Technologijos
Lietuviai ne tokie išmanūs, kokiais save laiko
Technologijos
Antradienis, 23 Birželis 2015 07:15

Daugiau nei pusė išmaniuosius telefonus turinčių gyventojų teigia, kad naudojasi mobiliojo banko programėle. Tačiau DNB banko eksperimentas parodė, kad tai, ką sako gyventojai, nebūtinai atspindi tikrąją padėtį – gatvėje paprašytas prisijungti prie savo mobiliojo banko gali tik nedaugelis.

 
Išmanios technologijos pakeis energijos ir komunalinių paslaugų sektorių
Technologijos
Antradienis, 09 Birželis 2015 07:22

Sparčiai kintant situacijai energijos ir komunalinių paslaugų sektoriuje jo dalyvės jau 2017 m. beveik pusę pelno gaus iš naujų verslo modelių, prognozuoja pasaulinė tyrimų bendrovė IDC. Anot „Microsoft“ specialistų, tai lems, jog rinkoje vis dažniau matysime išmanių sprendimų – algoritmai nuspės, kada suges viena ar kita jėgainės grandis, klientų aptarnavimo sistemos numanys, jog gali kilti problemų su sąskaitomis ir iškart įspės klientus, o didieji duomenys padės efektyviai suvaldyti svyruojančią el. energijos ir kitų komunalinių paslaugų paklausą.

 
Pirmasis pasaulyje elektrinis keltas plaukioja Norvegijoje
Technologijos
Antradienis, 09 Birželis 2015 07:13

Norvegijoje keleivius ir automobilius pradėjo kelti pirmasis pasaulyje elektra varomas keltas. Vienam maršrutui keltas sunaudoja apie 150 kilovatvalandžių (kWh) elektros energijos – tiek pat, kiek jos per tris dienas suvartoja ir standartinis namų ūkis Norvegijoje. Keltą statė Norvegijos laivybos kompanija „Fjellstrand“ kartu su technologijų bendrove „Siemens“, kuri įdiegė elektrinę varymo sistemą ir sumontavo įkrovimo stotis prieplaukose. Gamintojų teigimu, tradiciškai naudojamą dyzeliną pakeitus elektros energija, sutaupoma apie 60 proc. kurui skirtų išlaidų.

 
Lietuvos programišiams – proga įrodyti savo gebėjimus
Technologijos
Antradienis, 26 Gegužė 2015 08:47

Gegužės 26 dieną vyksiančio didžiausio nepriklausomo elektroninės erdvės saugumo forumo Baltijos šalyse „Baltic CyberSecurity Forum 2015“ metu visi norintys galės išbandyti savo programišių įgūdžius. Forumo metu vyks visiems prieinamas programišių iššūkis, leisiantis įveikti net 16 įvairių užduočių.

 
Programišių įrankiais gali tapti net šaldytuvas ar oro kondicionierius
Technologijos
Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2015 17:11

Daiktų internetui populiarėjant vis daugiau įrenginių prijungiame prie interneto. Tai kelia riziką, kad ateityje programišiai ras būdų, kaip savo atakoms išnaudoti prastai apsaugotus išmanius šaldytuvus, oro kondicionierius ar net skrudintuvus. Ši tema bus aptariama gegužės 26 dieną Vilniuje vyksiančiame didžiausiame nepriklausomame elektroninės erdvės saugumo forume Baltijos šalyse „Baltic CyberSecurity Forum 2015“.

 
KTU „Technorama 2015“ sujungė mokslą, verslą bei investuotojus
Technologijos
Ketvirtadienis, 21 Gegužė 2015 16:23

Ketvirtadienį Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vykusi jau 14-oji jaunųjų mokslininkų paroda-konkursas KTU „Technorama 2015“ sutraukė rekordiškai daug akademinės bendruomenės narių, verslininkų, investuotojų bei studijų galimybėmis besidominčių moksleivių.

 
Konferencija tema "Technologijos ir visuomenė. Nauda ir žala, už ir prieš"
Technologijos
Šeštadienis, 16 Gegužė 2015 16:48

Renginio tipas: Konferencija
Renginio data: 2015-05-19, antradienis
Renginio pradžia: 10:00
Renginio vieta: Mokslininkų g. 6A, Vilnius

Pastaruosius dvidešimt metų pasaulį užvaldė technologijų kaitos verpetas. Ar tikrai visos jos tarnauja žmogaus labui? Ar mes pasitikime naujomis technologijomis? Ar spėjame suprasti/išmokti/suvokti jų naudą? Ar jaučiamės nuo jų priklausomi? Ar jos keičia mūsų vertybes ir kultūrą? Ar Internetas, tai nemokamas turinys?

 
Modernaus švietimo idėjas mokytojams perteiks verslininkai ir ekspertai
Technologijos
Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 13:02

Vilnius, Lietuva, 2015 m. gegužės 13 d. Švietimo ekspertai, privataus ir viešojo sektoriaus atstovai konsultuos Lietuvos mokytojus ir padės įgyti žinių, kurios būtinos norint tobulėti ir formuoti šiuolaikiško, modernaus mokytojo gebėjimus. Antrus metus iš eilės organizuojamoje penkių mėnesių nemokamoje programoje „Samsung Mokykla ateičiai“ mokytojai iš visos Lietuvos turės galimybę tobulinti pokyčių valdymo, lyderystės, diskusijų meno, kūrybingumo skatinimo bei skaitmeninio raštingumo įgūdžius. Programą inicijuoja kompanija „Samsung Electronics Baltics“ kartu su programa „Renkuosi mokyti!“ bei Kauno technologijos universitetu.

 
Technokratų humanizavimas: misija įmanoma
Technologijos
Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 12:51

„Esu baigęs filologijos studijas konservatyviame, daugeliu atžvilgiu gerbtiname universitete. Mano bendrakursiai, sužinoję, kad dirbu technologiniame universitete, bandydavo mane guosti, sakydavo: nieko tokio, gyvenime ir blogiau nutinka. Tačiau aš šypsodavausi: iššūkiai, kūrybingumo galimybės ne tik darė darbą nepaprastai įdomų, bet ir pakeitė mane patį“, – sako Saulius Keturakis, Kauno technologijos universiteto (KTU) Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (SHMMF) profesorius.

 
„Siemens“ plečia elektromobiliams skirtos sistemos gamybą
Technologijos
Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 12:42

Vokietijos technologijų bendrovė „Siemens“ stiprina savo poziciją elektromobilių rinkoje. Netoli Niurnbergo (Vokietijoje) naujai įkurtame tyrimų ir gamybos centre bendrovė pradėjo gaminti elektriniams ir hibridiniams automobiliams skirtą traukos sistemą.

Naujajame centre įsikūrusi 1200 kvadratinių metrų gamykla, kurioje kuriama ir gaminama elektromobiliams skirta įranga. Pagaminti komponentai vėliau testuojami šalia esančioje specialioje laboratorijoje. Pasak inžinerijos milžinės atstovų, derindama šias dvi funkcijas bendrovė yra pajėgi greičiau reaguoti į rinkos poreikius.

 
Interneto karta. Ką turi žinoti darbdaviai?
Technologijos
Ketvirtadienis, 14 Gegužė 2015 12:38

Iki 2020 metų apie pusė darbo jėgos JAV sudarys taip vadinama interneto karta, teigia ekspertai. Šios kartos atstovai užaugo apsupti skaitmeninių technologijų. Ką turėtų žinoti darbdaviai, kad savo organizacijose galėtų išlaikyti norimą produktyvumo lygį?

„Į darbo rinką įsilieja vis daugiau žmonių, kuriems skaitmeninės technologijos yra pažįstamos nuo mažų dienų. Jų įpročiai, socialinių medijų naudojimo patirtis bei darbo įgūdžiai su masiniam vartotojui skirtais produktais keičia visuotinį požiūrį ne tik į darbe naudojamas programas, bet ir apskritai į darbo organizavimą“, – sako Deividas Švėgžda, „Google for Work“ sprendimus pristatančios  bendrovės „Baltimax“ produktų vadovas.

 
BMW keliauja į išmanųjį laikrodį „Apple Watch“
Technologijos
Trečiadienis, 13 Gegužė 2015 17:18

Vokietijos automobilių koncernas BMW pristatė naują „BMW ConnectedDrive“ technologijų sprendimą – programėlę „BMW i Remote“. Ji leidžia susieti elektros pavarą turinčius „BMW i“ serijos automobilius su išmaniuoju laikrodžiu „Apple Watch“. Programėlė leis nuotoliniu būdu patikrinti automobilio sistemų būklę, sekti elektros baterijų įkrovimo procesą, reguliuoti mikroklimato nustatymus dar prieš sėdant į automobilį ar rasti kelią iki aikštelėje palikto „BMW i“ serijos automobilio.

„BMW kompanija ir vėl patvirtino, kad inovacijų ir naujausių technologijų srityje yra lyderė. „BMW i Remote“ aplikacija leis patogiai stebėti automobilio būklę, paprastai valdyti jo sistemas. Naudojant „Apple Watch“ įrenginiui skirtą aplikaciją nereikės traukti iš kišenės telefono, įvedinėti slaptažodžio, o svarbiausia informacija apie automobilį atsidarys viename lange. Ši programėlė bus naudinga ir elektromobilio „BMW i3“ bei iš tinklo įkraunamo hibrido „BMW i8“ pirkėjams Lietuvoje, kuriuos jau skaičiuojame dešimtimis“, – sako BMW įgaliotosios atstovės Lietuvoje „Krasta Auto“ generalinis direktorius Oleg Martyniuk.

 
„Practica Capital“ investuoja 200 tūkst. eurų į kosmoso technologijų startuolį UAB „Nanoavionika“
Technologijos
Antradienis, 12 Gegužė 2015 09:39

„Practica Capital“ administruojami rizikos kapitalo fondai „Practica Seed Capital“ ir „Practica Venture Capital“ pasirašė 200 tūkst. eurų vertės investiciją į UAB „Nanoavionika“, kuri yra pirmasis Lietuvoje ir vienas pirmųjų Rytų Europoje kosmoso technologijų startuolių gavęs rizikos kapitalo fondo investiciją.

 
Kare dėl IT specialistų dar neišnaudotas ginklas – fantazija (video)
Technologijos
Pirmadienis, 11 Gegužė 2015 13:47

Kūrybiškumas IT rinkoje – paskutinė galimybė išsiskirti, nes brangius šios srities darbuotojų paieškos metodus naudoja visos bendrovės, teigia darbuotojų atrankos specialistė. Įmonės „Vertex“ sukurtas video darbo skelbimas netradiciškai pristato įmonę bei darbo pobūdį ir gali atverti naują kovos dėl IT specialistų puslapį. Lietuvoje trūksta apie 13 tūkst. informacines technologijas išmanančių profesionalų.

 
Informacija apie Lietuvos paštą – ir mobiliojoje programoje
Technologijos
Pirmadienis, 11 Gegužė 2015 11:22

Akcinė bendrovė Lietuvos paštas turi tankiausią pašto paslaugų teikimo vietų tinklą šalyje. Lietuvos paštas teikia pašto, logistikos ir finansinio tarpininkavimo paslaugas.Naujojoje programoje įdiegta ir paslaugų skaičiuoklė, su kuria bus galima tiksliai apskaičiuoti, kiek kainuos siuntos ar pinigų perlaidos siuntimas. Be to, mobiliosios programos naudotojai ras reikiamą pašto kodą, galės sekti Lietuvos pašto naujienas, susisiekti su klientų aptarnavimo centru.

 
Vaizdo registratoriai: kaip išsirinkti tinkamiausią savo automobiliui?
Technologijos
Antradienis, 18 Lapkritis 2014 10:01

Vaizdo registratoriai – tai puiki šiuolaikinė technologijos priemonė, kurią yra, jei jau ne privaloma, tai bent jau verta turėti kiekvienam automobilio vairuotojui. Nusprendėte įsigyti vaizdo registratorių, tačiau nežinote, koks būtų Jums tinkamiausias? Skaitote tai, ką reikia, nes šis straipsnis padės Jums labai lengvai apsispręsti, nepriklausomai nuo to, kokį biudžetą galite skirti naujai prekei Kiekviename kainų intervale galima rasti tikrai kokybiškų vaizdo registratorių, tereikia tik šiek tiek išmanyti.

 

Vaizdo registratoriai – skaitmeninio vaizdo įrašymo įrenginiai automobiliuose. Tai sparčiai populiarėjanti ir nuolat tobulinama prekė. Ir, kaip pastebėta, visiškai nėra svarbu, ar vaizdo registratorių gamintojas yra žymus, ar ne.

 
Kaip naujos technologijos pakeis prekės ženklų komunikaciją?
Technologijos
Ketvirtadienis, 13 Lapkritis 2014 15:03

Dešimtmečius televizija buvo ir išlieka pagrindine reklamos žinučių pateikimo priemone, tačiau šiais laikais internetas sukuria vis daugiau technologinių galimybių, leidžiančių visą parą tikslinei auditorijai pateikti norimą reklaminę žinutę. Konferencijoje „LiMA Day Vilnius‘2014“ lapkričio 20 d. kalbėsiantis UAB „Tele3“ kūrybos direktorius Arvydas Rimas sako, kad anksčiau keltas klausimas, kas – internetas ar televizija – daro didesnę įtaką prekės ženklo komunikacijai, nebereikalauja atsakymo, nes inovacijų amžiuje svarbu tik sukurti platformą, kurią vartotojas lengvai pasiektų 24 valandas per parą.

 

Kaip išmaniosios technologijos keičia prekių ženklų komunikaciją?

Šiuo metu prekių ženklų komunikacijos pasaulį radikaliai keičia technologijų integracija: išmanieji įrenginiai tapo neatsiejama kasdienio gyvenimo dalis, todėl išsiplėtė komunikacijos laukas bei stipriai suaktyvėjo kasdien mus supantis reklaminis „triukšmas“. Paradoksalu, tačiau technologijos reklamdaviams sukuria naujų galimybių ir tuo pačiu vartotojams leidžia efektyviau apsisaugoti nuo nepageidaujamų reklaminių žinučių. Technologijų ir greito vartojimo amžiuje darosi vis sunkiau savo žinia patraukti dėmesį, todėl būtina sukurti tokią vaizdo komunikaciją, kuri būtų pritaikyta visoms platformoms bei visų tipų vartotojų žiūrėjimo įpročiams. Naujos eros vaizdo komunikacija, tai galimybė septynias dienas per savaitę, 24 valandas per parą bendrauti su vartotojais jų aplinkoje. Šiuolaikinės technologijos tai lengvai įgyvendina.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Paskutinis >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Reklaminis skydelis

Mūsų draugai

It naujienos

Deviceinformed