“ sukūrė spausdinimo sistemą su išsitrinančiais dažais (video)
Technologijos
Pirmadienis, 12 kovas 2012 22:22

Kompanija „Toshiba“ sukūrė spausdinimo sistemą su išsitrinančiais dažais, leidžiančią naudoti tą patį popieriaus lapą kelis kartus.

Teksto ištrynimas vyksta atskirame įrenginyje. Tam naudojamas kaitinimo elementas ir ypatingos sudėties dažai, kurie tampa nematomi aukštoje temperatūroje.

 
„Microsoft“ pradės kurti ypač greitus sensorinius ekranus (video)
Technologijos
Pirmadienis, 12 kovas 2012 22:18

Kompanijos „Microsoft“ inžinieriai kuria sensorinius ekranus, kurie į vartotojo prisilietimą reaguos šimtą kartų greičiau nei šiandien naudojami prisilietimui jautrūs ekranai.

Daugumos šiandien naudojamų sensorinių ekranų reakcijos laikas siekia 100 milisekundžių. „Microsoft“ siekia sumažinti šį laiką iki 1 milisekundės.

 
Universalaus kaupiklio „Kakrika“ konceptas
Technologijos
Sekmadienis, 11 kovas 2012 15:59

Koncepto „Kakrika“ kūrėjai pabandė įdiegti funkcijas, kurių trūksta mobiliosioms atmintinėms. Kūrėjai suteikė savo įrenginiui turinio autonominio valdymo funkciją.

Aparato kūrėjai teigia, kad žodis „Kakrika“ reiškia „kaupiklį“, nors patį įrenginį galima pavadinti miniatiūriniu kompiuteriu, valdomu operacinės sistemos „Sanskritoma OS“.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed